Пошив костюмчикiв для танцюристiв

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
Аватар користувача
alla-drejko
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 156
З нами з: 10 квітня 2011, 21:57
Регіон: Хмельницкая область

Повідомлення alla-drejko »

Закладом овіти(школа) було закуплено тканину і пошито власними силами 50 спідничок та 50кофтинок для танцювальної групи школи.Об"єднали це в комплект і назвали "костюмчики Веселки"вартість за одиницю 200,00грн,частина колег з інших шкіл ,а облік ми ведем самостійно,(у нас децентралізація)пропонує облікувати на рах109,тобто сценічно постановочні-засоби і заводити окремі картки на всі 50 костюмів,інша частина на рах113 і завести картку групового обліку.
А тепер питання ,на якому рах. правильно облікувати цей товар! ДЯКУЮ!

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10291
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

2.1. До основних засобів належать матеріальні активи, які використовуються установою багаторазово і безперервно в процесі виконання основних функцій, надання послуг, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких становить більше одного року і вартість яких без податку на додану вартість та інших платежів перевищує 1000 гривень за одиницю (комплект).

Ну никак на 109 нельзя ставить

Сори в плане счетов вот так написано
На субрахунку 109 "Інші основні засоби" обліковуються з виділенням на окремі групи:

1) сценічно-постановочні засоби вартістю понад 10 гривень за одиницю (декорації, меблі і реквізити, бутафорії, театральні та національні костюми, головні убори, білизна, взуття, перуки);

Но лично я думаю что нужно на 113, так как план счетов писался давно а инструкция по учёту совсем недавно коректировалась

Аватар користувача
alla-drejko
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 156
З нами з: 10 квітня 2011, 21:57
Регіон: Хмельницкая область

Повідомлення alla-drejko »

Дякую!Я також відчуваю ,що це явно не рах.109,але той факт ,що зазнечений в 1-й підгрупі рах.109 є основою для КРУ для ....санкцій ,а довести інструктивно,що це не 109 я не можу ,бо там чорним по білому написано
1) сценічно-постановочні засоби вартістю понад 10 гривень за одиницю (декорації, меблі і реквізити, бутафорії, театральні та національні костюми, головні убори, білизна, взуття, перуки);

Аватар користувача
GalinaT
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 179
З нами з: 14 лютого 2011, 20:09
Регіон: Львовская область

Повідомлення GalinaT »

Ще така думка:
по перше - костюми ви не купували готові ( тобто назви як такої,що це театральний чи національний костюм) по накладних немає.Є придумана вами назва (згідно ваших же внутрішніх актів) - "костюмчик Веселки".Це просто кофтина і спідничка , а може це форма така колективу. Як на мене , вірно оформити акт - і на 113 рахунок.

Добавлено (17.04.2011, 22:04)
---------------------------------------------
Як варіант - назвіть "комплект Веселки" , щоб там навіть назва "костюм" не фігурувала

Аватар користувача
alla-drejko
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 156
З нами з: 10 квітня 2011, 21:57
Регіон: Хмельницкая область

Повідомлення alla-drejko »

Дякую за підказку,GalinaT !!!Шукаю синонім до слова "форма",бо асоціація із рах.114!Я вже почала замислюватись над правильністю відображення костюмів Діда Мороза і Снігурки?Здається ми їх купували як костюми і на обліку вони в мене точно не на рах.109!Да... не подобається мені цей 109!

Добавлено (17.04.2011, 22:06)
---------------------------------------------
Ви читаєте мої думки!

Аватар користувача
Швец
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 08 квітня 2011, 12:45
Регіон: Луганская Область
Звідки: Луганск

Повідомлення Швец »

alla-drejko, Наша централізована бухгалтерія обслуговує музичні школи, та будинок культури, мені здається, що досвіду з оприбуткування костюмів достатньо. Вважаю, що в даному випадку однозначно це 109 рахунок. Мені здається, що не зазначивши слово "костюм", ви не уникаєте того, що він ним являється по суті, і найближча ревізія (якщо помітять ), вам це зазначить. Але це тільки моя думка, будьте готові відстояти свою.

Аватар користувача
GalinaT
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 179
З нами з: 14 лютого 2011, 20:09
Регіон: Львовская область

Повідомлення GalinaT »

Швец, власне цитую вас " обслуговує будинки культури" .... - там власне діяльність пов"язана з сценічними костюмами. А тут школи купили тканину ( власне не костюми ! ) і пошили дітям спіднички і кофтинки. Які ж це театральні чи національні костюми?
Та й зрешті, alla-drejko, вони так і можуть бути на обліку спіднички окремо і кофтинки окремо.Буде дві картки групового обліку по 113 рах.:-) Та й списувати простіше. Раптом дитина розірве лише кофтинку або лише спідничку?
Я таки відстоюю свою думку - рах.113 .

Добавлено (18.04.2011, 20:56)
---------------------------------------------
або швидше таки рах.114

Аватар користувача
АНТОНІЯ
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 35
З нами з: 19 березня 2011, 18:37
Регіон: Кировоградская Область
Звідки: Александровка

Повідомлення АНТОНІЯ »

А, мені, здається рах. 114. Згідно Наказу ГУДКУ "Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ та Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ" рах. 114 п.3. Оформити АКТ оприбуткування, як спідниці та кофтинки.

Аватар користувача
GalinaT
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 179
З нами з: 14 лютого 2011, 20:09
Регіон: Львовская область

Повідомлення GalinaT »

ну і я про це

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10291
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Да про 114 мы совсем забыли, цитирую план счетов:
На субрахунку 114 "Білизна, постільні речі, одяг та взуття" в закладах охорони здоров'я, соціального забезпечення, освіти та інших установах обліковуються з виділенням в окремі групи:

1) білизна (сорочки, халати);

2) постільні речі (матраци, подушки, ковдри, простирадла, підодіяльники, наволочки, покривала, мішки спальні і т. ін.);

3) одяг і обмундирування, включаючи спецодяг (костюми, пальта, плащі, кожухи, плаття, кофти, спідниці, куртки, штани і т. ін.);

4) взуття, включаючи спеціальне (черевики, чоботи, сандалі, валянки і т. ін.);

5) спортивний одяг і взуття (костюми, черевики і т. ін.).

Аватар користувача
GalinaT
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 179
З нами з: 14 лютого 2011, 20:09
Регіон: Львовская область

Повідомлення GalinaT »

Так власне,що не забули, а вчасно згадали,як тільки прийшла думка окремо про кофтинки і спіднички

Аватар користувача
alla-drejko
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 156
З нами з: 10 квітня 2011, 21:57
Регіон: Хмельницкая область

Повідомлення alla-drejko »

Всім дуже ,дуже дякую за поради!!!!! Зупинюсь на рах.114,власне там тоже є підпункт-костюми
хоча тривожить мене оте "включаючи спецодяг (костюми, пальта, плащі, кожухи, плаття, кофти, спідниці, куртки, штани і т. ін.);але радує " в закладах освіти"
Але школа продовжує шити ...,а в мене з"являються нові запитання(якщо Вам ще не набридло):
комірці для вокальної групи ?
хвіст жар-птиці?
кушаки українські?
і все ж таки костюм Діда Мороза?
ВСІМ ДЯКУЮ ЗА ПІДТРИМКУ і МУДРІ ПОРАДИ !!!

Аватар користувача
alla-drejko
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 156
З нами з: 10 квітня 2011, 21:57
Регіон: Хмельницкая область

Повідомлення alla-drejko »

Це дивлячись на те чи Ваш керівник НАЗАВЖДИ забезпечив Вас цими цінностями!

Klava
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 80
З нами з: 26 липня 2011, 16:12
Регіон: Харьковская Область
Звідки: Харьков

Повідомлення Klava »

Перепрошую, але я хотіла повернутися до пошиву костюмів. Річь у тому що, я не зовсім з вами згодна. Якщо мова йде про пошив спецодягу - то це 114, а ось якщо це сценічні костюми, то я б не радила ії обліковувати на 114. Краще на 109
До речі про це згадувало ДКУ у листі від 07.05.2011 р. № 13-06/987-7875
Також раджу подивитися "Бюджетну бухгалтерію", № 38, 2011 , там якраз була консультація на цю тему. Якщо потрібно, можу виложити тут

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”