Нарахування зносу від а до я.

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
San4o
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 60
З нами з: 10 серпня 2012, 09:50
Регіон: Черкасская Область
Звідки: Черкассы

Повідомлення San4o »

Підкажіть будь ласка яким документом необхідно керуватися на сьогодні для нарахування зносу на основні засоби?

Klava
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 80
З нами з: 26 липня 2011, 16:12
Регіон: Харьковская Область
Звідки: Харьков

Повідомлення Klava »

Инструкцией № 64

Инна1990
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 69
З нами з: 01 лютого 2012, 13:56
Регіон: Черниговская Область
Звідки: Борзна

Повідомлення Инна1990 »

Всім доброго дня! Розвійте мої думки щодо нарахування зносу на 113 рах. Оприбутковано степляри, дироколи на 113 рах, як бути із 50% зносу (при оприбуткуванні) це обов'язково чи можна при списанні (в кінці року) відразу всю суму на 132 ?

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

Инна1990, 50% відразу при оприбуткуванні, а решта 50%- при списанні, і таким же чином відобразити проводки в меморіальних ордерах( в місяцях оприбуткування та списання). Але взагалі ми степлери та дироколи відразу роздаємо працівникам та списуємо (якщо в невеликій кількості) , якщо ТМЦ багато та відразу не роздається в користування, тоді облікуєм на 234 до моменту використання. Дироколи та степлери на 113 не відносимо. Хіба що у вашому випадку вони багато коштують та збираєтесь ними користуватись тривалий час-тоді так, як в першому реченні.

user
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 475
З нами з: 15 березня 2012, 11:34
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Полтава
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 39 разів

Повідомлення user »

Я роблю хитріше - ставлю їх на 221, і зносу не треба і списати легше. А що їм більше року - ніхто уваги ніколи не звертав.

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

user, можна і так, але тоді потрібна оборотка по 221 рах. і списання по мірі необхідності та використання.

narcis-lea
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 29 серпня 2012, 11:49

Повідомлення narcis-lea »

Здравствуйте. Подскажите пожалуйста износ начисляется на ОС на 104,106,109 например за 2011 год в первом квартале или в первый месяц 2012года, т. е. тогда когда уже известно проводится или не проводится индексация ОС? Заранее спасибо за ответ.

Аватар користувача
Natty
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 162
З нами з: 25 лютого 2012, 00:10
Регіон: Львовская Область
Звідки: Львов
Подякували: 4 рази

Повідомлення Natty »

Износ начисляется в последний рабочий день текущего года. Например, за 2012 год износ будет начисляться 29 декабря 2012 года, потому что планируется перенос рабочих дней с 31 на 29 декабря
И он никаким боком не касается вопроса, будет ли проводиться индексация.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10287
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1368 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

narcis-lea писав:т. е. тогда когда уже известно проводится или не проводится индексация ОС?
Заходите на сайт по чаще я обязательно этот вопрос оформлю новостью как только узнаю! Но скажу от себя судя по инфляции в этом году, индексацию проводить не будем
кстати индексация до 1 марта проводится

narcis-lea
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 29 серпня 2012, 11:49

Повідомлення narcis-lea »

Спасибо за информацию. Недавно начала свою деятельность в качестве бухгалтера в бюджетной сфере и поэтому появляются всякие разные вопросы.

roman
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 09 вересня 2011, 08:49
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення roman »

Підскажіть будь - ласка стіл на 113 рах вартістю 333 грн., яка буде сума зносу 166,50 ? чи вірно суму зносу відображати в копійках? від мене вимагають щоб сума зносу і залишкова вартість були однаковими і без копійок, в загальному може і вейде однаково і без копійок, але як вірно буде в даному випадку?

Аватар користувача
orif
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 389
З нами з: 13 квітня 2011, 09:38
Регіон: Луганская Область
Звідки: Луганск
Подякували: 1 раз

Повідомлення orif »

roman, износ начисляется без копеек, возможно если у вас стол не один, а напр 4, в общей сумме и получится без копеек, но когда вы вдруг захотите списать 1 стол копейки и выплывут, а 13 счет обязательно без копеек

roman
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 09 вересня 2011, 08:49
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення roman »

Стіл був лише прикладом, то 1грн від вартості стола списати на витрати установи хоча його вартість і без копійок, тоді стіл 332 грн знос 166?

Аватар користувача
orif
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 389
З нами з: 13 квітня 2011, 09:38
Регіон: Луганская Область
Звідки: Луганск
Подякували: 1 раз

Повідомлення orif »

у меня 1 С начисляет округляя, по вашему примеру износ будет 167 грн, я нигде не встречала требования "щоб сума зносу і залишкова вартість були однаковими"

roman
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 09 вересня 2011, 08:49
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення roman »

я такої вимоги теж не зустрічав, так у мене й було, рах 113 - 7785, рах 132 - 3894, залишкова вартість у балансі - 3891, але фін відділ хоче бачити рівні суми, тому і виникли такі питання, а у вас як?

Добавлено (20.11.2012, 15:08)
---------------------------------------------
вияснив, необхідно округлити, щоб знос і залишкова вартість мали різницю не більше 1, тобто якщо у мому випадку до стола я додав 0,5коп то з чогось іншого знімлю, що при нарахуванні зносу не дає рівної суми

Аватар користувача
orif
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 389
З нами з: 13 квітня 2011, 09:38
Регіон: Луганская Область
Звідки: Луганск
Подякували: 1 раз

Повідомлення orif »

у меня такого равенства никто никогда не требовал, и надеюсь не будет, плюс ко всему у меня еще и на складе 113 и 114 есть(без износа).

roman
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 09 вересня 2011, 08:49
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення roman »

впринцепі в інструкціях я такого не зустрічав

Аватар користувача
Natty
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 162
З нами з: 25 лютого 2012, 00:10
Регіон: Львовская Область
Звідки: Львов
Подякували: 4 рази

Повідомлення Natty »

roman писав:вияснив, необхідно округлити, щоб знос і залишкова вартість мали різницю не більше 1, тобто якщо у мому випадку до стола я додав 0,5коп то з чогось іншого знімлю, що при нарахуванні зносу не дає рівної суми

Так и есть, по этому поводу была отличная статья в Бюджетной Бухгалтерии - там так и писали, как Вы говорите, я тоже так делаю.. Увы, сейчас не помню номер журнала, но если надо могу поискать

татаяна
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 22
З нами з: 24 січня 2012, 12:03
Регіон: Черниговская Область
Подякували: 1 раз

Повідомлення татаяна »

стала начисять износ чтобы не дотягивать до конца года, переклинило по полной. Подскажите ОЗ стоят на учете с 2009 г. балансовая стоимость 1229 приэтомуже начислен износ в сумме 1191 грн. Как начислить износ за этот год?

Аватар користувача
Natty
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 162
З нами з: 25 лютого 2012, 00:10
Регіон: Львовская Область
Звідки: Львов
Подякували: 4 рази

Повідомлення Natty »

Какие именно ОЗ? К какой группе относятся? Ведь от этого зависит % годового износа.

Angelllll
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 21 березня 2012, 16:41
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Angelllll »

Підскажіть будь-ласка, якщо об"єкт основних засобів (комп"ютер-рах.104) куплено и введено в експлуатацію в грудні 2012р., чи потрібно нараховувати знос за один місяць експлуатації????

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

Angelllll, потрібно нараховувати навіть за один місяць.Я роблю так.Процент зносу за 2012 рік:кількість повних місяців перебування в експлуатації/12 місяців*річна сума зносу=1/12*10 відсотків=0,83 відсотка.
Сума зносу за 2012 рік:балансова вартість(без ПДВ)*0,83 %
Навіть якщо ОС введено в експлуатацію 31 грудня, то берете все одно 1 повний місяць.

Добавлено (19.12.2012, 13:47)
---------------------------------------------
Суму зносу виводите в гривнях, копійки заокруглюєте, тобто, до прикладу обчислено суму зносу за 2012 рік 255,89 грн. До розрахунку приймаєте 256 гривень

Аватар користувача
Фаворит
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 17 грудня 2012, 18:28
Регіон: Запорожская Область
Звідки: Запорожье

Повідомлення Фаворит »

Підскажіть будь-ласка, чи нараховується знос на 114 рах?

Аватар користувача
Natty
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 162
З нами з: 25 лютого 2012, 00:10
Регіон: Львовская Область
Звідки: Львов
Подякували: 4 рази

Повідомлення Natty »

Да. Наказ ДКУ № 64:
Цитата писав:7.7. Для нарахування зносу та з метою уніфікації та обґрунтованості визначення суми зносу основних засобів бюджетних установ застосовуються строки їх корисного використання та річні норми зносу, які наведені у додатку (додається).
Знос експонатів зоопарків, виставок, бібліотечних фондів, малоцінних необоротних матеріальних активів, білизни, постільних речей, одягу та взуття, інвентарної тари, матеріалів довготривалого використання для наукових цілей нараховується у першому місяці передачі у використання об'єкта необоротних активів у розмірі 50 відсотків його первісної вартості та решта 50 відсотків первісної вартості - у місяці його ліквідації (списання з балансу).

Аватар користувача
Фаворит
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 17 грудня 2012, 18:28
Регіон: Запорожская Область
Звідки: Запорожье

Повідомлення Фаворит »

При нарахуванні зносу на 114 рах , з яким кориспондує рахунком?

Аватар користувача
Natty
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 162
З нами з: 25 лютого 2012, 00:10
Регіон: Львовская Область
Звідки: Львов
Подякували: 4 рази

Повідомлення Natty »

Это уже наглость, читайте керiвнi документи или используйте поиск по форуму.

user
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 475
З нами з: 15 березня 2012, 11:34
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Полтава
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 39 разів

Повідомлення user »

Да! За такі запитання треба б на позачергову атестацію

Аватар користувача
Фаворит
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 17 грудня 2012, 18:28
Регіон: Запорожская Область
Звідки: Запорожье

Повідомлення Фаворит »

Якщо Ви не знаете як відповісти на дане питання, то не потрібно відправляти мене на атестацію. Я розумію, що це на 131 або на 132рахунок, але мене переконують що потрібно на 401... тому і питаю Вас

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10287
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1368 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Фаворит, Вас правильно убеждают нужно на 401 ставить, т.е. на 113 у вас будет вся стоимость, на 132 износ, а на 401 дургая половина стоимости

annaBell
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 03 січня 2013, 14:43
Регіон: Луганская Область
Звідки: Беловодск

Повідомлення annaBell »

каков процент износа на велосипеды (сч.105), подскажите???

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”