Справедливая стоимость

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
shmak
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 40
З нами з: 01 грудня 2014, 14:28
Регіон: Донецкая Область
Звідки: Донецк

Повідомлення shmak »

Добрый день! Уважаемые коллеги, помогите пожалуйста вот с каким вопросом: на балансе организации есть ОС, по которым на 31.12.2014г. был начислен 100% износ. Получается в первом квартале 2015г. я должна провести переоценку ОС?. Насколько я поняла из метод рекомендаций : "Якщо залишкова вартість об'єкта основних засобів дорівнює нулю, то його переоцінена залишкова вартість визначається додаванням справедливої вартості цього об'єкта до його первісної (переоціненої) вартості без зміни суми зносу об'єкта." Так вот определение этой самой справедливой стоимости  я нигде и не могу найти... помогите пожалуйста советом. Заранее спасибо за помощь!

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

СПРАВЕДЛИВА ВАРТІСТЬ (fair value) – сума, за якою може бути здійснений обмін активу або оплата зобов’язання в результаті операції між
обізнаними, зацікавленими та незалежними сторонами. Термін «обізнані» означає, що зацікавлений покупець тазацікавлений продавець достатньо поінформовані про характеристики об’єкта
оцінки С.в., його фактичне тапотенційне використання, а також про стан ринку на дату балансу. Зацікавлений
покупець мотивований, але не зобов’язаний купувати. Визначення С.в.є операцією між незалежними сторонами, тобто між сторонами, що не мають між
собою жодних особливих або конкретних стосунків, які зробили б ціну операції нехарактерною
для умов ринку. Вважається, що така операція – це операція між незв’язаними
сторонами, які діють самостійно. Інформація про С.в. дає змогу порівнювати фінансові інструменти, які мають однакові економічні характеристики,
незалежно від мети їх утримання, термінів випуску, придбання чи емітентів.
Джерело:Правилабухгалтерського обліку доходів і витрат банків України //
Постанова Правління Національного банку України від 18.06.2003 р. № 255.

shmak, не тільки Ви не можете визначитись із справедливою вартістю...Вся Україна стоїть на вухах... Чекаємо більш-менш зрозумілої методики. А до квартального звіту ой як близько ...

shmak
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 40
З нами з: 01 грудня 2014, 14:28
Регіон: Донецкая Область
Звідки: Донецк

Повідомлення shmak »

mulberry писав:А до квартального звіту ой як близько deal ...
вот эта самая близость и смущает... :((

Аватар користувача
AnnaDanilenko
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 119
З нами з: 09 січня 2014, 17:54
Звідки: Киев

Повідомлення AnnaDanilenko »

shmak писав:я должна провести переоценку ОС?
ну как минимум не должны а можете, а можете и не проводить

раздел 3 НС 123
3. У разі прийняття рішення суб'єктом державного сектору об'єкт основних засобів може переоцінюватися, якщо залишкова вартість цього об'єкта суттєво відрізняється від його справедливої вартості на дату балансу. У разі переоцінки об'єкта основних засобів здійснюється одночасна переоцінка всіх об'єктів групи основних засобів, до якої належить цей об'єкт. 

вы можете его и не переоценивать, а учитывать как обычно, износ не начислять

Добавлено (17.03.2015, 13:23)
---------------------------------------------
А я бы за определением справедливой стоимости к банкам не ходила. mulberry, корректнее зайти либо в обычные стандарты, либо в международные.
но порядка для бюджетников нет, тут ничего не попишешь(((

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Лучше подождать, конечно

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

AnnaDanilenko, ну я передбачала, що будуть зауваження, бо набрала перше посилання в Google.
shmak, Радистка_Кэт, ось що я вичитала в " Бухгалтерія-бюджет":10-відсоткова відмінність від залишкової вартості ОЗ  зовсім не зобов"язує установу робити переоцінку, оскільки НС 121 дає право переоцінювати ОЗ за рішенням керівника, однак рішення про проведення переоцінки погоджують, наприклад з вищою установою за відомчим підпорядкуванням, якщо мова йде про переоцінку  майна установ нижчого рівня. Крім того, в випадку прийняття рішення про переоцінку переоцінювати необхідно усі об"єкти групи.
Джерело: Бухгалтерія-бюджет, с.29 №8 за лютий 2015

Добавлено (17.03.2015, 15:20)
---------------------------------------------
До речі, в цьому-ж таки номері є алгоритм уцінки, дооцінки і т.д.

Добавлено (17.03.2015, 15:23)
---------------------------------------------
Ось що мене  особисто нервує. А де критерій того, що комісія, яка переоцінюватиме ОЗ, об"єктивно визначить  цю саму справедливу вартість? І чи не виникнуть опісля запитання, а чи не занижено/завищено вартість ОЗ , які були дооцінені/переоцінені? Питання риторичне.

Аватар користувача
AnnaDanilenko
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 119
З нами з: 09 січня 2014, 17:54
Звідки: Киев

Повідомлення AnnaDanilenko »

mulberry писав:Ось що мене  особисто нервує. А де критерій того, що комісія, яка переоцінюватиме ОЗ, об"єктивно визначить  цю саму справедливу вартість? І чи не виникнуть опісля запитання, а чи не занижено/завищено вартість ОЗ , які були дооцінені/переоцінені? Питання риторичне.
Вот эти то разъяснения и ждем от минфина. критериев нет и доказывать придется похоже самим. наверное не стоит пока спешить с переоценкой, ведь и ответственности за ее непроведение нет)))

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

AnnaDanilenko, отож-то і не квапимось . Є непогане українське прислів"я: "Хто поспішить-людей насмішить". Моя думка: краще дочекатись деякої ясності в методології, ніж виправляти  неправильно переоцінену вартість ОЗ. Всі мої знайомі колеги такої ж думки.

Аватар користувача
AnnaDanilenko
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 119
З нами з: 09 січня 2014, 17:54
Звідки: Киев

Повідомлення AnnaDanilenko »

а вот коллеги рекомендуют "вести учет для себя" http://budget.factor.ua/viewtopic.php?f=17&t=2235 
что думаете,mulberry?)

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

AnnaDanilenko, особисто я такі ОЗ (з нарахованим 100-відсотковим зносом ) відображаю у відомості нарахування зносу для контролю за правильністю та звірки із залишками по Журналу-головній. Терміни експлуатації зверх нормативних строків експлуатації та кількість проведених ремонтів можна б було відобразити у примітках (завести окрему колонку) до відомості нарахування амортизації, яка тут люб"язно представлена  розробником та автором сайту Євгеном. Такі дані б акумулювались у цій відомості та використовувались у подальшому для  прийняття рішень про дооцінку/уцінку  та про визначення ліквідаційної вартості.

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”