Оприбуткування ОЗ

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10291
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Елена4776 писав:Чому ніхто не хоче відповісти на моє питання :cry: Допоможіть будь ласка :cry:
Дублюю своє запитання від 31.05, час іде, а перевірка на носі :cry:

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як правильно оформити і відобразити в обліку таку операцію:
В закладі культури було взято тканину та нитки на загальну суму 3 000 грн. З цих матеріалів пошито 7 сорочок (господарським способом, костюмер шила).
Питання:
1. Якими проведеннями відобразити операцію по списанню матеріалів та отриманню готових виробів???
Є варіант, що через переробку
Переробка - Передача тканини в переробку 825/234 - акт списання, МО№13,
Оприбуткування сорочок 114/825, 802/401, 841/132
Але начебто по-новому законодавству жоден основним засіб не повинен пройти осторонь від р.141 "Кап.інв-ї"???
2. Списання тканини оформляти тією датою коли здійснюємо оприбуткування сорочок?
2. Оприбуткування сорочок якими документами (формами) оформляти (акт оприбуткування, введення в експлуатацію ...) та в якому МО відображати?
3. Можна одним документом всі 7 сорочок оприбутковувати чи на кожну окремий акт?
4. При оприбуткуванні завожу 1-ну картку групового обліку з 1-м номенклатурним номером на всі 7 сорочок загальною вартістю 3 000 грн. і виходить, що вартість однієї сорочки 428,571428571...грн. але ж ми повинні вести облік необоротгих активів без копійок...і начебто в цифрі 3 000 нема копійок :roll: але якщо брати кожну окрему сорочку, то виходить, що вони з копійками, а це ж все окремі об'єкти обліку :oops:
Наверно слишком много вопросов и никто не хочет долго отвечать :)
Напишу своё мнение!
я считаю чере 825 счёт проводит Вам нельзя! Вот как я вижу этот процесс:

1. Оприбуткували тканину на 234 рахунок
2. Видали тканину для пошиву сорочок Дт364 Кр 234 -3000 (Акт передачі тканини. форми немає вигадаєте самі, мабудь можно використати і накладну на видачу) - МО 13
3. При отриманні сорочок Акт приймання Дт 142 Кр 364 - 3000 - МО 4
одночасно другий запис Дт 801, 802, 811 - 813 Кр 402 - 3000 - МО 4
4. Зарахування об'єктів капітальних інвестицій після введення їх в експлуатацію до складу основних засобів та нематеріальних активів (без сум копійок) Дт 114 Кр 142 - 2996 (кожна сорочка по 428 грн)
відображаються зміни в капіталі Дт 402 Кр 401 - 2996
списання копійок Дт 402 Кр 142 - 4грн
Тут нужен акт ввода в експлуатацию или передачи в експлуатацию костюмов, если я правильно помню то все єти проводки тоже в МО-4 должні отображаться вот из МО 4

Код: Виділити все

Одержання матеріальних цінностей та послуг, оплачених бюджетною установою раніше, або надходження грошових коштів за матеріальні цінності та послуги, відвантажені чи надані бюджетною установою в минулому, супроводжуються записами в кредит субрахунку 364 "Розрахунки з іншими дебіторами" за дебетом кореспондентських субрахунків за графами 2, 5, 16 - 22 у рядку відповідного дебітора. Другі записи у випадках одержання необоротних активів, малоцінних та швидкозношуваних предметів відображаються за графами 24 - 26. 
5. Нараховуємо знос
Нарахування суми зносу (накопиченої амортизації) на необоротні активи
дт 841 кр 131 - 133
Водночас проводиться другий запис Дт 401Кр 841
6. Надеюсь с карточкой вопрос отпал??? Заводите одну на все костюм стоимость у них у всех будет одна (см.проводки)

Наверно вот почему никто не хотел писать :)

если я где то ошибаюсь прошу колег поправить :roll:

Елена4776
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 37
З нами з: 05 березня 2015, 09:15
Регіон: Черкасская Область
Звідки: Золотоноша
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Елена4776 »

Дуже Вам вдячна :D
Наступного разу буду стриманіша з питаннями :lol: (або хоч буду намагатись)

Не зрозуміла про рахунок 364?!
Можливо, я не так висловилась або Ви мене не зрозуміли, що це наш костюмер (штатний) буде шити, а не сторонній. Хіба я можу 364 рахунок тут застосувати? І відповідно МО 4? :shock:
І бентежить, що в цій схемі не фігурує акт на списання запасів коли Кт 234 відображаєм, бо передача це одне...але при списанні хіба можемо обійти цей документ?

Ще раз велике дякую, що відгукнулися :D

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10291
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Елена4776 писав:Дуже Вам вдячна :D
Наступного разу буду стриманіша з питаннями :lol: (або хоч буду намагатись)

Не зрозуміла про рахунок 364?!
Можливо, я не так висловилась або Ви мене не зрозуміли, що це наш костюмер (штатний) буде шити, а не сторонній. Хіба я можу 364 рахунок тут застосувати? І відповідно МО 4? :shock:
І бентежить, що в цій схемі не фігурує акт на списання запасів коли Кт 234 відображаєм, бо передача це одне...але при списанні хіба можемо обійти цей документ?

Ще раз велике дякую, що відгукнулися :D
А разве вы их списываете?? Вы как раз таки их и передаёте костюмеру теперь костюмер вам должен вот он и становится дебетором по 364 счёту!! Фактических расходов вы не несёте, на фактические отнесёте уже костюми при оприходывании!!

Елена4776
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 37
З нами з: 05 березня 2015, 09:15
Регіон: Черкасская Область
Звідки: Золотоноша
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Елена4776 »

EVGENIY, дякую за роз'яснення і за те, що наважились відповісти на мій довгий лист :D
Якщо, це Вас не дуже обтяжить, не могли б Ви пояснити, чому так категорично про переробку висловись: "Через 825 счёт проводит Вам нельзя!"

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10291
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

У Вас в положении или уставе есть то что вы занимаетесь производством?? Вот поэтому мне кажется что 825 как то к вам не относится, хотя возможно и через него провести вместо 364!

Елена4776
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 37
З нами з: 05 березня 2015, 09:15
Регіон: Черкасская Область
Звідки: Золотоноша
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Елена4776 »

Ні, про виробництво нічого немає в положенні :roll: Мене надихнули на 825 ось ці слова з плану рахунків: "На субрахунку 825 "Витрати на заготівлю і переробку матеріалів" обліковуються операції із заготівлі і переробки матеріалів господарським способом (пошиття білизни, заготівля палива, переробка овочів тощо).

Дякую, дякую, дякую Ви дуже мені допомогли!!!

Елена4776
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 37
З нами з: 05 березня 2015, 09:15
Регіон: Черкасская Область
Звідки: Золотоноша
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Елена4776 »

Доброго дня! Знову звертаюсь по допомогу.
Не розумію чому в Плані рахунків та Методрекомендаціях по субрахунку 104 "Машини та обладнання" перелік підгруп різний. Треба присвоїти інвентарний номер освітлювальній апаратурі - якщо керуватись Планом рахунків буде 1049..., по Методрекомендаціям 1048...
Хіба цей перелік не повинен бути єдиним? :roll:

tanyaslavdon
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 146
З нами з: 07 травня 2015, 16:25
Регіон: Донецкая область
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення tanyaslavdon »

Елена4776 писав:Доброго дня! Знову звертаюсь по допомогу.
Не розумію чому в Плані рахунків та Методрекомендаціях по субрахунку 104 "Машини та обладнання" перелік підгруп різний. Треба присвоїти інвентарний номер освітлювальній апаратурі - якщо керуватись Планом рахунків буде 1049..., по Методрекомендаціям 1048...
Хіба цей перелік не повинен бути єдиним? :roll:
Елена4776! Добрый день!
Вам помогли в данном вопросе? У нас вопрос по компьютерам...

Елена4776
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 37
З нами з: 05 березня 2015, 09:15
Регіон: Черкасская Область
Звідки: Золотоноша
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Елена4776 »

К сожалению, ответа нет(
Радует что нас уже больше, может кто-то обратит внимание на это несоответствие и даст разъяснение :23:

Елена4776
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 37
З нами з: 05 березня 2015, 09:15
Регіон: Черкасская Область
Звідки: Золотоноша
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Елена4776 »

З головним бухгалтером вирішили користуватись Планом рахунків, відповідно до нього комп'ютери залишились із аналітикою 8 - 1048, радіоапаратура 9 - 1049

Позашкілля
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 132
З нами з: 03 лютого 2015, 22:35
Регіон: Черкасская область

Повідомлення Позашкілля »

Доброго дня підкажіть будь-ласка придбані решітки для батарей можливо оприбуткувати на 234 та списати як встановлені чи потрібно оприбутковувати на 113 дякую

Lili
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 82
З нами з: 31 березня 2015, 09:49
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Lili »

Оприбутковуємо на р.234 і актом встановлення списуємо з обліку.

Валерій Валерійович
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 01 липня 2016, 15:38
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення Валерій Валерійович »

Доброго дня! Хто мені може чітко пояснити? якщо купили новий одяг 142 рах. він полежав на складі, потім видаємо цей одяг, невже необхідно робити акт введення в експлуатацію?????

головний спеціаліст
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 18
З нами з: 27 жовтня 2016, 09:26
Регіон: Сумская область
Подякували: 1 раз

Повідомлення головний спеціаліст »

Доброго ранку. Підкажіть будь ласка раніше для введення в експлуатацію необоротних активів ми робили довільної форми АКТ ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ НЕОБОРОТНИХ АКТИВІВ. зараз щось змінилось? Я бачила новий бланк - АКТ ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ, затверджений Мінфіном від 13.09.16 № 818, тепер його треба використовувати при введенні в експлуатацію ОЗ та МНМА? Спасибо

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1263
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 144 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Саме так, використовуйте цей Акт

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”