Головна книга бюджетних установ

Обсуждаем Документи, бланки, форми бухгалтеров
buhgalter123
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 38
З нами з: 12 листопада 2013, 11:08
Регіон: Луганская область
Звідки: Сєвєродонецьк

Повідомлення buhgalter123 »

Ivanka, дякую, але хотілось би наглядно подивиться виправлену головну. Ви б не могли мені скинути на електронку пустий бланк головної, МО 2 та МО 2/1 (по 010116), бо виправлення помилок для мене це дуже важко.

Лютикэколог
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 25 березня 2013, 11:08
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса

Повідомлення Лютикэколог »

Подскажите пожалуйста,  обязательно ли вести отдельно главную книгу по местному и государственному бюджету. Предыдущий бухгалтер вела только одну книгу и теперь аудиторы настаивают, что  так как в казначейство сдаем два баланса то и книг должно быть две.

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Если два баланса - то и книги две, логично.

Лютикэколог
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 25 березня 2013, 11:08
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса

Повідомлення Лютикэколог »

По идее логично, но еще раз перечитала Закон о бух учете и усомнилась. В Законе у бух.учете и финансовой отчетности указано, что "... Підприємство  може виділяти на окремий баланс філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які зобов`язані вести бухгалтерський облік, з наступним включенням їх показників до фінансової звітності підприємства..".
У меня филиалов либо отдельных подразделений нет, а отчетность в казначейство  является финансовой. Вот теперь ломаю голову как быть. Может у кого-то были проверки фин.инспекции по данному вопросу.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10251
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1364 рази
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Лютикэколог, Вопрос этот риторический я много раз с ним сталкивался!! Вот моё мнение!! Вы скорее всего упсзн? Я считаю что баланс конечно же должен быть один так же как и главная книга!! Но к примеру в упсзн, содержится оно за счёт госбюджета значит баланс и главная книга у них должна быть одна по этому КВК!! Все деньги которые по субвенциям проходят не должны нигде в учёте установы показываться, есть же пункт и в наказе 44 что сдаються только формы 2 т.е. ненужен баланс!! Но на практике мне это не удалось доказать Все вышестоящие требуют по два баланса

Алиса8812
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 23 березня 2015, 21:02
Регіон: Харьковская Область
Звідки: Харьков

Повідомлення Алиса8812 »

Добрий день. В мене теж є питання стосовно журналу головної та фінасової звітності. Установа - головний розпорядник коштів міського бюджету, маємо розпорядника бюджетних коштів нижчого рівня. Звітність здається в межах одного бюджету, проте розпорядників - 2, тому і баланс готується нашої установи та зведений баланс. Які, на вашу думку, мають бути записи, проводки в журнал-головній? Дякую.

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

В вашем журнале по этим распорядителям будут только транзитные суммы их финансирования. Больше ничего

Лютикэколог
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 25 березня 2013, 11:08
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса

Повідомлення Лютикэколог »

EVGENIY как раз субвенции я не получаю, а сдаю полный баланс (со всеми приложениями)  отдельно по гос и местному бюджету.  Все средства  по двум бюджетам используются предприятием без передачи иным распорядителям средств. Вопрос возникает именно из-за того, что в вышестоящие организации и в казначейство сдается "фінансова звітність", а главная книга це  узагальнюючий регіст та відноситься до "бухгалтерського обліку"

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10251
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1364 рази
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Лютикэколог, Установа не може утримуватись за рахунок коштів із різних бюджетів!! Фінансова звітність повинна відповідати записам у бухгалтерському обліку! Яка ви установа??

Зима
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 13 листопада 2013, 11:36
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Зима »

Доброго дня! А підкажіть, будьте ласкаві, де я можу взяти в екселі Мемориальні ордери з рахунками, які б були зв"язані з Головною книгою (розносиш М.Орд., а дані з мемориалок лягають автоматично в Головну книгу.) Так само, як EVGENIY розробив нам фінансову квартальну звітність, велике ДЯКУЮ йому!!! Потім просто легше працюється. Зарання Вам дякую!!!

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10251
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1364 рази
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Зима писав:А підкажіть, будьте ласкаві, де я можу взяти в екселі Мемориальні ордери з рахунками, які б були зв"язані з Головною книгою (розносиш М.Орд., а дані з мемориалок лягають автоматично в Головну книгу.)
Я давно мріяв так зробити, але тут багато перепон! Кожна установа використовує свої госпоперації а уницікофаних операції не існує, тому зробити уніфіковано не має можливості, тому тут тільки кожен сам для себе повинен робити виходячі з того якими проведеннями він користіється! 

П.С. Можливо і можна було б щось вигадати, але кожен рік чекаємо на введення нового плану рахунків, а це якось не стимулує щось вигадувати якщо знаєшь що скоро це не буде нікому потрібно 

Лютикэколог
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 25 березня 2013, 11:08
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса

Повідомлення Лютикэколог »

EVGENIY. Наша организация департамент обладминистрации,  главный распорядитель средств местного бюджета, а по гос бюджету распорядитель 3-го уровня. Содержание идет за счет гос. бюджета, это зарплата и все сопутствующие расходы, а вот основная деятельность за счет средств местного бюджета, по которой тоже утверждается смета (кошторис, а не план використання), заключаются договора на товары, работы и услуги, приходуются основные средства.

оксанка9124
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 19
З нами з: 18 лютого 2015, 20:09
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Полтава

Повідомлення оксанка9124 »

Лютикэколог писав:EVGENIY. Наша организация департамент обладминистрации,  главный распорядитель средств местного бюджета, а по гос бюджету распорядитель 3-го уровня. Содержание идет за счет гос. бюджета, это зарплата и все сопутствующие расходы, а вот основная деятельность за счет средств местного бюджета, по которой тоже утверждается смета (кошторис, а не план використання), заключаются договора на товары, работы и услуги, приходуются основные средства.

У нас навпаки основна діяльність йде за рахунок місцевого бюджету, інше за рахунок держ бюджету-виплата допомог. Стало птання як правильно заплвнювати головну книгу. Якщо я, наприклад, на основі головної роблю звітність до казни то логічно що треба вести і місцевий і державний....але я дивлюся, що мої попередники вели всі 1 книгу.

Аватар користувача
Lena@
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 22
З нами з: 29 січня 2013, 13:32
Регіон: Полтавская область
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 12 разів

Повідомлення Lena@ »

EVGENIY, у нас казначайство требует три отдельных баланса .. по всем бюджетам .. местный, областной, государственный .. со всеми додатками и сопроводительными

male4a
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 162
З нами з: 15 січня 2014, 09:46
Регіон: Львовская область
Звідки: Львов
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 15 разів

Повідомлення male4a »

доброго дня!!хто може поділитись прикладом заповнення головної книги...буду дуже вдячна дуже треба!   

Добавлено (20.04.2015, 12:07)
---------------------------------------------
EVGENIY, доброго дня!!хто може поділитись прикладом заповнення головної книги...буду дуже вдячна дуже треба!    

Лина-23-72
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 28
З нами з: 14 березня 2014, 16:12
Регіон: Сумская Область
Звідки: Сумы

Повідомлення Лина-23-72 »

tinamar писав:якщо кредиторка була на кінець року, то і на облік повинні були поставити у 2014
Не обязательно.
№2 писав:Заключили договор на приобретение товаров в 2014 году, естественно была кредиторка на конец года, на приход поставили в январе 2015 года, как правильно отразить в главной книге?
 Если это предоплата,то
в 2014 году
364     321     оплата
в 2015
23..       364   оприходовали товар

male4a
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 162
З нами з: 15 січня 2014, 09:46
Регіон: Львовская область
Звідки: Львов
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 15 разів

Повідомлення male4a »

підкажіть будь ласка де можна знайти порядок заповення головної книги?????

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1262
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 143 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Посмотрите Инстуркцию о формах мемориальных ордеров бюджетных учреждений https://buhgalter.com.ua/zakonodavstvo/ ... kladannya/

Таня 8888
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 15 вересня 2015, 11:41
Регіон: Черниговская область

Повідомлення Таня 8888 »

Доброго дня підскажіть як порахувать зализалишкі по головній книзі, які кореспондують з необоротними та оборотними активами. Дякую в бюджетній установі працюю недавно і з цим не можу розібратися

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10251
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1364 рази
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Таня 8888 писав:Доброго дня підскажіть як порахувать зализалишкі по головній книзі, які кореспондують з необоротними та оборотними активами. Дякую в бюджетній установі працюю недавно і з цим не можу розібратися
Первісна вартість (10+11) - знос (13) = балансова вартість (40)

писал по памяти, но вроде верно :)

ALISA-12
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 73
З нами з: 14 березня 2013, 23:50
Регіон: Луганская Область
Звідки: Луганск

Повідомлення ALISA-12 »

А есть разница между главной книгой для бюджетных предприятий и ООО на общей системе?

госслужащий
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 28 червня 2014, 14:41
Регіон: Запорожская Область
Звідки: Запорожье

Повідомлення госслужащий »

Добрый день! подскажите, а кто именно должен вести главную книгу? бухгалтер или главный бухгалтер?

Ольчик
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 27 січня 2016, 15:23
Регіон: Одесская область

Повідомлення Ольчик »

Підскажіть, будь-ласка, як правильно відображати в обліку операції за рахунком групи 9075. У головній книзі я показую за рах. 321, але при здачі квартальної звітності мені зробили зауваження з цього приводу. Сказали, що потрібно віднести ці операції на позабалансовий рахунок, а за 321 відображати лише обороти за реєстраційним рахунком 3521. Підскажіть, будь-ласка, хто і як обліковує.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10251
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1364 рази
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ольчик писав:Підскажіть, будь-ласка, як правильно відображати в обліку операції за рахунком групи 9075. У головній книзі я показую за рах. 321, але при здачі квартальної звітності мені зробили зауваження з цього приводу. Сказали, що потрібно віднести ці операції на позабалансовий рахунок, а за 321 відображати лише обороти за реєстраційним рахунком 3521. Підскажіть, будь-ласка, хто і як обліковує.
Вам все вірно зробили зауваження! за 321 відображати лише обороти за реєстраційним рахунком 3521
Відображення операцій по 9075 рахунку в бухобліку не передбачено, цей рахунок не відноситься до реєстраційних або особових! Тому операції на рахунку 321 відображаються сгідно виписок по рахунку 3521! Як правило в день сплати наприклад заробітної плати на рахунок 321 надходить стільки ж коштів які ви сплачуєте тому залшку на ньому практично не буває!

Ольчик
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 27 січня 2016, 15:23
Регіон: Одесская область

Повідомлення Ольчик »

А як бути з рах. 9075? Потрібно відносити до позабалансових рахунків? Якщо так, то на який рахунок? Підскажіть процедуру, будь-ласка.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10251
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1364 рази
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ольчик писав:А як бути з рах. 9075? Потрібно відносити до позабалансових рахунків? Якщо так, то на який рахунок? Підскажіть процедуру, будь-ласка.
Таких вимог не існує, це взагалі рахунок для обліку в органах ДКСУ він ні як не стосується бюджетних установ, інформацію по ньому вам надають довідково, ніхто вас не зобов'язує вести по них облік! Можете вигадати щось для себе, але ніхто цього не вимагає!

Ольчик
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 27 січня 2016, 15:23
Регіон: Одесская область

Повідомлення Ольчик »

Дякую!Дуже вдячна

Ulyasya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 184
З нами з: 22 серпня 2012, 17:32
Регіон: Львовская область
Звідки: Львов
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Ulyasya »

Як рахується сума оборотів за меморіальним ордером (1,2,3,4,5,6......)? Пояснення з Інструкції: Позиція "Сума оборотів за  меморіальним  ордером"  у  вигляді відповідної   кореспонденції   рахунків   переноситься   до  книги "Журнал-головна", щось мені не зрозуміле.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10251
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1364 рази
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ulyasya писав:Як рахується сума оборотів за меморіальним ордером (1,2,3,4,5,6......)? Пояснення з Інструкції: Позиція "Сума оборотів за  меморіальним  ордером"  у  вигляді відповідної   кореспонденції   рахунків   переноситься   до  книги "Журнал-головна", щось мені не зрозуміле.
А що конкретно не зрозуміло, можливо на практичному прикладі скажіть! Десь здається бачив ви писали про МО 1 і МО 2 але щось не знаходжу того повідомлення
П.С. Ваше повідомлення таке саме в сусідній темі видалив! Давайте конкретний приклад і будемо розбиратися, ну вже завтра  :7:

Иришка
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 185
З нами з: 27 січня 2016, 20:03
Регіон: Черниговская область

Повідомлення Иришка »

Доброго ранку! Підкажіть, будь ласка, як відобразити у 8 м/отакі операції: працівнику видали 2167 грн під звіт на відрядження, відповідно до авансового звіту він витратив 1988,02 грн і 178,98 грн повернув на рахунок установи? Я відобразила це так: Дт 362 Кт 321 - 2167 грн видано під звіт, Дт 321 Кт 362 178,98 грн повернення невикористаних сум авансу та Дт 802 Кт 362 1988,02 грн затверджена сума витрат по авансовому звіту. Та яка сума оборотів за М/о 2167 грн? Я правильно розумію?

Відповісти

Повернутись до “Документи, бланки, форми”