Одержали відповідь від Мінюсту

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Нам надходили запитаннящодо того, чи застосовується до особи абз. 1 ч. 3 ст. 4 Закону "Про очищення влади", якщо вона заяву про застосування/незастосування заборон та згоду на проведення щодо себе "люстраційної" перевірки подала несвоєчасно у зв'язку із перебуванням у декретній відпустці чи відпустці по догляду за дитиною.
Як радник з правових питань Української асоціації районних та обасних рад, я ініціювала запит, і Асоціація подала його до Міністерства юстиції.

Додатково у цьому ж запиті ми спитали, якщо Міністерство вважає, що "декретна" та інші соціальні відпустки та лікарняні не є поважною причиною для пропуску строків подання заяви та згоди, то як можна застосувати до особи припис про звільнення у триденний строк, якщо КЗпП забороняє розривати трудові відносини із тими, хто перебуває у відпустках та на лікарняному?

Подали у червні, відповідь прийшла сьогодні. Втім, "оперативність" винесемо за дужки як квіточки. Ягідки ж у змісті відповіді.

На жаль, профільний ЦОВВ, відповідальний за очищення влади, повідомив, що у Законі не передбачено поважних причин для пропущення строку подання заяви та згоди на застосування люстраційних процедур. Ну із цим складно сперичатися, і приблизно таку відповідь ми й чекали.

Однак друга частина відповіді мене особисто прикро вразила. Фахівці Міністерства вважають, що Закон "Про очищення влади" є спеціальним, не передбачає відтермінування звільнення або збереження будь-яких соціальних гарантій, зокрема, соціальної відпустки тощо. Простою мовою - була із дитиною у лікарні, пропустила строк подання заяви та згоди - будеш звільнена у триденний строк та ще й попадеш під 10-річну заборону обіймати публічні посади.

Я з цією позицією категорично не згідна та вважаю її такою, що суперечить Конституції. і якщо у когось будуть подібні прикрі прецеденти - невідкладно звертайтеся за допомогою та оскаржуйте рішення про застосування заборон!!!

Втім прийміть позицію Мінюсту до відома та будьте уважні.

У вкладенні - повний текст відповіді.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

Відповісти

Повернутись до “Люстрація влади”