Терміново! Допоможіть будь ласка! Списання дооцінених ОЗ

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
Ira2015
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 08 квітня 2015, 11:27
Регіон: Ровенская Область
Звідки: Ровно

Повідомлення Ira2015 »

Добрий день! Допоможіть будь-ласка! У нас була перевірка, сказали зробити дооцінку ОЗ залишкова вартість яких дорівнює нулю, при цьому завіряли що нараховувати знос на такі ОЗ в подальшому на дооцінену вартість не потрібно! Я так і робила, через рік ОЗ стали непридатними для використання, я їх списала із дооціненою залишковою вартістю! А тепер вичитала, що це є помилково! Потрібно в любому випадку було донараховувати знос на нову вартість за мінусом ліквідаційної, але ліквідаційну я не встановлювала, от як тепер вийти з ситуації!? Можливо встановити ліквідаційну вартість датою дооцінки і в такому ж розмірі як була проведена дооцінка? тоді як я розумію не потрібно б було нараховувати знос? але чи не означає це , що мені при списанні потрібно було отримати кошти в сумі встановленої ліквідаційної вартості? Адже вартість основних засобів та нематеріальних активів, яка амортизується, — це первісна вартість за мінусом ліквідаційної вартості.ліквідаційна вартість — це сума коштів, що її підприємство очікує отримати від реалізації активів після закінчення строку їх корисного використання, за мінусом витрат, пов’язаних з продажем. Вже голова пухне! Як краще зробити?

Аватар користувача
AnnaDanilenko
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 119
З нами з: 09 січня 2014, 17:54
Звідки: Киев

Повідомлення AnnaDanilenko »

Ira2015 писав:через рік ОЗ стали непридатними для використання, я їх списала

напишіть що це за ОЗ та що ви з ними зробили після списання. що ви за установа?

Ira2015
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 08 квітня 2015, 11:27
Регіон: Ровенская Область
Звідки: Ровно

Повідомлення Ira2015 »

Ira2015 писав:напишіть що це за ОЗ та що ви з ними зробили після списання. що ви за установа?
системний блок, монітор, принтер ,бюджетна установа, я їх здала на технічну експертизу, потім на утилізацію комп.техніки, по списанню зробила все як треба по постанові 1314,ну звичайно крім того, що залишилась дооцінена залишкова вартість)

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”