Списання основних засобів, що містять дорогоцінні метали

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

Олександр1986 писав:Підкажіть, будь-ласка, як правильно списати обчислювальну техніку, що містить дорогоцінні метали?
Докладно про це Ви можете прочитати в консультації "Питання списання основних засобів" (див. "Бюджетна бухгалтерія", 2013, № 47).

У випадку, якщо комісією визнано комп’ютерну техніку непридатною для подальшого використання, ремонту або відновленню, необхідно вилучити з неї всі придатних вузли, деталі, матеріали та агрегати, а також ті, що містять дорогоцінні метали і каміння. При цьому під контролем комісії зі списання слід визначити кількість та вагу таких матеріальних цінностей, здати їх на склад і оприбуткувати на відповідні балансові рахунки. Ця вимога зафіксована в пп. 6 п. 13 Порядку списання об’єктів державної власності, затвердженому постановою КМУ від 08.11.2007 р. № 1314.
Наголошуємо, що знищення, здавання в брухт з кольорових і чорних металів техніку, що містить дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, без попереднього їх вилучення та оприбуткування придатних для подальшого використання деталей, заборонено (п. 26 Порядку № 1314).

Вміст дорогоцінних металів у брухті та відходах може визначатись за паспортами, формулярами, етикетками або іншими документами. Результати демонтажу обладнання та устаткування і вміст дорогоцінних металів у брухті та відходах повинні бути оформлені відповідними актами комісії суб'єкта, що здійснює операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням. На це вказує п. 5.4. розд. V Методичних рекомендацій щодо обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, виробів з них та матеріалів, що їх містять, затверджених наказом Мінфіну від 15.09.2015 р. № 780.

Таким чином, якщо комісія Вашої установи не має змоги визначити вміст дорогоцінних металів через відсутність даних про наявність дорогоцінних металів у основних засобах, вміст таких матеріалів у основних засобах слід визначати після списання та переробки .

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”