Облік пам"ятки культурної спадщини

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
Тарнавская Ирина6

Повідомлення Тарнавская Ирина6 »

Доброго дня!!! Підскажіть будь-ласка, з питанням взяття на баланс нежитлової будівлі (музею інсторії). Є право власності,рішення про взяття на баланс, є площа,ринкова вартість (здійснена експертна оцінка), яким чином поставити на баланс? Довільної форми акт? чи ОЗ? адже ні від кого не передавалось :66: і як я розумію, на рах.103, знос не нараховується?

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

Тарнавская Ирина6 писав:Доброго дня!!! Підскажіть будь-ласка, з питанням взяття на баланс нежитлової будівлі (музею інсторії). Є право власності,рішення про взяття на баланс, є площа,ринкова вартість (здійснена експертна оцінка), яким чином поставити на баланс? Довільної форми акт? чи ОЗ? адже ні від кого не передавалось :66: і як я розумію, на рах.103, знос не нараховується?
Будь ласка, уточніть, у кого на балансі був цей об’єкт раніше і взагалі чи обліковувався він раніше, чи був "безхозним"?

Тарнавская Ирина6

Повідомлення Тарнавская Ирина6 »

Об"єкт не був на балансі ні в кого, а право власності комунальне, рахувалось давним давно за комунальною власністю. А ми є представниками комунальної власності. Провели екпертну оцінку для взяття на баланс, і я не знаю, якої форми має бути акт, бо передачі ні від кого не було і чи є якісь ньюанси при постановці такого очсобливого об"єкуту, як приміщення музею? :7:

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

Тарнавская Ирина6 писав:Об"єкт не був на балансі ні в кого, а право власності комунальне, рахувалось давним давно за комунальною власністю. А ми є представниками комунальної власності. Провели екпертну оцінку для взяття на баланс, і я не знаю, якої форми має бути акт, бо передачі ні від кого не було і чи є якісь ньюанси при постановці такого очсобливого об"єкуту, як приміщення музею? :7:
Такий об’єкт слід зарахувати на баланс установи на підставі Акта прийняття-передачі основних засобів за типовою формою № ОЗ-1 (бюджет). У графі "здавач" необхідно указати назву органу місцевого самоврядування (міська, селищна, сільська рада), який передав цей об’єкт Вашій установі. Адже саме органи місцевого самоврядування здійснюють правоможності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності від імені та в інтересах територіальних громад (ч. 5 ст. 60 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні").

Обліковувати будівлю музею слід на субрахунку 103 "Будинки та споруди" (підгрупа 1).

Нараховувати знос на цю будівлю, справді, не потрібно, але за умови, що вона (будівля історичного музею), внесена (підлягають внесенню) до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Така вимога передбачена п. 2 розд. IV НП(С)БО 121 "Основні засоби".

Тарнавская Ирина6

Повідомлення Тарнавская Ирина6 »

Дуже дякую!!

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

Будь ласка

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”