Обмін основного засобу

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
Аватар користувача
fanny
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 88
З нами з: 29 січня 2014, 15:17
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Николаев

Повідомлення fanny »

Доброго дня! У мене, горе-бухгалтера, склалася наступна ситуація. Вирішили придбати холодильник з морозильною камерою. Оформили документи, віддали на оплату в Казначейство. Товар нам не надали, постачальник чекав оплати. Коли пройшла оплата, нам привезли товар. Але привезли просто холодильник - без морозильної камери, по ціні він коштує як і той, що планували купити (інша марка). Але ж у накладній і договорі написано - холодильник з морозильною камерою 400 л! Постачальник пояснив це тим, що вони довго чекали те, що ми замовили, але їх перестали ввозити в Україну, і тому він підібрав схожий товар. Повинен підвезти мені документи на заміну. Але ж штампи казначейства у мене стоять на тих документах, і навряд мені погодяться проштампувати нові документи. Та і взагалі, як це пояснити (заміну товару), я не знаю. Можливо можна скласти акт обміну чи щось подібне? Заздалегідь вдячна за Ваші коментарії!

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Перештамповать, однозначно и без вариантов. Главное, чтобы все сходилось - и сумма до копейки, и номера-даты. Казначейство идет навстречу, поскольку все понимают ситуацию.

Добавлено (14.11.2014, 15:20)
---------------------------------------------
Это сейчас, можно сказать, стандартная ситуация

Аватар користувача
fanny
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 88
З нами з: 29 січня 2014, 15:17
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Николаев

Повідомлення fanny »

Дякую )

mmm
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 11
З нами з: 15 вересня 2011, 13:56
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення mmm »

Хто має банк ОЗ-10 в Екселі?

Аватар користувача
fanny
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 88
З нами з: 29 січня 2014, 15:17
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Николаев

Повідомлення fanny »

Документи постачальник привіз, написано у накладній і договорі "Холодильник битовий В134" (замість "холодильник з морозильною камерою 400 л"). Перевіряю дати, суму, реквізити, усе ок. І тут до мене доходить, що у платіжному дорученні і по виписках пройшло ж саме "холодильник з морозильною камерою 400 л"! І як тепер бути, адже казначей наврядчи піде на таке, і не бачити мені штампа як своїх вух! Незнаю тепер, що робити.

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

fanny, Однозначно вимагати від продавця "холодильник з морозильною камерою 400 л", а якщо ні, тоді "моліться" щоб ревізія не звернула увагу.
Хоча, як на мене, то продавець ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ надати той товар за який заплачено гроші. Якщо ж він не в змозі, то певертайте йому непотрібний товар, а Постачальник відповідно повертає на Ваші рахунки кошти заплачені за непотрібний Вам холодильник.

P.S. З власного досвіду скажу, що якщо тільки начинаєш казати продавцю: "віддавай гроші, а потрібний товар я куплю в іншого". Він одразу начинає активніше співпрацювати і намагається вирішиту проблему так, щоб не втратити клієнта

Аватар користувача
fanny
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 88
З нами з: 29 січня 2014, 15:17
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Николаев

Повідомлення fanny »

А якщо зробити наступне: по накладній товар нам поставили 20 червня, 21 червня робимо мінусову накладну (незнаю як правильно називається), тобто повертаємо товар, і цим же числом продавець дає нам нову накладну і новий товар. 
Повернути товар і вимагати гроші не варіант (у нашому випадку).

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Все равно вам нужен будет штамп казначейства.

Я меняла без проблем, была аналогичная абсолютно ситуация. Меняла спецификацию и накладную. Казначейству все равно.

Аватар користувача
fanny
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 88
З нами з: 29 січня 2014, 15:17
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Николаев

Повідомлення fanny »

Радистка_Кэт писав:Все равно вам нужен будет штамп казначейства. Я меняла без проблем, была аналогичная абсолютно ситуация. Меняла спецификацию и накладную. Казначейству все равно.
Тобто варіант 1:
1) роблю возвратну накладну, 2) отримую нову накладну, 3) прошу в казні поставити штамп на новій накладній, 4) договір залишаю без змін
варіант 2: беру нові накладну та договір і прошу в Казні проштампувати їх, старі викидую.

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

fanny, Аяк бути із платіжним дорученням і випискою по рахунку? Це вже точно міняти під Вас його не буде!

Аватар користувача
fanny
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 88
З нами з: 29 січня 2014, 15:17
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Николаев

Повідомлення fanny »

Так я ж про це і писала вище "А якщо зробити наступне: по накладній товар нам поставили 20 червня, 21 червня робимо мінусову накладну (незнаю як правильно називається), тобто повертаємо товар, і цим же числом продавець дає нам нову накладну і новий товар."

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Вариант 2, однозначно.

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”