Все про картки ОЗ-6 та ОЗ-9

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
lentyi
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 11 березня 2013, 09:28
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепродзержинск

Повідомлення lentyi »

EVGENIY писав:по іншим необоротним матеріальним активам ведуться Типова форма N ОЗ-9 (бюджет) Інвентарна картка групового обліку основних засобів в бюджетних установах (на сайті в бланках бухобліку вона є), ви правильно зрозуміли їм присвоюються 7-ми значні номери і це номенклатурні номери

Подскажите, пожалуйста, а если на меня повесили ответственность и ведение материалов, а я не в зуб ногой?....и малоценка находится под 8-ми значнфыми номерами7 что делать? например 11300001? ен переделывать ведь все номера?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

lentyi, ну вот предположим проверила Вас Фининспекция и написала такое : "Номенклатурні номери інших необоротних матеріальних активів ведуться за восьмизначною системою в супереч п.ХХХ інструкції №64...." ну и как обычно в конце предписание усунуты порушення, что вы будете делать?? Я думаю будете во всех 113 удалять лишний нолик ну если хотите можете не исправлять ведь ФИ может и не заметить, ну а заметит так потом уже поправите!

eleonore
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 43
З нами з: 07 березня 2013, 00:05
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення eleonore »

Доброго времени суток, а если у нас не на тех счетах учитывались необоротные активы и я их сейчас должна все переместить на свои места, что мне делать с инвентарными номерами? и вообще с карточками, их нужно переделать? я раньше с карточками никогда не сталкивалась, поэтому мало что знаю, инструкцию № 64 перечитала вдоль и поперёк, но всё равно не во всё въехала(((

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

eleonore, ну не могут же они быть на 113 счёте а инвентарный будет 1042001, теоретически нужно присвоить им новые номера и завести новые карточки под новые карточки подложить старые на всякий случай! Так же и износ вы должны начислить 50%!!

lentyi
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 11 березня 2013, 09:28
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепродзержинск

Повідомлення lentyi »

EVGENIY,
спасибо огромное...но если моя предшественница переживала проверки и никто за номера эти её не трогал..то и я не буду ничего менять...тем более - это надо изменить  3 книги! - по меркам большого предприятия - это мелочь, а для меня - "начинающего" нафиг надо...может я и не доработаю в
этой конторе до проверки....правда?.я и так угробила месяц, что бы всё свести...сделать книгу.теперь ещё и номера переписывать..ну их......
Если знаете - подскажите чем корректор можно стереть? а то действительно один номер надо переделать - совсем не то написано......Заранее, спасибо

Добавлено (27.03.2013, 16:17)
---------------------------------------------
EVGENIY, 
будьте  так любезны, скажите, а если нет картки ОЗ-9? и зачем она нужна ,е сли есть журнал оборотов, где всё и числится....

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

lentyi писав:скажите, а если нет картки ОЗ-9? и зачем она нужна ,е сли есть журнал оборотов, где всё и числится....
таковы требования 64 Наказа никуда не денетесь!!

lentyi
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 11 березня 2013, 09:28
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепродзержинск

Повідомлення lentyi »

EVGENIY писав:таковы требования 64 Наказа smile никуда не денетесь!!
простите меня...бестолочь..но вот никак не могу понять, читая этот наказ......у меня есть карточки ОЗ-6 на счета - 104-106(других счетов нет - контора маленькая).что делать со счётом 113?! свначале материалист - предшественник завёл  тоже карточки ОЗ-6.потом, когда я их стала проверять - они отсутствовали - на мой вопрос: где? она сказала что на сч. 113 по новым правилам карточки не надо и она их удалила . ТАК надо для 113 счёта карточки или нет?! - вот в чём вопрос, так и не ясен мне

Koko
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 12 квітня 2013, 09:34
Регіон: Ивано-Франковская Область
Звідки: Калуш

Повідомлення Koko »

НА 113 потрібно завести карточку форми ОЗ-9.

Добавлено (12.04.2013, 09:54)
---------------------------------------------
Доброго дня) Я також початківець) ! маю запитання : Скажіть будь ласка Якщо до мене Інвентарні картки на все (і 104, і 113) заведені форми ОЗ-6, чи можу я тепер завести все по новій і по правильному так як пише інструкція №64 чи маю я на це право?

user
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 475
З нами з: 15 березня 2012, 11:34
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Полтава
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 39 разів

Повідомлення user »

Можна, бажано старі картки підкласти під нові, в нових написати "перенесено з картки...". Є ще варіант - викинути їх і сказати що їх до Вас не було

Koko
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 12 квітня 2013, 09:34
Регіон: Ивано-Франковская Область
Звідки: Калуш

Повідомлення Koko »

Дякую) Варіант номер 2 супер)))

02021976
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 15 січня 2013, 22:17
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення 02021976 »

Доброго ранку!

Допоможіть, будь-ласка! Я бухгалтер -початківець! До мого приходу не були заведені картки 03-9,113,114рах. гол.бухгалтер вимагає завести всі відсутні картки за всі роки, я завела лише з моменту призначення мене на посаду, що робити????

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

02021976, а что тут сделаешь!?!? Нужно заводить!! Это же ваша работа

SVhoy
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 60
З нами з: 04 березня 2013, 14:55
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск
Подякували: 9 разів

Повідомлення SVhoy »

EVGENIY, прошу ещё раз объяснить....НЕУЖЕЛИ? надо заводить эти карточки и на рах. 113?... ОЗ-9 - это групповой учёт ОЗ (у меня нет таких групп), а на рах . 113  что заводить? я ещё раз спросила у бывшего материалиста, она сказала, что выкинула карточки рах. 113, так ккак с  какого то года их не надо уже вести....

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

SVhoy, 6.13. Для обліку білизни, постільних речей, одягу, взуття, бібліотечних фондів, сценічно-постановочних засобів, малоцінних необоротних матеріальних активів, матеріалів довготривалого використання та таких, що мають спеціальне призначення, застосовуються "Інвентарні картки групового обліку основних засобів в бюджетних установах" типової форми ОЗ-9 (бюджет).
6.23. Для білизни, постільних речей, одягу, взуття та малоцінних необоротних матеріальних активів встановлюються номенклатурні номери, які мають сім знаків. Перші три знаки означають субрахунок, четвертий - підгрупу і три останні знаки - порядковий номер предмета у підгрупі. При цьому предметам одного найменування, якості матеріалу та ціни встановлюється один номенклатурний номер. Предмети маркіруються спеціальним штампом незмиваючою фарбою. Штамп повинен мати найменування установи, а при здаванні предметів в експлуатацію - додатково зазначати рік і місяць видачі.

6.24. Інвентарні та номенклатурні номери, присвоєні об'єкту необоротних активів, зберігаються за ними на весь період перебування їх у даній установі. Номери інвентарних об'єктів, які вибули чи ліквідовані, не повинні присвоюватись іншим об'єктам, що заново надійшли протягом трьох років.

SVhoy
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 60
З нами з: 04 березня 2013, 14:55
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск
Подякували: 9 разів

Повідомлення SVhoy »

EVGENIY, вот чёрт...ну а если у меня нет группового облИку?..то есть, есть столы, но они по разной цене..или люстры...как быть? подскажите и потом...если этих корточек никогда не было....может подождать проверку? за это штрафуют не в курсе?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

SVhoy, 
SVhoy писав:то есть, есть столы, но они по разной цене..или люстры...как быть?
на каждый нужно карточку
SVhoy писав:.может подождать проверку?
подождите, за это штрафов нету, как раз если они напишут то будет что исправлять и отписаться по типу КАРТКИ ЗАВЕДЕНИ

user
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 475
З нами з: 15 березня 2012, 11:34
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Полтава
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 39 разів

Повідомлення user »

Штраф буде - за порушення правил бухгалтерського  обліку(250 грн, здається). Ну це якщо не знайдуть чогось цікавішого

SVhoy
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 60
З нами з: 04 березня 2013, 14:55
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск
Подякували: 9 разів

Повідомлення SVhoy »

м-дяяяяя,  EVGENIY,  - сначала - обрадовалась.........user,  - потом огорчилась.......тогда чем руководствовалась моя предшественница, что сначала завела несколько карточек на 113 счёт, а потом быстро их выбросила..... , а мне объяснила что они уже не нужны (ссылку на документ не дала).........но из перечня в 500 единиц 113 счёта нет ни одной карточки!!!!!

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

SVhoy, та я сам в шоке, оказывается штраф за такое   
Я думал просто лишают премии или там надбавки и за грубые нарушения, но никак не штраф

user
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 475
З нами з: 15 березня 2012, 11:34
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Полтава
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 39 разів

Повідомлення user »

EVGENIY писав:но никак не штраф
У ДФІ є план по штрафах Якщо вони нічого серйозного не знаходять, тоді будь-яке порушення в бухгалтерському обліку(навіть складання документа на незатвердженому бланку) вони підводять під порушення ЗУ "Про бухгалтерський облік".
А взагалі-то картки можна вести в електронному вигляді і роздруковувати на вимогу контролюючих органів. Але якщо щось трапиться з компом чи програмою - то ваші проблеми.

SVhoy
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 60
З нами з: 04 березня 2013, 14:55
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск
Подякували: 9 разів

Повідомлення SVhoy »

по поводу электронного вида - это уже хорошо........но как же тогда моя предшественница переживала все проверки и так их и не завела? да к тому же лично мне сказала, что выбросила те которые завела в своё время (штук 10 из всего перечня) потому что   - ОНИ НЕ НУЖНЫ по новым правилам.....какими правилами она руководствовалась?

Добавлено (29.04.2013, 14:35)
---------------------------------------------
всё равно нефиг делать.заведу наверное в электронном виде.пусть будут хоть такие...

Аватар користувача
Natty
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 162
З нами з: 25 лютого 2012, 00:10
Регіон: Львовская Область
Звідки: Львов
Подякували: 4 рази

Повідомлення Natty »

Как это вести в эл. виде, если они должны утверждаться директором и скрепляться печатью?
Нам потому и не разрешают вести в электронке.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Natty, а помоему только подписью бухгалтера
Про электронку это в теории, так как есть письма минфина, что типа разрешается вести, но на вимогу органив нужно друкувать! Просто вимоги разные бывают иногда же на них и бумаги может не хватить

Аватар користувача
Natty
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 162
З нами з: 25 лютого 2012, 00:10
Регіон: Львовская Область
Звідки: Львов
Подякували: 4 рази

Повідомлення Natty »

В типовой форме ОЗ-6 есть сверху не только Затверджено, но и Затверджую, директор. Потому наши ревизоры настойчиво проверяли наличие не только подписей, но и печати сверху Также заставили дописать Затверджую и на ОЗ-9, но это уже их личный прикол, потому что в Наказе "Про затвердження типових форм облiку та списання ОЗ"  этого нет

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Natty писав:В типовой форме ОЗ-6 есть сверху не только Затверджено, но и Затверджую
блин реально есть, и у меня они реально там не подписаны 
Но МП там нигде нет

Аватар користувача
лань
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 11
З нами з: 17 травня 2013, 13:08
Регіон: Черниговская Область
Звідки: Нежин

Повідомлення лань »

доброго дня! Підкажіть будь ласка, на 234 рах. потрібно відкривати інвентарні картки

economist102
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 86
З нами з: 17 травня 2013, 12:47
Регіон: Черновицкая Область
Звідки: Черновцы

Повідомлення economist102 »

ні

ульяна1985
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 21
З нами з: 21 жовтня 2012, 14:15
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення ульяна1985 »

Добрий день! Пыдкажыть до якої підгрупи віднести акустичну систему  до 8 чи 9?

Аватар користувача
Donna515
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 13
З нами з: 08 квітня 2012, 21:34
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Семеновка

Повідомлення Donna515 »

Підкажіть будь ласка.Інвентарні картки заводити на кожну окрему установу  з 1( наприклад 10310001 і т.д.).  Виходить будуть однакові номера,чи всього по сільській раді.Я початківець і інвентарні картки взагалі до мене не велися.

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Не совсем понятен вопрос. Почему будут одинаковые номера?
 
О каких установах идет речь? Отдельные юрлица? У них свои номера.
 
Кстати,нумерация на каждый субсчет отдельная

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”