Як відносити на видатки, копійки при придбанні МНА??

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
Аватар користувача
irisha0406
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 15
З нами з: 22 липня 2013, 01:12
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск

Повідомлення irisha0406 »

Підкажіть будь-ласка  ..
Відповідно до п.1.20. Інструкції № 64 Облік необоротних активів ведеться в повних гривнях, без копійок. Сума копійок, сплачених за придбання необоротних активів, відноситься на видатки установи.

Як відносити копійки при придбанні МНА 113 субрахунок, якщо наприклад: 1 предмет коштує 10,39 грн., а всього купляємо 7 предметів. Я повинна 10,00 помножувати на 7 = 72.73 грн. всього. Тобто  2,73 грн відносити на видатки???
Чи тільки 73 коп. на видатки а 72 грн. ставити як первісну вартість при прибанні????

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Из расчета 1 предмет - 10,00 грн. * 7, 2,73, на видатки вместе с НДС.
 

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

irisha0406, 
Цитата писав:Облік необоротних активів ведеться в повних гривнях, без копійок.
У вашому випадку кожна штука  малоцінки коштуватиме 10,00. Суму 2,73 грн. відносите на видатки. В іншому випадку, якщо надалі списуватимете не всі відразу предмети, а частину- первісна вартість інших світитиме в балансі з копійками. Однак це стосується тільки МНА із 113 рахунку

Аватар користувача
irisha0406
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 15
З нами з: 22 липня 2013, 01:12
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск

Повідомлення irisha0406 »

mulberry,  дуже дякую. може ще підкажете?!?!?
а якщо кожен окремий предмет (по 113 рахунку), наприклад коштує 10,54 (купляю 7 предметів) то я повинна округлити до 11,00 грн. кожну позицію при покупці??? чи так кожні 0,54 грн. помножую і загальну суму 3,78 грн. відношу на видатки???
Бо моя коллега каже, що їм так пояснювали з 113 рахунком робити: якщо більше 50 коп. то округляємо при покупці (поступлении), а при списанні відкидаємо ці копійки...
 
Може підкажете, що з даного приводу можна почитати саме в бухгалтерській літературі по113, чи є якісь роз`яснення, бо я тільки недавно почала працювати бухгалтером, ще й матеріалістом. Начеб-то все ясно, але деякі моменти все ж не дуже розумію

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10291
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

irisha0406 писав:чи так кожні 0,54 грн. помножую і загальну суму 3,78 грн. відношу на видатки
так кожні 
Читать только в журналах, книги по бух учёту в бюджете быстро становятся неактуальными 

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

irisha0406, я цілком погоджуюсь Із EVGENIY, читати потрібно  професійні журнали, бо вся бухгалтерська література  досить часто вже після друку частково неактуальна. Якщо віднайду статті в журналах, спробую Вам пізніше відповісти.

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”