ПСП

Іван
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 23 липня 2014, 22:59

Повідомлення Іван »

Чи надається ПСП на заробітну плату, коли в даному місяці нараховано декретні та заробітна плата?

Гуль Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Гуль Тетяна »

Да, предоставляется.
НСЛ применяется к доходу в виде заработной платы (других приравненных к ней в соответствии с законодательством выплат, компенсаций и вознаграждений), начисленному налогоплательщику в течение отчетного налогового месяца. В пп. 14.1.48 раздела I НКУ заработная плата для целей раздела IV этого Кодекса определена как основная и дополнительная заработная плата, другие поощрительные и компенсационные выплаты, которые выплачиваются (предоставляются) налогоплательщику в связи с отношениями трудового найма.
Пособие по беременности и родам относится к доходам, не включаемым в общий месячный налогооблагаемый доход налогоплательщика ( п.п. 165.1.1 НКУ). Кроме этого, согласно Инструкции № 5, оно не входит в фонд оплаты труда.
Поскольку применение НСЛ к иным доходам, нежели зарплата, НКУ не предусмотрено, сумму пособия по беременности и родам не учитывают при определении права работника на данную льготу.

Іван
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 23 липня 2014, 22:59

Повідомлення Іван »

Дякую за відповідь.

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

Чи застосовується ПСП до доходу військовослужбовця, тобто чи прирівнюється до заробітної плати цивільних грошове забезпечення військовослужбовця ? Дякую.

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

panyutinorada писав:Чи застосовується ПСП до доходу військовослужбовця, тобто чи прирівнюється до заробітної плати цивільних грошове забезпечення військовослужбовця ? Дякую.

Нагадаю своє запитання, сподіваюсь на відповідь.

Надєєва
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 357
З нами з: 29 травня 2014, 08:02
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 12 разів

Повідомлення Надєєва »

Скажіть, будь ласка , опалювача прийнято на роботу 15.10.2014р. по направленню з центра зайнятості. Він написав заяву на ПСП , мені застосовувати ПСП за його місцем роботи у нас, чи потрібно взяти довідку з ЦЗ за його зарплату з 01.10.-15.10.14 і якщо сумісний доход за жовтень не перевищить 1710 грн., тоді приміняти ПСП?

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

Надєєва писав:Скажіть, будь ласка , опалювача прийнято на роботу 15.10.2014р. по направленню з центра зайнятості. Він написав заяву на ПСП , мені застосовувати ПСП за його місцем роботи у нас, чи потрібно взяти довідку з ЦЗ за його зарплату з 01.10.-15.10.14 і якщо сумісний доход за жовтень не перевищить 1710 грн., тоді приміняти ПСП?
ПСП застосовується до заробітної плати, якщо дохід особи з 01.10.14 по 14.10.14 - це допомога по безробіттю, то до неї ПСП не застосовується, відповідно довідка з ЦЗ не потрібна.

Надєєва
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 357
З нами з: 29 травня 2014, 08:02
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 12 разів

Повідомлення Надєєва »

panyutinorada, дякую Вам за відповідь.

Аватар користувача
Olga_K
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 12:09
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 130 разів

Повідомлення Olga_K »

panyutinorada писав:Чи застосовується ПСП до доходу військовослужбовця, тобто чи прирівнюється до заробітної плати цивільних грошове забезпечення військовослужбовця ? Дякую.
я думаю, що не прирівнюється, так як згідно Податкового Кодексу України "Стаття 165. Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу: 165.1.10. сума грошового або майнового утримання чи забезпечення військовослужбовців строкової служби (у тому числі осіб, що проходять альтернативну службу), передбачена законом, яка виплачується з бюджету чи бюджетною установою;" виходить, що не включаються до оподаткованого доходу- значить, податок взагалі не утримується

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

я думаю, що не прирівнюється, так як згідно Податкового Кодексу України "Стаття 165. Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу: 165.1.10. сума грошового або майнового утримання чи забезпечення військовослужбовців строкової служби (у тому числі осіб, що проходять альтернативну службу), передбачена законом, яка виплачується з бюджету чи бюджетною установою;" виходить, що не включаються до оподаткованого доходу- значить, податок взагалі не утримується[/quote]

Доброго дня, Olga_K, дякую Вам за відповідь і небайдужість.

Tata_S
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 86
З нами з: 22 липня 2014, 10:16

Повідомлення Tata_S »

Здравствуйте. Сотрудница имеет право на налоговую социальную льготу, так как воспитывает 2-х детей до 18 лет. При этом она в разводе. Нужно ли узнавать у бывшего мужа, пользуется ли он увеличением граничного размера дохода кратно количеству детей и пользуется ли он социальной льготой? Спасибо.

Аватар користувача
Olga_K
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 12:09
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 130 разів

Повідомлення Olga_K »

у переліку необхідних документів при оформленні пільги на одиноких немає вимоги про таку довідку. і відповідальність за достовірність даних несе подавач заяви. просто раніше при оформленні аналогічних пільг надавалась довідка про склад сім"ї (тобто підтверджувалось, що батько не проживає разом з дітьми). а якщо логічно-то документи на дітей знаходяться у того, з ким проживає дитина. якщо діти не живуть з батьком-то він і не скористується такою пільгою. якщо працівниця згодна надати довідку про те, що чоловік не користується пільгою на дітей-нехай додасть її до заяви

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

kuhmenko писав:Здравствуйте. Сотрудница имеет право на налоговую социальную льготу, так как воспитывает 2-х детей до 18 лет. При этом она в разводе. Нужно ли узнавать у бывшего мужа, пользуется ли он увеличением граничного размера дохода кратно количеству детей и пользуется ли он социальной льготой? Спасибо.
Ваша розлучена співробітниця і її колишній чоловік ( якщо він, звісно, утримує дітей ), не перебуваючи у шлюбі між собою, мають обоє право на ПСП на дітей ( підвищену 913,50 грн.), якщо дохід не більше 3420,00 грн. Адже наразі перед законом вони обоє мають статус " одинокої " матері і " одинокого " батька, і мають обоє батьківські права.

a.zhuzha
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 14 лютого 2016, 18:33
Регіон: Черкасская область

Повідомлення a.zhuzha »

Я мати, яка виховую дитину одна. З чоловіком розлучена. Дитині 16 років. Чи маю я право на ПСП?

didok
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 95
З нами з: 27 травня 2015, 09:25
Регіон: Винницкая область
Подякували: 1 раз

Повідомлення didok »

a.zhuzha писав:Я мати, яка виховую дитину одна. З чоловіком розлучена. Дитині 16 років. Чи маю я право на ПСП?
Так, ви маєте право на підвищену (150 %)  ПСП . Пільга буде надаватися доки дитині не виповниться 18 років і при умові, що ваша заробітна плата не буде перевищувати граничного розміру доходу на ПСП. У  2016  він становить 1930 грн..

a.zhuzha
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 14 лютого 2016, 18:33
Регіон: Черкасская область

Повідомлення a.zhuzha »

Чи важлива моя заробітна плата, для отримання податкової соціальної пільги, як одинокій матері, що виховує 16 річну дитину., чи не важливо скільки я отримую, хоча моя заробітна плата складає 2700-2800 грн. На скільки мені відомо ст. 169. 1.3 ПСП подаєтья у розмірі що = 150% це 1033,50 гpн грн. на сьогоднішній день.

Гатченко Лена
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 463
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Регіон: Запорожская область
Звідки: Бердянск
Подякували: 18 разів

Повідомлення Гатченко Лена »

a.zhuzha писав:Чи важлива моя заробітна плата, для отримання податкової соціальної пільги, як одинокій  матері, що виховує 16 річну дитину., чи не важливо скільки я отримую, хоча моя заробітна плата складає 2700-2800 грн. На скільки мені відомо ст. 169. 1.3 ПСП подаєтья у розмірі що = 150% це 1033,50 гpн грн. на сьогоднішній день.
максимальный размер дохода, к которому применяется НСЛ, в течение всего 2016 года составляет 1930 грн.

Светлана1736
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 215
З нами з: 04 січня 2013, 11:06
Регіон: Херсонская Область
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Светлана1736 »

Робітник працює на мінімальній зарплаті, заяву на ПСП в бухгалтерію не надавав. Скажіть, будь ласка, заяву на ПСП бухгалтер повинен змусити написати працівника? чи бухгалтеру ініціативу проявлять не потрібно? Як бути в такій ситуації?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10264
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Светлана1736 писав:Робітник працює на мінімальній зарплаті, заяву на ПСП в бухгалтерію не надавав. Скажіть, будь ласка, заяву на ПСП бухгалтер повинен змусити написати працівника? чи бухгалтеру ініціативу проявлять не потрібно? Як бути в такій ситуації?
Не писав заяву, не має пільги! Виключення держслужбовці, їм пільга автоматично без заяви надається!

ЛІДІЯ Кулешник
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 130
З нами з: 11 вересня 2015, 09:31
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення ЛІДІЯ Кулешник »

Светлана1736 писав:Робітник працює на мінімальній зарплаті, заяву на ПСП в бухгалтерію не надавав. Скажіть, будь ласка, заяву на ПСП бухгалтер повинен змусити написати працівника? чи бухгалтеру ініціативу проявлять не потрібно? Як бути в такій ситуації?
у податковому кодексі є стаття у якійй вказується що для державних службовців заява на пільгу не потрібна ( виходить бухгалтер сам бачачи розмір ЗП за місяць застосовує пільгу) а для інших працівників потрібна заява. На мою думку краще мати заяву написану працівником і підтвердні документи ( копії паспорта, свідоцтва про народженняя дітей і т.д.)

Светлана1736
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 215
З нами з: 04 січня 2013, 11:06
Регіон: Херсонская Область
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Светлана1736 »

EVGENIY, ЛІДІЯ Кулешник
Дякую

Светлана1736
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 215
З нами з: 04 січня 2013, 11:06
Регіон: Херсонская Область
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Светлана1736 »

ninylia писав:Підкажіть як правильно розрахувати псп ,коли на утриманні знаходяться 2 дітей до 18 років і коли 1 з них інвалід ?
Особа, яка утримує дитину-інваліда  користується  підвищеною псп 1033,50*кількість дітей (п.п."б" п.п.169.1.3 ПКУ)

Аватар користувача
Olga_K
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 12:09
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 130 разів

Повідомлення Olga_K »

ninylia писав:Підкажіть як правильно розрахувати псп ,коли на утриманні знаходяться 2 дітей до 18 років і коли 1 з них інвалід ?
ПСП застосовується при доході не вище 3860грн. (1930*2діт).  сума загального доходу зменшується на суму пільги 1 дитини (689грн) та другої(інваліда)(1033,50грн). від залишку(якщо є) нараховуємо 18%.

iavitalkina
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 10 травня 2016, 15:29
Регіон: Харьковская область

Повідомлення iavitalkina »

добрый день у меня такой вопрос.я работаю по 8 тарифному розряду и так как имею маленького ребёнка то получаю льготу (689) но после повышения оклада ставка превышает допустимую предельную норму на 13 гривен и в связи с этим сменя сняли льготу...есть ли возможность сохранить льготу и дальше

Гатченко Лена
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 463
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Регіон: Запорожская область
Звідки: Бердянск
Подякували: 18 разів

Повідомлення Гатченко Лена »

iavitalkina писав:добрый день у меня такой вопрос.я работаю по 8 тарифному розряду и так как имею маленького ребёнка то получаю льготу (689) но после повышения оклада ставка превышает допустимую предельную норму на 13 гривен и в связи с этим сменя сняли льготу...есть ли возможность сохранить льготу и дальше
Нет, будете теперь на 29 грн. меньше на руки получать:
Оклад 1825 грн. - ПН 204,48 грн., ВЗ 27,38 грн. К выдаче было 1593,14 грн. без учета профсоюзного
Новый оклад 1943 грн. - ПН 349,74 грн., ВЗ 29,15 грн. К выдаче будет 1564,11 грн. без учета профсоюзного
Разница 1593,14-1564,11=29,03

iavitalkina
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 10 травня 2016, 15:29
Регіон: Харьковская область

Повідомлення iavitalkina »

Гатченко Лена писав:
iavitalkina писав:добрый день у меня такой вопрос.я работаю по 8 тарифному розряду и так как имею маленького ребёнка то получаю льготу (689) но после повышения оклада ставка превышает допустимую предельную норму на 13 гривен и в связи с этим сменя сняли льготу...есть ли возможность сохранить льготу и дальше
Нет, будете теперь на 29 грн. меньше на руки получать:
Оклад 1825 грн. - ПН 204,48 грн., ВЗ 27,38 грн. К выдаче было 1593,14 грн. без учета профсоюзного
Новый оклад 1943 грн. - ПН 349,74 грн., ВЗ 29,15 грн. К выдаче будет 1564,11 грн. без учета профсоюзного
Разница 1593,14-1564,11=29,03
Огромное спасибо за ответ......жаль конечно....

yulia_drugak
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 24 червня 2016, 09:35
Регіон: Хмельницкая область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення yulia_drugak »

Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, якщо з 01.05 2016 року, збільшився прижитковий мінімум, то і ПСП також збільшилася, чи залишається на рівні 689,00грн. Буду вдячна за відповідь.

Ksu_ha
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 115
З нами з: 31 жовтня 2013, 16:04
Регіон: Донецкая Область
Звідки: Мариуполь
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Ksu_ha »

yulia_drugak писав:Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, якщо з 01.05 2016 року, збільшився прижитковий мінімум, то і ПСП також збільшилася, чи залишається на рівні 689,00грн. Буду вдячна за відповідь.
Залишається на рівні 689,00 грн (50% прожиткового мінімуму станом на 01.01.2016р.) діє до кінця року.

Відповісти

Повернутись до “Податкова соціальна пільга (ПСП)”