Списание компьютерной техники

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
Аватар користувача
Paradeigma
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 146
З нами з: 01 липня 2012, 20:35
Регіон: Крым
Звідки: Ялта
Подякували: 3 рази

Повідомлення Paradeigma »

По этому поводу ГКУ в своем Письме от 11.11.2010 №17-04/2828-21196 давало разъяснение, из которого следует, что для того, чтобы списать монитор, необходимо списать весь комплекс, а от его списания оприходовать пригодные к дальней эксплуатации составляющие. 

И да, если будет интересно, загляните в консультацию  СПИСАНИЕ КОМПЬЮТЕРНОЙ И ОФИСНОЙ ТЕХНИКИ 

Ksyusha

Повідомлення Ksyusha »

Подскажите, купили материалы для процессора (материнская плата, жесткий диск и т.д.), оприходовали на с/с 238 в разрезе каждого, есть ли какое требование, что бы обязательно все комплектующие собрать до кучи, в инвентаризационных карточках все раздельно указанно, и как это сделать ?

Аватар користувача
Lesa
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 40
З нами з: 04 вересня 2012, 21:42
Регіон: Житомирская Область
Звідки: Житомир

Повідомлення Lesa »

Paradeigma, большое спасибо за консультацию

Світланна_ubr
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 15
З нами з: 11 квітня 2012, 09:14
Звідки: Хмельницкий

Повідомлення Світланна_ubr »

Добрий день! Підкажіть, будь ласка, по списанню друкованих машинок Ятрань. Довідка з сервіс центру є про непридатність до роботи.  Чи можна їх просто списати, чи потрібно обв"язкого утилізувати?

Добавлено (19.11.2013, 14:32)
---------------------------------------------
І ще одне запитання. Нам по програмі Бібліоміст Київська установа подарувала 10 комп"ютерів. В акті прийомки-передчі указано тільки кількість комп"ютерів, а ціни немає. Я знаю, що їх треба провести в Казначействі як подаровані по формі 4-3. Але як я можу їх оприбуткувати без цін, які вони обіцяють надати аж в січні місяці? Дуже прошу, підкажіть що мені робити в цій ситуації.

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Світланна, а ніяк не можете оприбуткувати! Ваша установа разом із київською установою складають Акт прийому передачі, де і відображається назва товару, ціна, знос і т.д.!!!

Аватар користувача
IRENE
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 188
З нами з: 19 травня 2011, 10:44
Регіон: Херсонская Область
Звідки: Херсон
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 1 раз

Повідомлення IRENE »

Світланна, требуйте нормальный акт приема-передачи. В противном случае у Вас нет оснований что либо отражать в учете. Что, кстати, влечет к образованию излишков. Техника фактически есть, но она неоприходована.  А излишки, по определению, хуже чем недостача.
Донесите это до ушей руководства.

Світланна_ubr
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 15
З нами з: 11 квітня 2012, 09:14
Звідки: Хмельницкий

Повідомлення Світланна_ubr »

Спасибо Вам большое!

Добавлено (20.11.2013, 10:02)
---------------------------------------------
Добрий день! Підкажіть, будь ласка, по списанню друкованих машинок Ятрань.
Довідка з сервіс центру є про непридатність до роботи.  Чи можна їх
просто списати, чи потрібно обв"язкого утилізувати?

Добавлено (20.11.2013, 10:43)
---------------------------------------------
Я вже запитувала про оприбуткування комп"ютерів, які прийшли до нас як подарунок. По документах в акті прийомки-передачі вказано тільки кількість комп"ютерів. А тепер ми зв"язались з ними знову, вони сказали, що всі документи з сумами будуть тільки в січні місяці. Комп"ютери вже встановлені. Що мені робити в такій ситуації? Ціни вони зараз не дадуть нам.

Аватар користувача
Paradeigma
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 146
З нами з: 01 липня 2012, 20:35
Регіон: Крым
Звідки: Ялта
Подякували: 3 рази

Повідомлення Paradeigma »

Світланна писав:Підкажіть, будь ласка, по списанню друкованих машинок Ятрань.

Что вам конкретно неясно. Порядок списания ОС и МНМА определен Постановой от 08.11.2007 № 1314 о чем говорится в п.1

Світланна писав:вони сказали, що всі документи з сумами будуть тільки в січні місяці

Да пусть говорят, что хотят, а подарки вы обязаны оприходовать, ибо согласно п.1 ст.9 Закона о бухучете


Цитата писав:Первичные документы должны быть составлены при осуществлении хозяйственной операции...

Кроме того, если документы по оприходованию подарков у вас будут отсутствовать, инвентаризационная комиссия обязана будет оприходовать их, как излишки.

А по сему, согласно п.3.2 Положения о бух.учете необоротных активов от 26.06.2013 N 611


Цитата писав:Первісною вартістю об'єкта основних засобів, отриманого безоплатно у випадках, передбачених законодавством, від іншої установи або суб'єктів господарювання - юридичних осіб, є первісна (переоцінена) вартість, за якою основні засоби обліковувались у сторони, що їх передала, з урахуванням нарахованої суми зносу за повну кількість календарних місяців їх перебування в експлуатації. Основні засоби передаються разом з первинними документами, або обліковими регістрами, або іншими документами, що підтверджують вартість придбання (створення) основних засобів. У разі якщо такі документи відсутні, первісна вартість визначається на рівні справедливої вартості на дату отримання, оцінка якої проводиться відповідно до законодавства.

Посмотрите также  Раздел VI Положения "Бух.учет необоротных активов, полученных в качестве гуманитарной помощи, дарения, безвозмездной помощи.

Аватар користувача
IRENE
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 188
З нами з: 19 травня 2011, 10:44
Регіон: Херсонская Область
Звідки: Херсон
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 1 раз

Повідомлення IRENE »

Світланна, Вы прислушайтесь к мнению коллег. Вам Paradeigma все детально расписал со ссылкой на нормативку.

Світланна_ubr
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 15
З нами з: 11 квітня 2012, 09:14
Звідки: Хмельницкий

Повідомлення Світланна_ubr »

Я вам дуже вдячна за підтримку і поради.

Ksyusha

Повідомлення Ksyusha »

Ksyusha писав:Подскажите, купили материалы для процессора (материнская плата, жесткий диск и т.д.), оприходовали на с/с 238 в разрезе каждого, есть ли какое требование, что бы обязательно все комплектующие собрать до кучи, в инвентаризационных карточках все раздельно указанно, и как это сделать ?
все ещё актуально

Аватар користувача
Paradeigma
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 146
З нами з: 01 липня 2012, 20:35
Регіон: Крым
Звідки: Ялта
Подякували: 3 рази

Повідомлення Paradeigma »

Ksyusha писав:Подскажите, купили материалы для процессора (материнская плата, жесткий диск и т.д.), оприходовали на с/с 238 в разрезе каждого, есть ли какое требование, что бы обязательно все комплектующие собрать до кучи, в инвентаризационных карточках все раздельно указанно, и как это сделать ?

По всей видимости речь идет о системном блоке, а не о процессоре.  

Составьте дефектный акт по сборке. Постарайтесь уложиться в сумму до 2500 грн. с тем, чтобы включить объект сборки в состав МНМА, а точнее на с/сч 113. В противном случае, при проверке расходы могут быть признаны как нецелевое использование бюджетных средств.

Ksyusha

Повідомлення Ksyusha »

Paradeigma писав:Составьте дефектный акт по сборке.
спасибо за ответ.

Pariz
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 73
З нами з: 11 березня 2013, 15:10
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення Pariz »

Добрий вечір. Підкажіть. Було списано комп’ютер вартістю 3500 грн. Списання комп’ютера було проведено на підставі розпорядження керівника установи і відображено в бухгалтерському обліку наступним проведенням: Дт 801 Кт 106 на суму 1500 грн. Які будуть виправні проводки?

Animone
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 30 червня 2012, 22:03
Регіон: Cortés
Звідки: Tegucigalpita
Подякували: 5 разів

Повідомлення Animone »

Pariz писав:Списання комп’ютера було проведено на підставі розпорядження керівника установи

Одного "розпорядження керівника" маловато будет. Списание объектов ОС производится в порядке, определенном п.6.3 Постановы № 1314
Pariz писав:відображено в бухгалтерському обліку наступним проведенням: Дт 801 Кт 106 на суму 1500 грн. Які будуть виправні проводки?

Компьютеры вообще-то должны числится на 104-м субсчете. Если списание со 106-го произошло ошибочно, восстановите операцию:

Дт 106  Кт 801  1500=

и отразите ее в следующем порядке:

Дт 401,131  Кт 104  3500=

Аватар користувача
alk
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 35
З нами з: 14 вересня 2012, 16:13
Регіон: Луганская Область
Звідки: Брянка

Повідомлення alk »

Подскажите, пожалуйста,имеет ли право бюджетная организация провести уценку О.Ф. если да, то на основании,
какого документа. Суть вот в чем: в учебном заведении числятся компьютеры в
кол-ве 10шт. 1987 г.в. по цене 13500 тис. грн. каждый. После выяснения, у предшествующих
бухгалтеров, откуда взялась такая ужасная цифра, был получен ответ, что ошибка
закралась еще в период перевода крб. в грн. Вышестоящая организация никаких комментариев
не дает, ревизоры сказали, что уценка незаконна. Как быть, компьютеры уже на столько
древние, что  использовать их нельзя, как избавиться от хлама

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Ну как же еще - списать по процедуре. Зачем уценять хлам, который активом-то не является. Усложняется дело тем, что как раз в этих компьютерах могут быть драгметалы. Начать нужно с экспертной оценки состояния  с привлечением специализированной формы.

Аватар користувача
Pyti4ka
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 22
З нами з: 10 червня 2013, 15:51
Регіон: Запорожская Область
Звідки: Запорожье

Повідомлення Pyti4ka »

Помогите разобраться. В 2013 году выписали счет, зарегистрировали в казне и оприходовали компьютер. Казна незахищени, конечно же, не пропускала, а в этом году на кредиторку денег дополнительно не выделили, сказали своими средствами обходиться. А на всю кредиторку призначень не хватает, тем более, что нужно оставить хоть что-то на этот год. Вот и решили "вернуть" компьютер. Как это можно сделать? никто не знает?

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Через возвратную накладную. Если фирма согласна - оформляете возвратную накладную, делаете допсоглашение на минус - и несете в казну минусовые юридические и финансовые. Соответственно корректируете "обратно" бухсчета, но корреспонденция идет на со счетами  класса, а с финрезультатом (431)

Аватар користувача
Goldfish
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 134
З нами з: 03 вересня 2013, 23:14
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харьков

Повідомлення Goldfish »

Радистка_Кэт писав:Через возвратную накладную. Если фирма согласна - оформляете возвратную накладную, делаете допсоглашение на минус - и несете в казну минусовые юридические и финансовые. Соответственно корректируете "обратно" бухсчета, но корреспонденция идет на со счетами  класса, а с финрезультатом (431)
Аналогичная ситуация. Меня в данной ситуации волнует ещетакой момент. Да, оформляем должным образом юридическую и финансовую часть,
возвращаем. Но, если посмотреть на условия договора, то поставщик имел право
взыскивать пеню и обращаться в суд для взыскания задолженности. И при покупке
этих материальных ценностей сегодня, сумма потраченных средств, превысит
задолженность вместе с пеней. Не будет ли претензий у КРУ к списанию актива
путем возврата, то есть «по доброте душевной» и понимании, что не знаем
когда оплатим.

Аватар користувача
ANNA6724
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 19 вересня 2014, 11:32
Регіон: Сумская область
Звідки: Сумы

Повідомлення ANNA6724 »

Чи необхідно для списання комп"ютера акт перевірки технічного стану (дорогоцінні метали відсутні), виданий підприємством яке спеціалізується на ремонті комп"ютерів?

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

ANNA6724, потрібен, а також дозвіл організації вищого рівня розпорядника бюджетних коштів

Аватар користувача
YesipenkoTanya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 135
З нами з: 17 грудня 2014, 12:57
Подякували: 2 рази

Повідомлення YesipenkoTanya »

Підкажіть буль ласка, проводили інвентаризацію станом на 1 листопада. Чи можна утилізацію провести уже наступним роком?

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Такие сроки не установлены, по идее, можно. Но у вас будет разрыв между списанием и утилизацией большой.

Я бы и списание тогда проводила в следующем году.

Аватар користувача
YesipenkoTanya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 135
З нами з: 17 грудня 2014, 12:57
Подякували: 2 рази

Повідомлення YesipenkoTanya »

Радистка_Кэт писав:Такие сроки не установлены, по идее, можно. Но у вас будет разрыв между списанием и утилизацией большой. Я бы и списание тогда проводила в следующем году.
Радистка_Кэт,  спасибо огромное за ответы здесь и в личке!

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

Доброго дня.Мені необхідно списати один системний блок із компютерного класу який оприходуваний на суму 37418грн.це виходить 11 копютерів із усіма кабелями ,проектором і т.д.Я перечитала багато відповідей і зрозуміла що необхідно списувати весь копютерний клас,а потім потім приходувати всі інші частини цього копютерного класу.Та як це реально зробити я не знаю.Може хтось відгукнеться і покроково розкаже як це мені зробити.Допоможіть будь ласка!!!!

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

Ксю писав:Доброго дня.Мені необхідно списати один системний блок із компютерного класу який оприходуваний на суму 37418грн.це виходить 11 копютерів із усіма кабелями ,проектором і т.д.Я перечитала багато відповідей і зрозуміла що необхідно списувати весь копютерний клас,а потім потім приходувати всі інші частини цього копютерного класу.Та як це реально зробити я не знаю.Може хтось відгукнеться і покроково розкаже як це мені зробити.Допоможіть будь ласка!!!!
Агов!!!Потрібно дуже терміново!!!!!!

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10288
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1368 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ксю писав:
Ксю писав:Доброго дня.Мені необхідно списати один системний блок із компютерного класу який оприходуваний на суму 37418грн.це виходить 11 копютерів із усіма кабелями ,проектором і т.д.Я перечитала багато відповідей і зрозуміла що необхідно списувати весь копютерний клас,а потім потім приходувати всі інші частини цього копютерного класу.Та як це реально зробити я не знаю.Може хтось відгукнеться і покроково розкаже як це мені зробити.Допоможіть будь ласка!!!!
Агов!!!Потрібно дуже терміново!!!!!!
Скористайтеся пошуком, краще на головній сторінці buhgalter.com.ua там він шукає і в статтях і на форумі, тут тільки на форумі! Вже море відповідей є!!

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

Дякую за відповідь.Я вже море відповідей прочитала,та так і не зрозуміла,як списувати частини розукомплектованих компютерів.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10288
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1368 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ксю писав:Дякую за відповідь.Я вже море відповідей прочитала,та так і не зрозуміла,як списувати частини розукомплектованих компютерів.
Списуєте все, а пригодні для подальшого використання, запчастини або  що там ще може щось буде основним засобом, ставите на облік!

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”