Оприбуткування основних засобів

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
Serge
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 13 січня 2017, 14:32
Регіон: Киевская область

Повідомлення Serge »

Скажіть будь ласка яка бухгалтерська служба ставить відмітку про відображення в регістрах бухгалтерського обліку в акті прийняття-передачі ОЗ зг. наказу №818, бух. служба яка передає чи приймає ОЗ?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10300
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Serge писав:Скажіть будь ласка яка бухгалтерська служба ставить відмітку про відображення в регістрах бухгалтерського обліку в акті прийняття-передачі ОЗ зг. наказу №818, бух. служба яка передає чи приймає ОЗ?
Акт складається у двох примірниках (по одному примірнику для кожної сторони, що приймає та передає об’єкт основних засобів) комісією, призначеною розпорядженням (наказом) керівника суб’єкта державного сектору, яка передає основні засоби. 
Акт затверджується керівником суб’єкта державного сектору, що передає основні засоби. Після оформлення акт разом з технічною документацією, що стосується основних засобів, передається до бухгалтерської служби. 
Після перевірки акта за формою та змістом бухгалтерська служба переносить інформацію до облікових регістрів, про що робиться відмітка.

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/zakonodavstvo/buhgalterskiy-oblik/tipovi-formi-z-obliku-ta-spisannya-osnovnih-zasobiv-subyektami/
У кожної сторони будуть свої проведення і цю частину акту кожна сторона заповнює у власному примірнику!

ВикторияЯ
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 44
З нами з: 27 березня 2016, 19:43
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення ВикторияЯ »

EVGENIY, Як оприбуткувати ендоскопічну систему, загальна вартість якої перевищує 6000грн?
Є накладна, де вказана вартість всієї системи, але нижче слідує перелік того, що входить до комплектації системи.
Вказані ціни на кожну позицію, серед яких є вартістю нижче 6000грн.
У комплектацію входять такі найменування як бачок, монітор, тримач.
Чи можно оплатити за систему по КЕКВ 3110 та зарахувати до основних засобів як один об'єкт?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10300
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

ВикторияЯ писав:EVGENIY, Як оприбуткувати ендоскопічну систему, загальна вартість якої перевищує 6000грн?
Є накладна, де вказана вартість всієї системи, але нижче слідує перелік того, що входить до комплектації системи.
Вказані ціни на кожну позицію, серед яких є  вартістю нижче 6000грн.
У комплектацію входять такі найменування як бачок, монітор, тримач.
Чи можно оплатити за систему по КЕКВ 3110 та зарахувати до основних засобів як один об'єкт?
Тут вирішувати тільки ви можете!
Одиницею обліку основних засобів є об'єкт основних засобів, а саме:

закінчений пристрій з усіма пристосуваннями і приладдям до нього;

конструктивно відокремлений предмет, призначений для виконання певних самостійних функцій;

відокремлений комплекс конструктивно з'єднаних предметів однакового або різного призначення, що мають для їх обслуговування загальні пристосування, приладдя, керування та єдиний фундамент, унаслідок чого кожен предмет може виконувати свої функції, а комплекс - певну роботу тільки в складі комплексу, а не самостійно;

інший актив, що відповідає визначенню основних засобів, або частина такого активу, що контролюється суб'єктом державного сектору.

Якщо один об'єкт основних засобів складається з частин, які мають різний строк корисного використання (експлуатації), то кожна з цих частин може визнаватися в бухгалтерському обліку як окремий об'єкт основних засобів.


Подробиці: https://buhgalter.com.ua/zakonodavstvo/natsstandarti-buhobliku-v-derzhavnomu-sektori/natsionalne-polozhennya-standart-buhgalterskogo-obliku-v-derzhavnomu-sektori-121-osnovni-zasobi/
стандарт вам дає поле для маневру в останньому абзаці! Це як комп'ютер з монітором, можна окремо обліковувати, а можна разом!

ВикторияЯ
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 44
З нами з: 27 березня 2016, 19:43
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення ВикторияЯ »

Дякую! Але ж насторожує вартість нижче 6000грн..

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10300
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

ВикторияЯ писав:Дякую! Але ж насторожує вартість нижче 6000грн..
Ну так! Якщо є такі предмети то їх краще вже тоді окремо не брати на облік, адже і платити по них тоді треба було б по 2210!

Irina_V
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 20 червня 2017, 09:09
Регіон: Николаевская область

Повідомлення Irina_V »

Підскажіть, якими  проводками оформити введення в експлуатацію ліжка на 1016 субрахунок, яке було придбане по спец.фонду КЕКВ 3110 на суму 8945,00 ?
Так правильно?:

1016

1312

8945,00

541

511

8945,00

8114

1412

4472,50


Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10300
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Irina_V, а остання проводка це що?

Irina_V
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 20 червня 2017, 09:09
Регіон: Николаевская область

Повідомлення Irina_V »

EVGENIY писав:Irina_V, а остання проводка це що?
Точно, це ж основні засоби. Я зробила помилку. Амортизацію ми нараховуємо раз на рік. Третя проводка не правильна. 
Тоді що, 2 проводки?

головний спеціаліст
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 18
З нами з: 27 жовтня 2016, 09:26
Регіон: Сумская область
Подякували: 1 раз

Повідомлення головний спеціаліст »

Добрий день. Шановні колеги підкажіть будь ласка : згідно акту приймаггя -передачі від однієї установи  нам було передано  будівлю та гараж.
Яку вартість основних фондів правильно врахувати при постановці на баланс. Відновну чи залишкову. Дякую

poiuytre
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 11
З нами з: 31 серпня 2016, 09:53
Регіон: Луганская область

Повідомлення poiuytre »

Крот Юлія, доброго дня. Потрібна ваша допомога. Я заплуталась. Правильно я вам зрозуміла, що придбання ОЗ та ІНМА за рахунок загального фонду ми проводемо через рахунок 5411? А за рахунок спеціального через рахунок 7011? А якщо у нас є спеціальний фонд, але ми його не отримуємо від надання платних послуг або від реалізації. Нам кошти по спеціальному фонду надають так само, як и по загальному. В цьому випадку, якщо ми придбали ОЗ за рахунок спеціального фонду, ми повинні провести це придбання через рахунок 5411 або 7011?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10300
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

poiuytre писав:Крот Юлія, доброго дня. Потрібна ваша допомога. Я заплуталась. Правильно я вам зрозуміла, що придбання ОЗ та ІНМА за рахунок загального фонду ми проводемо через рахунок 5411? А за рахунок спеціального через рахунок 7011? А якщо у нас є спеціальний фонд, але ми його не отримуємо від надання платних послуг або від реалізації. Нам кошти по спеціальному фонду надають так само, як и по загальному.  В цьому випадку, якщо ми придбали ОЗ за рахунок спеціального фонду, ми повинні провести це придбання через рахунок 5411 або 7011?
Тобто звіт у вас по формі 4.3?? І спецфонд Інші кошти?? Якщо так, то все так само як і в загальному!

poiuytre
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 11
З нами з: 31 серпня 2016, 09:53
Регіон: Луганская область

Повідомлення poiuytre »

EVGENIY писав:
poiuytre писав:Крот Юлія, доброго дня. Потрібна ваша допомога. Я заплуталась. Правильно я вам зрозуміла, що придбання ОЗ та ІНМА за рахунок загального фонду ми проводемо через рахунок 5411? А за рахунок спеціального через рахунок 7011? А якщо у нас є спеціальний фонд, але ми його не отримуємо від надання платних послуг або від реалізації. Нам кошти по спеціальному фонду надають так само, як и по загальному.  В цьому випадку, якщо ми придбали ОЗ за рахунок спеціального фонду, ми повинні провести це придбання через рахунок 5411 або 7011?
Тобто звіт у вас по формі 4.3?? І спецфонд Інші кошти?? Якщо так, то все так само як і в загальному!
EVGENIY, так, звіт у нас по формі 4.3. Це я зрозуміла, дякую. А як бути з спец. фондом, який ми відображаємо в формі 4.4?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10300
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

poiuytre писав:
EVGENIY писав:
poiuytre писав:Крот Юлія, доброго дня. Потрібна ваша допомога. Я заплуталась. Правильно я вам зрозуміла, що придбання ОЗ та ІНМА за рахунок загального фонду ми проводемо через рахунок 5411? А за рахунок спеціального через рахунок 7011? А якщо у нас є спеціальний фонд, але ми його не отримуємо від надання платних послуг або від реалізації. Нам кошти по спеціальному фонду надають так само, як и по загальному.  В цьому випадку, якщо ми придбали ОЗ за рахунок спеціального фонду, ми повинні провести це придбання через рахунок 5411 або 7011?
Тобто звіт у вас по формі 4.3?? І спецфонд Інші кошти?? Якщо так, то все так само як і в загальному!
EVGENIY, так, звіт у нас по формі 4.3. Це я зрозуміла, дякую. А як бути з спец. фондом, який ми відображаємо в формі 4.4?
Про цей фонд мінфін як завжди забув! Якщо ви їх проводите по 7011 то теж все як по загальному! Ну я так продивився і план рахунків і кореспонденцію, вам в принципі крім як по 7011 це проводити, більші варіантів то і не має! Хоча може і треба по 7511, але з ним ще більше не зрозумілого!

poiuytre
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 11
З нами з: 31 серпня 2016, 09:53
Регіон: Луганская область

Повідомлення poiuytre »

EVGENIY писав:
poiuytre писав:
EVGENIY писав:
poiuytre писав:Крот Юлія, доброго дня. Потрібна ваша допомога. Я заплуталась. Правильно я вам зрозуміла, що придбання ОЗ та ІНМА за рахунок загального фонду ми проводемо через рахунок 5411? А за рахунок спеціального через рахунок 7011? А якщо у нас є спеціальний фонд, але ми його не отримуємо від надання платних послуг або від реалізації. Нам кошти по спеціальному фонду надають так само, як и по загальному.  В цьому випадку, якщо ми придбали ОЗ за рахунок спеціального фонду, ми повинні провести це придбання через рахунок 5411 або 7011?
Тобто звіт у вас по формі 4.3?? І спецфонд Інші кошти?? Якщо так, то все так само як і в загальному!
EVGENIY, так, звіт у нас по формі 4.3. Це я зрозуміла, дякую. А як бути з спец. фондом, який ми відображаємо в формі 4.4?
Про цей фонд мінфін як завжди забув! Якщо ви їх проводите по 7011 то теж все як по загальному! Ну я так продивився і план рахунків і кореспонденцію, вам в принципі крім як по 7011 це проводити, більші варіантів то і не має! Хоча може і треба по 7511, але з ним ще більше не зрозумілого!
EVGENIY, пробачте мені за запитання, але я знову заплуталась. Мене цікавило питання придбання ОЗ по спеціальному фонду відображати по рахунку 5411 або 7011. Ви мені відповіли, що таке придбання ОЗ відображається як і по загальному фонду, значить по рах. 5411. Але в останьому коментарі, ви написали, що рах. 7011. Будь ласка, допоможіть мені, що саме я не так зрозуміла. І як потрібно правильно. В бюджеті я новачок.

Аватар користувача
VOV
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1142
З нами з: 11 січня 2016, 18:51
Регіон: Полтавская область
Дякував (ла): 26 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення VOV »

Намагаючи спростити розуміння даного питання я припустив що придбання ОЗ (КЕКВ 3000 та інші КЕКВ які повязані з придбанням ОЗ) відображаються по 5411 - це все прирівнюється до цільового фінансування. Все ж інше що йде по інших КЕКВ проводиться по 7011 як бюджетні асигнування на функціонування установи. При чому все це незалежно фід фонду (що по загальному що по інших коштах спеціального фонду), за виключенням власних надходжень які проводяться по 7111 як доходи від надання послуг.

Якщо в моєму розумінні є помилки, прошу вкажіть.

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1263
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 144 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Колега, начебто все так і є!!!! А що Ви скаже про капремонт, який йде через 3130, а кошти показуємо через 7011. Як тоді Ваші міркування??? Хоча через 3130 також йде й дообладнання, але кошти на такі заходи – через 5411.

Так що інколи бувають виключення з такої логіки. Та нажаль, таких виключень буде випливати протягом року ще велика купа

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10300
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

poiuytre писав:
EVGENIY писав:
poiuytre писав:
EVGENIY писав:
poiuytre писав:Крот Юлія, доброго дня. Потрібна ваша допомога. Я заплуталась. Правильно я вам зрозуміла, що придбання ОЗ та ІНМА за рахунок загального фонду ми проводемо через рахунок 5411? А за рахунок спеціального через рахунок 7011? А якщо у нас є спеціальний фонд, але ми його не отримуємо від надання платних послуг або від реалізації. Нам кошти по спеціальному фонду надають так само, як и по загальному.  В цьому випадку, якщо ми придбали ОЗ за рахунок спеціального фонду, ми повинні провести це придбання через рахунок 5411 або 7011?
Тобто звіт у вас по формі 4.3?? І спецфонд Інші кошти?? Якщо так, то все так само як і в загальному!
EVGENIY, так, звіт у нас по формі 4.3. Це я зрозуміла, дякую. А як бути з спец. фондом, який ми відображаємо в формі 4.4?
Про цей фонд мінфін як завжди забув! Якщо ви їх проводите по 7011 то теж все як по загальному! Ну я так продивився і план рахунків і кореспонденцію, вам в принципі крім як по 7011 це проводити, більші варіантів то і не має! Хоча може і треба по 7511, але з ним ще більше не зрозумілого!
EVGENIY, пробачте мені за запитання, але я знову заплуталась. Мене цікавило питання придбання ОЗ по спеціальному фонду відображати по рахунку 5411 або 7011. Ви мені відповіли, що таке придбання ОЗ відображається як і по загальному фонду, значить по рах. 5411. Але в останьому коментарі, ви написали, що рах. 7011. Будь ласка, допоможіть мені, що саме я не так зрозуміла. І як потрібно правильно. В бюджеті я новачок.
Ну я просто роздумував над видом надходженнь вашим і так написав!! Ну ви ж при надходженні коштів не можете сказати що піде на ОЗ а що на канцтовари?? Тому при надходженні у вас будет Дт 2313 Кр 7011, а якщо придбаєте ОЗ то треба знімати з Дт 7011 Кр 5411! Ну а якщо у вас всі видатки на придбання ОЗ то одразу робите Дт 2313 Кр 5411

Аватар користувача
VOV
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1142
З нами з: 11 січня 2016, 18:51
Регіон: Полтавская область
Дякував (ла): 26 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення VOV »

Матвєєва Вікторія писав:Колега, начебто все так і є!!!! А що Ви скаже про капремонт, який йде через 3130, а кошти показуємо через 7011. Як тоді Ваші міркування??? Хоча через 3130 також йде й дообладнання, але кошти на такі заходи – через 5411.

Так що інколи бувають виключення з такої логіки. Та нажаль, таких виключень буде випливати протягом року ще велика купа
Згоден, що виключення є. І в даному випадку мої міркування не працюють. 
Завданням було опрацювати автоматично основне масу проведень після чого підкоригувати їх з урахуванням конкретики і суті кожної операції якщо вони відносяться до виключень.

Марія Анатоліївна
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 17
З нами з: 24 лютого 2017, 09:57
Регіон: Полтавская область

Повідомлення Марія Анатоліївна »

EVGENIY, підкажіть, будь ласка. Ми сільська рада, хочемо встановити сонячні батареї для вуличного освітлення. Які документи ми повинні підготувати, як правильно проплатити та поставити їх на облік? Дякуємо!

Марія Анатоліївна
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 17
З нами з: 24 лютого 2017, 09:57
Регіон: Полтавская область

Повідомлення Марія Анатоліївна »

Крот Юлія, підкажіть, будь ласка. Ми сільська рада, хочемо встановити сонячні батареї для вуличного освітлення. Які документи ми повинні підготувати, як правильно проплатити та поставити їх на облік? Дякуємо!

y.tyagun
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 23
З нами з: 10 березня 2017, 18:55
Регіон: Полтавская область
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення y.tyagun »

Підкажіть, будь ласка, якими проводками оприбуткувати безкоштовне отримання підручників?

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

y.tyagun писав:Підкажіть, будь ласка, якими проводками оприбуткувати безкоштовне отримання підручників?
Докладно про порядок обліку необоротних активів, отриманих безоплатно (як благодійна допомога), Ви можете прочитати на сторінках нашої газети (див. "Бюджетна бухгалтерія", 2017, № 23, с. 11-12).

y.tyagun
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 23
З нами з: 10 березня 2017, 18:55
Регіон: Полтавская область
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення y.tyagun »

Крот Юлія писав:
y.tyagun писав:Підкажіть, будь ласка, якими проводками оприбуткувати безкоштовне отримання підручників?
Докладно про порядок обліку необоротних активів, отриманих безоплатно (як благодійна допомога), Ви можете прочитати на сторінках нашої газети (див. "Бюджетна бухгалтерія", 2017, № 23, с. 11-12).
Дякую

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10300
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Марія Анатоліївна писав:Крот Юлія, підкажіть, будь ласка. Ми сільська рада, хочемо встановити сонячні батареї для вуличного освітлення. Які документи ми повинні підготувати, як правильно проплатити та поставити їх на облік? Дякуємо!
"сонячні батареї для вуличного освітлення" мені здається питання у вас тут не розкрито! Звідки можна знати що це у вас за бетереї? Є сонячні панелі, є батареї, а є ще багато чого з цим пов'язаного, від столбів до ламп! Що ви там хочете ми можемо тільки здогадуватись!

Alinka10
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 03 червня 2017, 17:57
Регіон: Полтавская область

Повідомлення Alinka10 »

Підкажіть будь ласка . При інвентаризації виявили лишки:
1       спортивний майданчик (незавершене) (вартість 60тис.)
2       теплотрасу (вартість100 тис)
Оцінивши це майно, збільшили кошторис по коду 25010400 КЕКВ 3110 в сумі 160 тис. та подали довідку в натуральній формі до казначейства.
Які повинні бути проводки?
 
Спортивний майданчик
1311-7112 60 тис. (на кап. інвестиції в О.З.)
Теплотрасу
1013-7112 100 тис.
7112-5111 100 тис.
А як провести (довідку) касові???????

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10300
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Alinka10 писав:Підкажіть будь ласка . При інвентаризації виявили лишки:
1       спортивний майданчик (незавершене) (вартість 60тис.)
2       теплотрасу (вартість100 тис)
Оцінивши це майно, збільшили кошторис по коду 25010400 КЕКВ 3110 в сумі 160 тис. та подали довідку в натуральній формі до казначейства.
Які повинні бути проводки?
 
Спортивний майданчик
1311-7112 60 тис. (на кап. інвестиції в О.З.)
Теплотрасу
1013-7112 100 тис.
7112-5111 100 тис.
А як провести (довідку) касові???????
Дт 2313 Кр 2117
Дт 2117 Кр 2313

Alinka10
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 03 червня 2017, 17:57
Регіон: Полтавская область

Повідомлення Alinka10 »

Дякую

rayrada
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 188
З нами з: 17 жовтня 2013, 09:23
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення rayrada »

Як правильно поставити на облік ОЗ передані райооній раді від її комунального закладу, що ліквідується??? Дайте відповідь, будь-ласка!!!!!

marinasin
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 175
З нами з: 12 квітня 2016, 13:57
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення marinasin »

и наоборот как правильно передать безоплатно от виконавчого комитету до ком. закладу? Проводки.....

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”