Облік та списання ТМЦ

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
владка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 27
З нами з: 16 квітня 2015, 14:00
Регіон: Харьковская Область
Звідки: Харьков
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 14 разів

Повідомлення владка »

Підкажіть, будь-ласка! Відповідно до якого нормативного документу бюджетна установа має здійснювати списання малоцінки з субрахунку 113???

Дякую!


Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

владка писав:

Підкажіть, будь-ласка! Відповідно до якого нормативного документу бюджетна установа має здійснювати списання малоцінки з субрахунку 113???

Дякую!

Якщо Ваша установа фінансується з державного бюджету, тоді Вам слід керуватися Порядком списання об’єктів державної власності, затвердженим постановою КМУ від 08.11.2007 р. № 1314. Адже саме цим Порядком визначено механізм списання об'єктів державної власності, якими є об'єкти незавершеного будівництва (незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи), матеріальні активи, що відповідно до законодавства визнаються основними фондами (засобами), іншими необоротними матеріальними активами. А малоцінні необоротні матеріальні активи (субрахунок 113) як раз і належать до інших необоротних матеріальних.


Якщо ж Ваша установа утримується за рахунок коштів місцевого бюджету, тоді Вам слід користуватися нормативним документом, затвердженим органом, який уповноважений управляти комунальним майном. Як правило, це положення про порядок списання майна комунальної власності, затверджені відповідними органами місцевого самоврядування.

владка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 27
З нами з: 16 квітня 2015, 14:00
Регіон: Харьковская Область
Звідки: Харьков
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 14 разів

Повідомлення владка »

Отже, для того, щоб списати поламані стільці, столи, мені необхідно скласти акти їх технічного стану, обгрунтувати необхідність їх списання ???
чи я чогось не розумію?

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

владка писав:Отже, для того, щоб списати поламані стільці, столи, мені необхідно скласти акти їх технічного стану, обгрунтувати необхідність їх списання ???
чи я чогось не розумію?
Конкретно, Порядком списання об'єктів державної власності, затвердженим постановою КМУ від 08.11.2007 р. №1314, жодних виключень для малоцінних необоротних матеріальних активів (у тому числі й для меблів) не передбачено.
Водночас у самому Акті списання обов'язково указується інформація про технічний стан та причини списання. Тож у даному випадку складати окремий акт технічного стану не доцільно.

KeyRuss

Повідомлення KeyRuss »

Підскажіть будь ласка по такому питанню. Ми бюджетна організація. На автомобілі зламався акумулятор,який враховувався в первісну вартість авто і окремо на обліку не стояв. Ми його замінили. 
1. Як мені тепер провести старий акумулятор? я маю його оприходувати, потім списати, чи,можливо,достатньо лише акту про утилізацію?
2. Як поставити на приход новий акумулятор,якщо у мене його вартість вказана в додатку до акту виконаних робіт (проплата була по КЕКВ 2240)?

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1262
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 143 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Дійсно, у  вашій ситуацій стару АБ здаєте на утілізацію без будь-яких бухгалтерських проведень (лише документально оформлюєте передачу на утилізацію) та закриваєте на таку АБ Картоку обліку АБ. 
А ось нову АБ оприбутковуєте на субрахунок 238, та при встановленні на авто списуєте з нього. Для обліку нової АБ заводите Картку обліку АБ

KeyRuss

Повідомлення KeyRuss »

Матвєєва Вікторія писав:Дійсно, у  вашій ситуацій стару АБ здаєте на утілізацію без будь-яких бухгалтерських проведень (лише документально оформлюєте передачу на утилізацію) та закриваєте на таку АБ Картоку обліку АБ. 
А ось нову АБ оприбутковуєте на субрахунок 238, та при встановленні на авто списуєте з нього. Для обліку нової АБ заводите Картку обліку АБ
Дякую за відповідь. Але мене ще хвилює те,що новий АБ куплено по КЕКВ 2240-тобто,як послуги....Я його і оприбуткую і спишу на фактичні одним місяцем,але цей КЕКВ... не знаю,як правильно поступити в такій ситуації...

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1262
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 143 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Я навіщо Ви його через 2240 проводили? Адже з цього питання були роз*яснення казначейства!!!

KeyRuss

Повідомлення KeyRuss »

Матвєєва Вікторія писав:Я навіщо Ви його через 2240 проводили? Адже з цього питання були роз*яснення казначейства!!!
Бо у мене є акт виконаних робіт,у якому вказано- "Технічне облуговування автомобіля" і сума.А це ніби як послуги. А також до акту є додаток-називається наряд-замовлення,в якому указані послуги і товари,які були використані при тех.обслуговуванні-заміна мастила,заміна фільтру, і разом з тим перелік запчастин-олива,фільтри і АБ....

tanyaslavdon
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 146
З нами з: 07 травня 2015, 16:25
Регіон: Донецкая область
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення tanyaslavdon »

Добрый день!
Не нашла такого вопроса, подскажите: у нас сотрудник желает пользоваться личным принтером( т.к. не хватает техники в организации). Мы можем заключить Договора безоплатного пользования имуществом? И потом заправлять картридж за счет бюджетных средств? Как это правильно оформить?

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

Татьяна писав:Добрый день!
Не нашла такого вопроса, подскажите: у нас сотрудник желает пользоваться личным принтером( т.к. не хватает техники в организации). Мы можем заключить Договора безоплатного пользования имуществом? И потом заправлять картридж за счет бюджетных средств? Как это правильно оформить?
Доброго дня!
Так, щоб безоплатно користуватися особистими речами працівника Вам необхідно укласти з ним договір позички. Відносини за договором позички регламентовано гл. 60 ЦКУ.
Майте на увазі, що такий договір між фізичною та юридичною особою має укладатися у письмовій формі.
Обліковувати об’єкти позички доцільно на позабалансовому рахунку 021 «Активи на відповідальному зберіганні розпорядників бюджетних коштів».
Що стосується витрат, на обслуговування принтера, то згідно з ч. 1 ст. 833 ЦКУ користувач несе звичайні витрати щодо підтримання належного стану речі, переданої йому в користування. Тож ці витрати ляжуть на плечі Вашої установи.

tanyaslavdon
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 146
З нами з: 07 травня 2015, 16:25
Регіон: Донецкая область
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення tanyaslavdon »

Крот Юлія писав:
Татьяна писав:Добрый день!
Не нашла такого вопроса, подскажите: у нас сотрудник желает пользоваться личным принтером( т.к. не хватает техники в организации). Мы можем заключить Договора безоплатного пользования имуществом? И потом заправлять картридж за счет бюджетных средств? Как это правильно оформить?
Доброго дня!
Так, щоб безоплатно користуватися особистими речами працівника Вам необхідно укласти з ним договір позички. Відносини за договором позички регламентовано гл. 60 ЦКУ.
Майте на увазі, що такий договір між фізичною та юридичною особою має укладатися у письмовій формі.
Обліковувати об’єкти позички доцільно на позабалансовому рахунку 021 «Активи на відповідальному зберіганні розпорядників бюджетних коштів».
Що стосується витрат, на обслуговування принтера, то згідно з ч. 1 ст. 833 ЦКУ користувач несе звичайні витрати щодо підтримання належного стану речі, переданої йому в користування. Тож ці витрати ляжуть на плечі Вашої установи.
Дякую!

galina2902
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 16 лютого 2017, 11:07
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення galina2902 »

Які робити проводки при списанні доброчинної допомоги,згідно нового плану рах

LENA1987
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 11 травня 2018, 09:37
Регіон: Черкасская область

Повідомлення LENA1987 »

Підкажіть,НА ЯКИЙ РАХУНОК СТАВИТИ ДРОВА,ЯКІ БУЛИ ВИДАЛЕННЯ І БУДУТЬ ПРОДАВАТИСЬ.КП "КОМУНАЛЬНИК"

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

LENA1987 писав:Підкажіть,НА ЯКИЙ РАХУНОК СТАВИТИ ДРОВА,ЯКІ БУЛИ ВИДАЛЕННЯ І БУДУТЬ ПРОДАВАТИСЬ.КП "КОМУНАЛЬНИК"
Якщо я Вас правильно зрозуміла, то Ви отримали дрова у результаті видалення дерев і плануєте їх реалізувати. У такому разі ці дрова можна оприбуткувати і на субрахунок 1514 "Пально-мастильні матеріали" (як паливо), і на субрахунок 1518 "Інші виробничі запаси" (як матеріальні цінності, одержані від ліквідації основних засобів), і на субрахунок 1815 "Активи для розподілу, передачі, продажу" (як активи, отримані та які утримуються з метою подальшого продажу). Якщо маєте чіткий намір відразу після оприбуткування продати дрова, тоді найкраще підійде субрахунок 1815. Хоча не буде помилкою і застосування будь-якого з поміж згаданих.
Водночас у цьому випадку більш важливим є правильне відображення доходів при оприбуткуванні цих активів. Якщо ці дрова не будуть використовувати для власних потреб і будуть найближчим часом повністю реалізовані, тоді слід показати збільшення доходів за субрахунок 7211 "Дохід від реалізації активів". Довідку про надходження у натуральній формі не подаємо.

iratop
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 16
З нами з: 13 квітня 2017, 14:15
Регіон: Ровенская область
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення iratop »

Пдкажіть, будь ласка, якщо на 1113 рахунку є стелажі і купили додаткові полички до них - як мені ці полички обліковувати? на 1513 і списати на витрати чи додавати до вартості стелажів тоді яким документом?

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”