Списание компьютерной техники

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
Ksyusha

Повідомлення Ksyusha »

Ksyusha писав:Подскажите, купили материалы для процессора (материнская плата, жесткий диск и т.д.), оприходовали на с/с 238 в разрезе каждого, есть ли какое требование, что бы обязательно все комплектующие собрать до кучи, в инвентаризационных карточках все раздельно указанно, и как это сделать ?
все ещё актуально

Аватар користувача
Paradeigma
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 146
З нами з: 01 липня 2012, 20:35
Регіон: Крым
Звідки: Ялта
Подякували: 3 рази

Повідомлення Paradeigma »

Ksyusha писав:Подскажите, купили материалы для процессора (материнская плата, жесткий диск и т.д.), оприходовали на с/с 238 в разрезе каждого, есть ли какое требование, что бы обязательно все комплектующие собрать до кучи, в инвентаризационных карточках все раздельно указанно, и как это сделать ?

По всей видимости речь идет о системном блоке, а не о процессоре.  

Составьте дефектный акт по сборке. Постарайтесь уложиться в сумму до 2500 грн. с тем, чтобы включить объект сборки в состав МНМА, а точнее на с/сч 113. В противном случае, при проверке расходы могут быть признаны как нецелевое использование бюджетных средств.

Ksyusha

Повідомлення Ksyusha »

Paradeigma писав:Составьте дефектный акт по сборке.
спасибо за ответ.

Pariz
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 73
З нами з: 11 березня 2013, 15:10
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення Pariz »

Добрий вечір. Підкажіть. Було списано комп’ютер вартістю 3500 грн. Списання комп’ютера було проведено на підставі розпорядження керівника установи і відображено в бухгалтерському обліку наступним проведенням: Дт 801 Кт 106 на суму 1500 грн. Які будуть виправні проводки?

Animone
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 30 червня 2012, 22:03
Регіон: Cortés
Звідки: Tegucigalpita
Подякували: 5 разів

Повідомлення Animone »

Pariz писав:Списання комп’ютера було проведено на підставі розпорядження керівника установи

Одного "розпорядження керівника" маловато будет. Списание объектов ОС производится в порядке, определенном п.6.3 Постановы № 1314
Pariz писав:відображено в бухгалтерському обліку наступним проведенням: Дт 801 Кт 106 на суму 1500 грн. Які будуть виправні проводки?

Компьютеры вообще-то должны числится на 104-м субсчете. Если списание со 106-го произошло ошибочно, восстановите операцию:

Дт 106  Кт 801  1500=

и отразите ее в следующем порядке:

Дт 401,131  Кт 104  3500=

Аватар користувача
alk
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 35
З нами з: 14 вересня 2012, 16:13
Регіон: Луганская Область
Звідки: Брянка

Повідомлення alk »

Подскажите, пожалуйста,имеет ли право бюджетная организация провести уценку О.Ф. если да, то на основании,
какого документа. Суть вот в чем: в учебном заведении числятся компьютеры в
кол-ве 10шт. 1987 г.в. по цене 13500 тис. грн. каждый. После выяснения, у предшествующих
бухгалтеров, откуда взялась такая ужасная цифра, был получен ответ, что ошибка
закралась еще в период перевода крб. в грн. Вышестоящая организация никаких комментариев
не дает, ревизоры сказали, что уценка незаконна. Как быть, компьютеры уже на столько
древние, что  использовать их нельзя, как избавиться от хлама

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Ну как же еще - списать по процедуре. Зачем уценять хлам, который активом-то не является. Усложняется дело тем, что как раз в этих компьютерах могут быть драгметалы. Начать нужно с экспертной оценки состояния  с привлечением специализированной формы.

Аватар користувача
Pyti4ka
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 22
З нами з: 10 червня 2013, 15:51
Регіон: Запорожская Область
Звідки: Запорожье

Повідомлення Pyti4ka »

Помогите разобраться. В 2013 году выписали счет, зарегистрировали в казне и оприходовали компьютер. Казна незахищени, конечно же, не пропускала, а в этом году на кредиторку денег дополнительно не выделили, сказали своими средствами обходиться. А на всю кредиторку призначень не хватает, тем более, что нужно оставить хоть что-то на этот год. Вот и решили "вернуть" компьютер. Как это можно сделать? никто не знает?

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Через возвратную накладную. Если фирма согласна - оформляете возвратную накладную, делаете допсоглашение на минус - и несете в казну минусовые юридические и финансовые. Соответственно корректируете "обратно" бухсчета, но корреспонденция идет на со счетами  класса, а с финрезультатом (431)

Аватар користувача
Goldfish
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 134
З нами з: 03 вересня 2013, 23:14
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харьков

Повідомлення Goldfish »

Радистка_Кэт писав:Через возвратную накладную. Если фирма согласна - оформляете возвратную накладную, делаете допсоглашение на минус - и несете в казну минусовые юридические и финансовые. Соответственно корректируете "обратно" бухсчета, но корреспонденция идет на со счетами  класса, а с финрезультатом (431)
Аналогичная ситуация. Меня в данной ситуации волнует ещетакой момент. Да, оформляем должным образом юридическую и финансовую часть,
возвращаем. Но, если посмотреть на условия договора, то поставщик имел право
взыскивать пеню и обращаться в суд для взыскания задолженности. И при покупке
этих материальных ценностей сегодня, сумма потраченных средств, превысит
задолженность вместе с пеней. Не будет ли претензий у КРУ к списанию актива
путем возврата, то есть «по доброте душевной» и понимании, что не знаем
когда оплатим.

Аватар користувача
ANNA6724
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 19 вересня 2014, 11:32
Регіон: Сумская область
Звідки: Сумы

Повідомлення ANNA6724 »

Чи необхідно для списання комп"ютера акт перевірки технічного стану (дорогоцінні метали відсутні), виданий підприємством яке спеціалізується на ремонті комп"ютерів?

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

ANNA6724, потрібен, а також дозвіл організації вищого рівня розпорядника бюджетних коштів

Аватар користувача
YesipenkoTanya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 135
З нами з: 17 грудня 2014, 12:57
Подякували: 2 рази

Повідомлення YesipenkoTanya »

Підкажіть буль ласка, проводили інвентаризацію станом на 1 листопада. Чи можна утилізацію провести уже наступним роком?

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Такие сроки не установлены, по идее, можно. Но у вас будет разрыв между списанием и утилизацией большой.

Я бы и списание тогда проводила в следующем году.

Аватар користувача
YesipenkoTanya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 135
З нами з: 17 грудня 2014, 12:57
Подякували: 2 рази

Повідомлення YesipenkoTanya »

Радистка_Кэт писав:Такие сроки не установлены, по идее, можно. Но у вас будет разрыв между списанием и утилизацией большой. Я бы и списание тогда проводила в следующем году.
Радистка_Кэт,  спасибо огромное за ответы здесь и в личке!

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

Доброго дня.Мені необхідно списати один системний блок із компютерного класу який оприходуваний на суму 37418грн.це виходить 11 копютерів із усіма кабелями ,проектором і т.д.Я перечитала багато відповідей і зрозуміла що необхідно списувати весь копютерний клас,а потім потім приходувати всі інші частини цього копютерного класу.Та як це реально зробити я не знаю.Може хтось відгукнеться і покроково розкаже як це мені зробити.Допоможіть будь ласка!!!!

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

Ксю писав:Доброго дня.Мені необхідно списати один системний блок із компютерного класу який оприходуваний на суму 37418грн.це виходить 11 копютерів із усіма кабелями ,проектором і т.д.Я перечитала багато відповідей і зрозуміла що необхідно списувати весь копютерний клас,а потім потім приходувати всі інші частини цього копютерного класу.Та як це реально зробити я не знаю.Може хтось відгукнеться і покроково розкаже як це мені зробити.Допоможіть будь ласка!!!!
Агов!!!Потрібно дуже терміново!!!!!!

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ксю писав:
Ксю писав:Доброго дня.Мені необхідно списати один системний блок із компютерного класу який оприходуваний на суму 37418грн.це виходить 11 копютерів із усіма кабелями ,проектором і т.д.Я перечитала багато відповідей і зрозуміла що необхідно списувати весь копютерний клас,а потім потім приходувати всі інші частини цього копютерного класу.Та як це реально зробити я не знаю.Може хтось відгукнеться і покроково розкаже як це мені зробити.Допоможіть будь ласка!!!!
Агов!!!Потрібно дуже терміново!!!!!!
Скористайтеся пошуком, краще на головній сторінці buhgalter.com.ua там він шукає і в статтях і на форумі, тут тільки на форумі! Вже море відповідей є!!

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

Дякую за відповідь.Я вже море відповідей прочитала,та так і не зрозуміла,як списувати частини розукомплектованих компютерів.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ксю писав:Дякую за відповідь.Я вже море відповідей прочитала,та так і не зрозуміла,як списувати частини розукомплектованих компютерів.
Списуєте все, а пригодні для подальшого використання, запчастини або  що там ще може щось буде основним засобом, ставите на облік!

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

Дякую,а то все що придатне треба приходувати і через довідку у натуральній формі у казначейство?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ксю писав:Дякую,а то все що придатне треба приходувати і через довідку у натуральній формі у казначейство?
Так  :69:

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

А на які доходи по спецфонду я маю приходувати монітор що залишається після розукомплектації копютера,чи я щось не розумію і у натуральній формі маємо приходувати лише металолом?Я вже зовсім запуталась.Адже у мене із копютерного класу списують один системний блок і вартість усього компютерного класу становить 38000,00грн.Мені потрібен дозвіл вищестоящої організації на списання цілого класу. а вартість одного системного блоку 2000,00 ?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ксю писав:А на які доходи по спецфонду я маю приходувати монітор що залишається після розукомплектації копютера,чи я щось не розумію і у натуральній формі маємо приходувати лише металолом?Я вже зовсім запуталась.Адже у мене із копютерного класу списують один системний блок і вартість усього компютерного класу становить 38000,00грн.Мені потрібен дозвіл вищестоящої організації на списання цілого класу. а вартість одного системного блоку 2000,00 ?
У довідці по доходам в надходженнях буде по ККДБ - 25010400 "Надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна)"
А в видатках по КЕКВ в залежності від вартості! До чого тут вартість системного блоку ви ж все списуєте! А ось на оприпудкування вже комісія нехай вирішує вартість! Можливо після оприбуткування  всього загальна вартість буде більше 38000 це нічого страшного!

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ксю писав:А на які доходи по спецфонду я маю приходувати монітор що залишається після розукомплектації копютера,чи я щось не розумію і у натуральній формі маємо приходувати лише металолом?Я вже зовсім запуталась.Адже у мене із копютерного класу списують один системний блок і вартість усього компютерного класу становить 38000,00грн.Мені потрібен дозвіл вищестоящої організації на списання цілого класу. а вартість одного системного блоку 2000,00 ?
Те що буде металоломом в довідку про надходження не включаєте адже за них ви отримаєте реальні кошти на рахунок!

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

Дякую я зрозуміла,та я думаю про те,що чи маю я право списувати весь компютерний клас вартістю 38000,00 без дозволу вищестоящої організації,а фактично я списую лише один системний блок та і у звітності  показувати потрібно вартість списаного всього класу,а не лише системного блоку,а потім доходи по спецфонду,а фактично які то доходи?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ксю писав:Дякую я зрозуміла,та я думаю про те,що чи маю я право списувати весь компютерний клас вартістю 38000,00 без дозволу вищестоящої організації,а фактично я списую лише один системний блок та і у звітності  показувати потрібно вартість списаного всього класу,а не лише системного блоку,а потім доходи по спецфонду,а фактично які то доходи?
Вам це потрібно з зробити хоча б з огляду на майбутнє, адже потім другий системний третій і так далі. Якщо рахується цілий клас то мабуть дозвіл необхідно отримувати. 
доходи по спецфонду,а фактично які то доходи?
Ну так майже кожне списання у всіх так виходить, на це не звертайте уваги!

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

Я зрозуміла.Дуже дякую за відповіді.Ви приділили так багато уваги моїм запитанням.

Вика11
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 18 липня 2011, 22:50
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск

Повідомлення Вика11 »

Ксю писав:Я зрозуміла.Дуже дякую за відповіді.Ви приділили так багато уваги моїм запитанням.
Доброго дня.Я списувала частину від компьютера.Оцінила складові.Виходячи із вартості перевела на відповідний рахунок.А потім подала на списання необхідну частину.

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

Вика11 писав:
Ксю писав:Я зрозуміла.Дуже дякую за відповіді.Ви приділили так багато уваги моїм запитанням.
Доброго дня.Я списувала частину від компьютера.Оцінила складові.Виходячи із вартості перевела на відповідний рахунок.А потім подала на списання необхідну частину.
А можете мені скинути зразки ваших документів на списання компютерів.Якщо можна на пошту vezdelka@mail.ru. Я прсто ще не списувала компютери Дуже дякую!

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”