Оприбуткування основних засобів

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

31.lecz.62 писав:Підкажіть, будь-ласка, як правильно сформувати вартість придбаного ОЗ = телевізор вартістю 13500,00 без ПДВ - КЕКВ 3110 та монтажний комплект до нього вартістю 749,00 - КЕКВ 2210  = у одного ФОП придбання. Чи можу я монтажний комплект включити до вартості телевізора чи потрібно по акту установки списати на витрати? Сумніви, що різні КЕКВ.
Ви не лише можете це зробити, але й повинні. Оскільки це витрати на доведення об'єкта ОЗ до стану, в якому він придатний для використання в запланованих цілях. А такі витрати обов'язково включаються до первісної вартості ОЗ . На це чітко вказує п. 5 розд. ІІ НП(С)БО 121.  Більше того, суму ПДВ, сплачено у зв'язку з придбанням, також слід включати до первісної вартості ОЗ.
Що стосується різних КЕКВ, то відповідно до абз. 10 п. 3 розд. ІІІ Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів суб'єктів державного сектору, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. № 11, первісна вартість об'єкта основних засобів може формуватися як за рахунок капітальних витрат, так і за рахунок поточних витрат (витрати на транспортування, установку, монтаж, налагодження основних засобів тощо) згідно з економічною класифікацією видатків бюджету. Тобто видатки на придбання ОЗ, їх налагодження, монтаж тощо можуть проводитися за різними КЕКВ.
Єдине, слід мати на увазі: якщо придбання безпосередньо телевізора і монтажного комплекту було здійснено за одним договором (у одного і того ж постачальника), тоді всю суму таких витрати потрібно було планувати і проводити за КЕКВ 3110.

31.lecz.62
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 53
З нами з: 23 березня 2016, 11:06
Регіон: Полтавская область
Подякували: 1 раз

Повідомлення 31.lecz.62 »

Юля, дякую за стислу відповідь. В моєму випадку монтажний комплект потрібно списати, так як придбано по КЕКВ 2210, я правильно зрозуміла???

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

31.lecz.62 писав:Юля, дякую за стислу відповідь. В моєму випадку монтажний комплект потрібно списати, так як придбано по КЕКВ 2210, я правильно зрозуміла???
Будь ласка. Вважаю, що у будь-якому випадку витрати на придбання монтажного комплекта не можуть бути списані на фактичні видатки. Ви можете або збільшити первісну вартість телевізора на вартість такого комплекта, або обліковувати монтажний комплект як окремий об’єкт (на приклад, на 113 субрахунку). Причому останній варіант буде навіть більш зручним і раціональним у цьому випадку.

31.lecz.62
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 53
З нами з: 23 березня 2016, 11:06
Регіон: Полтавская область
Подякували: 1 раз

Повідомлення 31.lecz.62 »

Дякую, Юля!!! Все зрозуміло, що не залежно від КЕКВ потрібно включати до вартості ОЗ. Дуже вдячна за відповідь.

31.lecz.62
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 53
З нами з: 23 березня 2016, 11:06
Регіон: Полтавская область
Подякували: 1 раз

Повідомлення 31.lecz.62 »

Юля, ще питання дуже важливе для нас = спірне щодо рах.261 "запаси для розподілу, передачі. Наприклад ми купляємо телевізор для передачі вартістю 13200,00. По якому коду треба планувати і оплачувати - 2210 чи 3110??? Коли оплачуємо приміняємо КЕКВ вартісного критерію більше 6000,00 і як ОЗ, чи як актив придбаний для передачі КЕКВ 2210???? В бухобліку це буде рах.261, а от спірне питання КЕКВ. Телевізор, як ОЗ готовий до експлуатації, а от закупляли світильники теж для передачі по ціні 7050,00 теж вартісний критерій ОЗ, а що він сам не буде світити, треба монтувати і таке інше придбали по КЕКВ 2210. В бухобліку на 261 і передаємо. Питання = планувати по вартості як запаси і МНМА , до 6000 і більше 6000,00 ОЗ? Чи не залежно від вартості і що ми купляємо плануємо по КЕКВ 2200 (телевізор, автомобіль, світильники, контейнера і т.п.) Ми комунальна установа, головні розпорядники бюджетних коштів - департамент ЖКГ. Буду дуже вдячна за роз"яснення.

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

31.lecz.62 писав:Юля, ще питання дуже важливе для нас = спірне  щодо рах.261 "запаси для розподілу, передачі. Наприклад ми купляємо телевізор для передачі вартістю 13200,00. По якому коду треба планувати і оплачувати - 2210 чи 3110??? Коли оплачуємо  приміняємо КЕКВ вартісного критерію більше 6000,00 і як ОЗ, чи як актив придбаний для передачі КЕКВ 2210???? В бухобліку це буде  рах.261, а от спірне питання КЕКВ.  Телевізор, як ОЗ готовий до експлуатації, а от закупляли світильники теж для передачі по ціні 7050,00 теж вартісний критерій ОЗ, а що він сам не буде світити, треба монтувати і таке інше придбали по КЕКВ 2210. В бухобліку на 261 і передаємо.    Питання = планувати по вартості  як запаси і МНМА , до 6000 і більше 6000,00 ОЗ? Чи не залежно від вартості і що ми купляємо плануємо по КЕКВ 2200 (телевізор, автомобіль, світильники, контейнера і т.п.) Ми комунальна установа, головні розпорядники бюджетних коштів - департамент ЖКГ.  Буду дуже вдячна за роз"яснення.
Вважаю, що КЕКВ все ж таки потрібно застосовувати виходячи із суті операції. Тобто якщо по суті плануємо ми придбання ОЗ (навіть за умови, що у подальшому вони підлягають передачі), то видатки на ці потреби слід планувати за КЕКВ 3110. Якщо ж ми плануємо придбання малоцінних необоротних активів (вартістю до 6000 грн.) або запасів, тоді такі видатки слід здійснювати за КЕКВ 2210.

31.lecz.62
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 53
З нами з: 23 березня 2016, 11:06
Регіон: Полтавская область
Подякували: 1 раз

Повідомлення 31.lecz.62 »

Юля, дуже вдячна за відповідь та оперативність.

31.lecz.62
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 53
З нами з: 23 березня 2016, 11:06
Регіон: Полтавская область
Подякували: 1 раз

Повідомлення 31.lecz.62 »

Юля, ще хотіла уточнити до цього роз"яснення таку фразу, що відповідно до п.2.2 інструкції № 333 за КЕКВ 2200 "Використання товарів і послуг" здійснюється оплата поточних видатків, оплата послуг, придбання матеріалів і предметів, які не беруться на облік як ОЗ. Тобто придбання товарів, призначених для передання, НЕЗАЛЕЖНО від вартості, має здійснюватися за КЕКВ 2200. Це було таке роз"яснення. Як це розуміти, саме це я і хотіла уточнити. Фраза незалежно від вартості і придбання товарів незалежно від вартості - збиває з пантелики!!! Як я розумію з цього - все, що ми придбаваємо для передачі примінається КЕКВ 2210 (хоч це ОЗ вартістю більше 6000,00 хоч МНМА). Чи треба розмежовувати, як ви пояснили по вартості.

31.lecz.62
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 53
З нами з: 23 березня 2016, 11:06
Регіон: Полтавская область
Подякували: 1 раз

Повідомлення 31.lecz.62 »

Уточняли в казначействі щодо цієї фрази (незалежно від вартості), то сказали звернутися до Мінфіну, або ще куди, щоб це була консультація підтверджена саме з таких інстанцій, а не з журналу. Кожен розуміє цю фразу по-своєму. Поки що зупинилися так, як посовітували ви. А далі хотілося б все таки десь допитатися істини.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10263
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

31.lecz.62 писав:Уточняли в казначействі щодо цієї фрази (незалежно від вартості), то сказали звернутися до Мінфіну, або ще куди, щоб це була консультація підтверджена саме з таких інстанцій, а не з журналу. Кожен розуміє цю фразу по-своєму. Поки що зупинилися так, як посовітували ви. А далі хотілося б все таки десь допитатися істини.
Хай в казначействі подивляться на авторів статті! Це ж ці люди які брали безпосередню участь в розробці цих нормативних актів! І до речі одна з них я точно пам'ятаю працювала в казначействі  :52:

31.lecz.62
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 53
З нами з: 23 березня 2016, 11:06
Регіон: Полтавская область
Подякували: 1 раз

Повідомлення 31.lecz.62 »

Чечуліна працювала і розробляла. Я була на семінарі в Полтаві проводили саме Чечуліна і Сушко, ну так детально по цьому питанню не зупинялися, було наголошено на рах.26, а тут зіткнулися з КЕКВ. А у нас якраз такі закупівлі є і я стала вникати більше і от хочу "добити" до істини це питання по кодах. Юля Крот теж написала мені на це питання і посовітувала придержуватися розмежування і приміняти КЕКВ по вартісних критеріях. Ось чому і хочеться докопатися до правильного поняття. Дякую вам відповіді.

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

31.lecz.62 писав:Чечуліна працювала і розробляла. Я була на семінарі в Полтаві  проводили саме Чечуліна і Сушко, ну так детально по цьому питанню не зупинялися, було наголошено на рах.26, а тут зіткнулися з КЕКВ. А у нас якраз такі закупівлі є і я стала вникати більше і от хочу "добити" до істини це питання по кодах. Юля Крот теж написала мені на це питання і посовітувала придержуватися розмежування і приміняти КЕКВ по вартісних критеріях.  Ось чому і хочеться докопатися до правильного поняття. Дякую вам відповіді.
Офіційних роз’яснень з приводу того, що матеріальні цінності, призначені для подальшої передачі, незалежно від вартості слід придбавати за КЕКВ 2210, я поки не зустрічала. Консультації в газетах та журналах без посилань на нормативні джерела чи офіційні роз’яснення слід розглядати як суб'єктивну точку зору конкретно взятого фахівця, навіть якщо це дуже шанований фахівець.
Редакція нашої газети підготувала запит з цього приводу до Мінфіну. Тож будемо чекати на відповідь. І тільки-но позиція Мінфіну стане відома, ми відразу ж поділимося з Вами.

31.lecz.62
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 53
З нами з: 23 березня 2016, 11:06
Регіон: Полтавская область
Подякували: 1 раз

Повідомлення 31.lecz.62 »

Юля, дуже вам вдячна за відгуки. Будемо ждати уточнень.

31.lecz.62
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 53
З нами з: 23 березня 2016, 11:06
Регіон: Полтавская область
Подякували: 1 раз

Повідомлення 31.lecz.62 »

хотіла почути вашу думку щодо обліку, а саме: (я розпишу нашу ситуацію): по КЕКВ 2240 зареєстровано договір на облаштування GPS новігацією комунальної техніки, в якому визначено найменування робіт - устаткування електричне інше до моторних транспортних засобів і частин до нього (облаштування GPS новігацією комунальної техніки, для подальшого установлення інформаційної системи) - 189 шт. Приймання виконаних робіт за даним договором оформляється актом виконаних робіт. В бухгалтерію здані акти ф. КБ2 та КБ3, де монтажні роботи та самі трекери і датчики рівня палива, які установлені на автотехніці підприємств. Як мені оформити передачу на баланси комунальних підприємств такі видатки???? В м/о № 6 я повинна списати на видатки, (КЕКВ 2240 - послуги)  чи обліковувати трекери та датчики плюс монтажні роботи на 142 потім на 113, вартість їх до 6000,00 грн. і довгострокового використання???. Директор сказав передавати, а в мене запитання - як??? Прошу вас роз"яснити, як поступити в даній ситуації. Буду вдячна за допомогу.

19tania71
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 27 жовтня 2015, 15:19
Регіон: Запорожская область

Повідомлення 19tania71 »

Підскажіть будь-ласка медичний заклад має ліцензію на наркотичні засобі - як нараховувати амортизацію, та як списати з балансу ліцензії, строк використання яких закінчитвся.Дякую всім небайдужим.

19tania71
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 27 жовтня 2015, 15:19
Регіон: Запорожская область

Повідомлення 19tania71 »

Підскажіть побудували маленьку споруду(для сторожа) яким чином оприбуткувати та за якою ціною. Вдячна всім.

Piatnica
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 61
З нами з: 07 листопада 2016, 23:37
Регіон: Одесская область
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Piatnica »

Доброго дня! знову потрібна Ваша допомога .  Надійшла благодійна допомога від фізособи (пилесос). до нього додавався чек. але в чеку вказано:вартість пилесоса і окремим рядком страховий платіж за страхування відповідал. перед третіми особами. сума по чеку загальна.  Питання:чи включати вартість цієї страховки в первісну вартість? дуже дякую за відповідь

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10263
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Piatnica писав:Доброго дня! знову потрібна Ваша допомога .  Надійшла благодійна допомога від фізособи (пилесос). до нього додавався чек. але в чеку вказано:вартість пилесоса і окремим рядком страховий платіж за страхування відповідал. перед третіми особами. сума по чеку загальна.  Питання:чи включати вартість цієї страховки в первісну вартість? дуже дякую за відповідь
 Первісною вартістю основних засобів, отриманих безоплатно від фізичних та юридичних осіб (крім суб'єктів державного сектору), є їх справедлива вартість на дату отримання з урахуванням витрат, передбачених пунктом 5 цього розділу.

Первісною вартістю основних засобів, отриманих безоплатно від фізичних та юридичних осіб (крім суб'єктів державного сектору), може бути вартість, щодо якої є достовірна інформація, зокрема згідно з відповідними первинними документами, з урахуванням витрат, передбачених пунктом 5 цього розділу.
і дивимось пункт 5
5. Первісна вартість об'єкта основних засобів у разі придбання за плату складається з таких витрат:
суми, що сплачують постачальникам активів та підрядникам за виконання будівельно-монтажних робіт (без непрямих податків);
реєстраційні збори, державне мито та аналогічні платежі, що здійснюються у зв'язку з придбанням (отриманням) прав на об'єкт основних засобів;
суми ввізного мита;
суми непрямих податків у зв'язку з придбанням (створенням) основних засобів (якщо вони не відшкодовуються суб'єктові державного сектору);
витрати зі страхування ризиків доставки основних засобів;
витрати на транспортування, установку, монтаж, налагодження основних засобів;
інші витрати, безпосередньо пов'язані з доведенням основних засобів до стану, у якому вони придатні для використання із запланованою метою.

Liliya13
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 11
З нами з: 12 грудня 2016, 17:42
Регіон: Полтавская область

Повідомлення Liliya13 »

Доброго дня. Підкажіть будь ласка, до якої групи та підгрупи ОЗ віднести фільтр для води балансовою вартістю 19950 грн. Дякую.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10263
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Liliya13 писав:Доброго дня. Підкажіть будь ласка, до якої групи та підгрупи ОЗ віднести фільтр для води балансовою вартістю 19950 грн. Дякую.
104.8
Хоча яке питання така і відповідь! Мені не відомо чи цей фільтр на заміну зламаного, може це медичне обладнання, чи може ще якійсь є нюанси, все вгадати не реально!

Liliya13
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 11
З нами з: 12 грудня 2016, 17:42
Регіон: Полтавская область

Повідомлення Liliya13 »

Ні, це не медичне обладнання, новий фільтр для питної води

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

Liliya13 писав:Ні, це не медичне обладнання, новий фільтр для питної води
На мій погляд, якщо раніше такого фільтра не було (тобто його придбано не для заміни старого, зношеного), тоді у Вас є 2 варіанти його обліку :
1) віднести вартість фільтра (+вартість установки) на збільшення первісної вартості системи водопостачання (якщо у Вас вона обліковується як окремий об’єкт) або первісної вартості будівлі. Оскільки установлення такого фільтра фактично є поліпшенням (модернізацією) технічних характеристик системи водопостачання;
2) обліковувати як окремий об'єкт ОЗ на субрахунку 104 "Машини та обладнання".
Власне, все залежить від того, за яким КЕКВ Ви провели (запланували) видатки на придбання такого фільтра.

Аватар користувача
JAFA
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 109
З нами з: 01 лютого 2011, 10:42
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення JAFA »

Доброго дня! підкажіть, будь ласка, на який рахунок оприбутковувати пилосос вартістю 1500 грн та прінтер 4800 грн?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10263
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

JAFA писав:Доброго дня! підкажіть, будь ласка, на який рахунок оприбутковувати пилосос вартістю 1500 грн та прінтер 4800 грн?
113

Аватар користувача
JAFA
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 109
З нами з: 01 лютого 2011, 10:42
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення JAFA »

EVGENIY, дякую

Анна весна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 140
З нами з: 06 квітня 2016, 12:16
Регіон: Одесская область
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення Анна весна »

Добрый день! подскажите,пожалуйста,такая ситуация.Напр.,на изготовление скамьи для парка израсходовали материалов на сумму 500грн (изготовлена своими силами),но такая скамья,если бы была куплена,стоила бы,напр.1300грн. Могу ли я оприходовать эту скамью на 1300грн?.Очень прошу!

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1262
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 143 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

По-перше, навіщо тоді було виготовляти власними силами, якщо ви дуже хочете оприбуткувати за 1300 грн ?
По-друге, звичайно так не можна робити. Тому що у вашом випадку первісною вартістю є собівартість виробництва.

Тепер читаємо що написано в ПСБО 123:

6. Собівартість виробництва (створення) об'єкта основних засобів складається з витрат, понесених суб'єктом державного сектору на його виготовлення (створення), з урахуванням витрат, передбачених пунктом 5 цього розділу.

Анна весна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 140
З нами з: 06 квітня 2016, 12:16
Регіон: Одесская область
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення Анна весна »

Матвєєва Вікторія писав:По-перше, навіщо тоді було виготовляти власними силами, якщо ви дуже хочете оприбуткувати за 1300 грн ?
По-друге, звичайно так не можна робити. Тому що у вашом випадку первісною вартістю є собівартість виробництва.

Тепер читаємо що написано в ПСБО 123:

6. Собівартість виробництва (створення) об'єкта основних засобів складається з витрат, понесених суб'єктом державного сектору на його виготовлення (створення), з урахуванням витрат, передбачених пунктом 5 цього розділу.
Спасибо!

Анна весна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 140
З нами з: 06 квітня 2016, 12:16
Регіон: Одесская область
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення Анна весна »

Анна весна писав:
Матвєєва Вікторія писав:По-перше, навіщо тоді було виготовляти власними силами, якщо ви дуже хочете оприбуткувати за 1300 грн ?
По-друге, звичайно так не можна робити. Тому що у вашом випадку первісною вартістю є собівартість виробництва.

Тепер читаємо що написано в ПСБО 123:

6. Собівартість виробництва (створення) об'єкта основних засобів складається з витрат, понесених суб'єктом державного сектору на його виготовлення (створення), з урахуванням витрат, передбачених пунктом 5 цього розділу.
Спасибо!
Виктория,пожалуйста,а кисточки для покраски и диски для резки металла нужно включать в себестоимость? а,если их потом используем на покраску др. изделия,как быть в таком случае?

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1262
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 143 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

В себестоимость включаете все расходы на приобретение материалов, израсходованных для изготовления таких лавочек. Кстати при формировании себестоимости не забудьте и о других расходах, например, о расходах на оплату труда тех работников, которые занимались их изготовлением. В качестве примера посмотрите материал "Национальные костюмы: приобретаем и учитываем" в газете "Бюджетная бухгалтерия", № 39, 2016

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”