Журнали на 113 рах, це правильно?

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
San4o
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 60
З нами з: 10 серпня 2012, 09:50
Регіон: Черкасская Область
Звідки: Черкассы

Повідомлення San4o »

Доброго дня, сьогодні виявив що в установі на 113 рах стоять журнали по техніці безпеки, реєстраційні журнали, це так має бути? я схиляюсь до думки що вони мають списуватись як канц товари, як хто думає? І як їх можна списати з 113 яким актом? Дякую.

Аватар користувача
cveta
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 27 вересня 2011, 11:21
Регіон: Волынская Область
Звідки: Луцк
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення cveta »

я думаю, що ці журнали повині бути на рах.234 і списатись, як канцтовари

San4o
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 60
З нами з: 10 серпня 2012, 09:50
Регіон: Черкасская Область
Звідки: Черкассы

Повідомлення San4o »

але ж вони уже є на 113 як в такому випадку їх посписувати?

Аватар користувача
Natty
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 162
З нами з: 25 лютого 2012, 00:10
Регіон: Львовская Область
Звідки: Львов
Подякували: 4 рази

Повідомлення Natty »

А я думаю, они должны быть на 221.
В любом случае, если они на 113, перевести их на другой счет бух. справкой, а потом списать.

user
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 475
З нами з: 15 березня 2012, 11:34
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Полтава
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 39 разів

Повідомлення user »

Я теж думаю, що найкращий вихід перевести їх на 221. Бо:
1. 221 ніхто дуже не перевіряє.
2. Якщо переводити на 234 треба змінювати результат виконання кошторису - а нащо зайві пояснення?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10289
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1368 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Если вы не библиотека (или у вас нет библиотечных фондов) то все журналы и книги списываются на фактические выдатки сразу при покупке!!! Так же можете и в акте на списании написать!! Natty, мы вроде в какой-то теме это обговаривали

San4o
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 60
З нами з: 10 серпня 2012, 09:50
Регіон: Черкасская Область
Звідки: Черкассы

Повідомлення San4o »

Ми ПТУ у нас є бібліотека, але цього року журнали обіку навчання списали на фактичні видатки.
А якщо списати з 113 актом іорми ОЗ-3, при цьому створити наказ по установі про списання використаних журналів, і оприбуткувати макулатуру? так можна зробити?

Аватар користувача
Вікторія_ubr
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 30
З нами з: 28 жовтня 2011, 10:15
Регіон: Закарпатская область
Звідки: Ужгород
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення Вікторія_ubr »

У нас схожа ситуація. На рах 113 стоїть те що має стояти на 221,234 та ще з нарахованим зносом. Допоможіть розібратися як його списати зі 113 якщо нарахований знос 100%

Аватар користувача
Valle
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 30
З нами з: 30 квітня 2012, 14:48

Повідомлення Valle »

Я считаю, что журналы по технике безопасности должны находиться на счете 234 , единственное так и не разобралась на счет того когда именно можно списывать их. Ведь данные журналы должны храниться до 10 лет, как бы если останутся на малоценке вроде бы долго.. Данный срок оговорен пункт 473 Приказа Главного архивного управления при Каб.Мин. от 20 июля 1998 года N 41 " Перелік типових документів, що утворюються в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших підприємств, установ та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, що додається."
Но на 113 точно не правильно. И списывать переведя в категорию малоценки торопиться точно не стоит.
Вікторія, переведите бухгалтерской справкой из МНА их в малоценку, и отсторнируйте начисленный износ.
Проводки ДТ 113 КТ 811 (с минусом, сторно)
ДТ 401 КТ 132 (с минусом, сторно)
ДТ 234 КТ 811 ( с плюсом, указать, что восстановлеено с расходного счета списанные журналы)
Я бы сделала так.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10289
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1368 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

San4o,
San4o писав:журнали обіку навчання
разве они относятся к библиотечным фондам?? Это деловодство и такие журналы нужно оприходывать как канцтовары и списывать при выдаче! А то что их в архив нужно сдавать к бухгалтерии отнощения не имеет Это уже из архивного дела и делопроизводства! А вот когда уже из архива списывают то тогда нужно оприходывать макулатуру и делать довидку про надходження в натуральной форме по спецфонду! Если неохота делать довидку и возится с кошторисами то пишем в акте что сожгли (если конечно там не пару тонн)!

Аватар користувача
Natty
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 162
З нами з: 25 лютого 2012, 00:10
Регіон: Львовская Область
Звідки: Львов
Подякували: 4 рази

Повідомлення Natty »

EVGENIY писав:Если вы не библиотека (или у вас нет библиотечных фондов) то все журналы и книги списываются на фактические выдатки сразу при покупке!!!

В Инструкции по учету запасов написано , что
Quote писав:У невеликих установах канцелярське приладдя (папір, олівці та iн.) та медикаменти (за виключенням спирту та медикаментів, що мають велику вартість), придбані і одночасно видані на поточні потреби, можуть зразу списуватися на фактичні видатки з відображенням їх загальної вартості за дебетом і кредитом субрахунку 234.

Но ведь не все работают у "невеликих установах". У нас, к примеру, велика, и подобные попытки списания пресекаются, увы

оля27
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 43
З нами з: 05 липня 2013, 14:05
Регіон: Хмельницкая Область
Звідки: Камьянец-Подольский

Повідомлення оля27 »

як на сьогоднішній день обліковувати інші необоротні матеріальні активи в 661 наказі мало сказано, і яким документом списувати основні засоби та інші необотні матеріальні активи???

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”