Списание компьютерной техники

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
Аватар користувача
ANNA6724
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 19 вересня 2014, 11:32
Регіон: Сумская область
Звідки: Сумы

Повідомлення ANNA6724 »

Чи необхідно для списання комп"ютера акт перевірки технічного стану (дорогоцінні метали відсутні), виданий підприємством яке спеціалізується на ремонті комп"ютерів?

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

ANNA6724, потрібен, а також дозвіл організації вищого рівня розпорядника бюджетних коштів

Аватар користувача
YesipenkoTanya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 135
З нами з: 17 грудня 2014, 12:57
Подякували: 2 рази

Повідомлення YesipenkoTanya »

Підкажіть буль ласка, проводили інвентаризацію станом на 1 листопада. Чи можна утилізацію провести уже наступним роком?

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Такие сроки не установлены, по идее, можно. Но у вас будет разрыв между списанием и утилизацией большой.

Я бы и списание тогда проводила в следующем году.

Аватар користувача
YesipenkoTanya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 135
З нами з: 17 грудня 2014, 12:57
Подякували: 2 рази

Повідомлення YesipenkoTanya »

Радистка_Кэт писав:Такие сроки не установлены, по идее, можно. Но у вас будет разрыв между списанием и утилизацией большой. Я бы и списание тогда проводила в следующем году.
Радистка_Кэт,  спасибо огромное за ответы здесь и в личке!

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

Доброго дня.Мені необхідно списати один системний блок із компютерного класу який оприходуваний на суму 37418грн.це виходить 11 копютерів із усіма кабелями ,проектором і т.д.Я перечитала багато відповідей і зрозуміла що необхідно списувати весь копютерний клас,а потім потім приходувати всі інші частини цього копютерного класу.Та як це реально зробити я не знаю.Може хтось відгукнеться і покроково розкаже як це мені зробити.Допоможіть будь ласка!!!!

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

Ксю писав:Доброго дня.Мені необхідно списати один системний блок із компютерного класу який оприходуваний на суму 37418грн.це виходить 11 копютерів із усіма кабелями ,проектором і т.д.Я перечитала багато відповідей і зрозуміла що необхідно списувати весь копютерний клас,а потім потім приходувати всі інші частини цього копютерного класу.Та як це реально зробити я не знаю.Може хтось відгукнеться і покроково розкаже як це мені зробити.Допоможіть будь ласка!!!!
Агов!!!Потрібно дуже терміново!!!!!!

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10264
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ксю писав:
Ксю писав:Доброго дня.Мені необхідно списати один системний блок із компютерного класу який оприходуваний на суму 37418грн.це виходить 11 копютерів із усіма кабелями ,проектором і т.д.Я перечитала багато відповідей і зрозуміла що необхідно списувати весь копютерний клас,а потім потім приходувати всі інші частини цього копютерного класу.Та як це реально зробити я не знаю.Може хтось відгукнеться і покроково розкаже як це мені зробити.Допоможіть будь ласка!!!!
Агов!!!Потрібно дуже терміново!!!!!!
Скористайтеся пошуком, краще на головній сторінці buhgalter.com.ua там він шукає і в статтях і на форумі, тут тільки на форумі! Вже море відповідей є!!

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

Дякую за відповідь.Я вже море відповідей прочитала,та так і не зрозуміла,як списувати частини розукомплектованих компютерів.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10264
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ксю писав:Дякую за відповідь.Я вже море відповідей прочитала,та так і не зрозуміла,як списувати частини розукомплектованих компютерів.
Списуєте все, а пригодні для подальшого використання, запчастини або  що там ще може щось буде основним засобом, ставите на облік!

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

Дякую,а то все що придатне треба приходувати і через довідку у натуральній формі у казначейство?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10264
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ксю писав:Дякую,а то все що придатне треба приходувати і через довідку у натуральній формі у казначейство?
Так  :69:

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

А на які доходи по спецфонду я маю приходувати монітор що залишається після розукомплектації копютера,чи я щось не розумію і у натуральній формі маємо приходувати лише металолом?Я вже зовсім запуталась.Адже у мене із копютерного класу списують один системний блок і вартість усього компютерного класу становить 38000,00грн.Мені потрібен дозвіл вищестоящої організації на списання цілого класу. а вартість одного системного блоку 2000,00 ?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10264
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ксю писав:А на які доходи по спецфонду я маю приходувати монітор що залишається після розукомплектації копютера,чи я щось не розумію і у натуральній формі маємо приходувати лише металолом?Я вже зовсім запуталась.Адже у мене із копютерного класу списують один системний блок і вартість усього компютерного класу становить 38000,00грн.Мені потрібен дозвіл вищестоящої організації на списання цілого класу. а вартість одного системного блоку 2000,00 ?
У довідці по доходам в надходженнях буде по ККДБ - 25010400 "Надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна)"
А в видатках по КЕКВ в залежності від вартості! До чого тут вартість системного блоку ви ж все списуєте! А ось на оприпудкування вже комісія нехай вирішує вартість! Можливо після оприбуткування  всього загальна вартість буде більше 38000 це нічого страшного!

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10264
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ксю писав:А на які доходи по спецфонду я маю приходувати монітор що залишається після розукомплектації копютера,чи я щось не розумію і у натуральній формі маємо приходувати лише металолом?Я вже зовсім запуталась.Адже у мене із копютерного класу списують один системний блок і вартість усього компютерного класу становить 38000,00грн.Мені потрібен дозвіл вищестоящої організації на списання цілого класу. а вартість одного системного блоку 2000,00 ?
Те що буде металоломом в довідку про надходження не включаєте адже за них ви отримаєте реальні кошти на рахунок!

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

Дякую я зрозуміла,та я думаю про те,що чи маю я право списувати весь компютерний клас вартістю 38000,00 без дозволу вищестоящої організації,а фактично я списую лише один системний блок та і у звітності  показувати потрібно вартість списаного всього класу,а не лише системного блоку,а потім доходи по спецфонду,а фактично які то доходи?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10264
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ксю писав:Дякую я зрозуміла,та я думаю про те,що чи маю я право списувати весь компютерний клас вартістю 38000,00 без дозволу вищестоящої організації,а фактично я списую лише один системний блок та і у звітності  показувати потрібно вартість списаного всього класу,а не лише системного блоку,а потім доходи по спецфонду,а фактично які то доходи?
Вам це потрібно з зробити хоча б з огляду на майбутнє, адже потім другий системний третій і так далі. Якщо рахується цілий клас то мабуть дозвіл необхідно отримувати. 
доходи по спецфонду,а фактично які то доходи?
Ну так майже кожне списання у всіх так виходить, на це не звертайте уваги!

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

Я зрозуміла.Дуже дякую за відповіді.Ви приділили так багато уваги моїм запитанням.

Вика11
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 18 липня 2011, 22:50
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск

Повідомлення Вика11 »

Ксю писав:Я зрозуміла.Дуже дякую за відповіді.Ви приділили так багато уваги моїм запитанням.
Доброго дня.Я списувала частину від компьютера.Оцінила складові.Виходячи із вартості перевела на відповідний рахунок.А потім подала на списання необхідну частину.

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

Вика11 писав:
Ксю писав:Я зрозуміла.Дуже дякую за відповіді.Ви приділили так багато уваги моїм запитанням.
Доброго дня.Я списувала частину від компьютера.Оцінила складові.Виходячи із вартості перевела на відповідний рахунок.А потім подала на списання необхідну частину.
А можете мені скинути зразки ваших документів на списання компютерів.Якщо можна на пошту vezdelka@mail.ru. Я прсто ще не списувала компютери Дуже дякую!

Yullla24
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 18 травня 2015, 11:43
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Yullla24 »

Всем добрый день ))Подскажите пожалуйста ,Какими проводками сейчас списывать компьютеры,контору по утилизации нашли ,как это все показать в документации?Спасибо

ВиталийКузенный
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 15 січня 2015, 19:46
Звідки: Киев

Повідомлення ВиталийКузенный »

1411 - 1014/1 - знос комп’ютера
8411 - 1014/1 - залишкова вартість
5111 - 5512 - залишкова вартість комп’ютера (придбаного до 2017 року).

Jellyfishka
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 20
З нами з: 03 квітня 2017, 09:58
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Jellyfishka »

Добре... а що з ліквідаційною вартістю?
первісна варт ком - 6000, з них ліквід вартість - 1000, знос - 5000 (100%), оприбутковуються запчастини на суму 1100, витрати на ліквідацію - 100 грн. Проведення:
1411-1014 - 5000
5111-5512 - 5000
а далі?
5111-1014 - 1000 грн - розібрано на запчастини
1515-7211 - 1100 грн - оприбутковано запчастини
7211-2117 - 100 грн. - видатки на ліквідацію
так? чи маячня якась?...

hamster
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 109
З нами з: 17 січня 2015, 10:33
Регіон: Запорожская Область
Звідки: Запорожье
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення hamster »

Yullla24 писав:Всем добрый день ))Подскажите пожалуйста ,Какими проводками сейчас списывать компьютеры,контору по утилизации нашли ,как это все показать в документации?Спасибо
 Тоже очень интересует!

Аватар користувача
Ина
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 38
З нами з: 10 січня 2012, 21:35
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 1 раз

Повідомлення Ина »

Направьте меня пожалуйста где почитать про списание компьютерной техники в 2017 году !!!!!

Аватар користувача
Ина
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 38
З нами з: 10 січня 2012, 21:35
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 1 раз

Повідомлення Ина »

hamster писав:
Yullla24 писав:Всем добрый день ))Подскажите пожалуйста ,Какими проводками сейчас списывать компьютеры,контору по утилизации нашли ,как это все показать в документации?Спасибо
 Тоже очень интересует!
И меня очень-очень интересует этот же вопрос!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1262
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 143 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

О списании компьютерной техники мы писали в газете «Бюджетная бухгалтерия» в   2015-2016 годах:
- Компьютерный класс как единый объект учета: возможно ли такое?
Бюджетная бухгалтерия/Бюджетная бухгалтерия, декабрь, 2016/№ 46
-Замена компьютерной мыши: как отразить в учете
Бюджетная бухгалтерия/Бюджетная бухгалтерия, август, 2016/№ 30
- Срок эксплуатации истек, но объект пригоден к эксплуатации: модернизировать или нет
Бюджетная бухгалтерия/Бюджетная бухгалтерия, октябрь, 2015/№ 37
- Модернизируем, улучшаем, дооборудуем…
Бюджетная бухгалтерия/Бюджетная бухгалтерия, сентябрь, 2015/№ 33
- Изготовляем компьютер собственными силами
Бюджетная бухгалтерия/Бюджетная бухгалтерия, август, 2015/№ 32
- О списании бюджетными учреждениями компьютерной техники
Бюджетная бухгалтерия/Бюджетная бухгалтерия, август, 2014/№ 30
Пожалуйста, посмотрите эти материалы за 2015-2016 года. В этом году ничего не поменялось.  Если Вы не найдете ответ на свой вопрос, то пишите что конкретно Вас интересует по списанию. Мы обязательно ответим на все ваши вопросы.
 
Что касается проводок, то  об оприходовании металоллома см. в газете "Бюджетная бухгалтерия", 2017, № 20.

Аватар користувача
Ина
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 38
З нами з: 10 січня 2012, 21:35
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 1 раз

Повідомлення Ина »

Спасибо большое Виктория, за ответ. Мы Ваши подписчики поэтому Обязательно просмотрю. все журналы. Нашла хорошую статью в № 21 за 2016 год.
но всё таки есть вопрос.подскажите мне пожалуйста если мы передали всю компьютерную технику специализированному предприятию по утилизации и оно прислало нам паспорт на партию и перечислило на специальный счет деньги которые мы планируем полностью отправить в бюджет. В связи с этим вопросы:
1. нужно ли мне оприходовать металлолом исходя из суммы которая указана в документе, который нам прислала организация по утилизации.
2. Или нужно списать компьютеры, показать приход денег и отправить их в бюджет?

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1262
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 143 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Начну со второго вопроса.
Начало абсолютно правильное: списали, передали, получили деньги. Вот только средства, полученные от сдачи лома черных, цветных металлов и их сплавов, полностью остаются в распоряжении бюджетных учреждений. Случаи, когда и в каком размере перечислять деньги в бюджет детально расписаны в № 21, 2016.   В этом году ничего не поменялось.
Теперь что касается первого вопроса. Мы рекомендуем приходовать по той сумме, которая будет указана в документе специализированной организации. Почему? Потому что если оприходовать по «своей» стоимости, возникнет вопрос: как тогда корректировать возникшую разницу.

Аватар користувача
Ина
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 38
З нами з: 10 січня 2012, 21:35
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 1 раз

Повідомлення Ина »

Да я очень внимательно перечитала журнал № 21 2016 года, и у нас есть в составе золото и серебро, 80 и 50% от которых нужно перечислить в бюджет, но общая сумма вместе с чорными металлами всего 112 грн. . Или всё таки нужно перечислять часть это будет слишком большим нарушением если всю сумму перечислить???
а по поводу предидущего первого вопроса я спрашивала именно нужно ли в оборотной ведомости и в мемориальных ордерах показывать оприходование металлолома если мы сразу всю технику передали этому предприятию и оно уже перечислило нам деньги.

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”