Новий критерій вартості основних засобів

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
Позашкілля
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 132
З нами з: 03 лютого 2015, 22:35
Регіон: Черкасская область

Повідомлення Позашкілля »

Доброго дня після 10 травня 2016 року товари вартістю до 6000 грн. відносять до НМА.
Моя ситуація така на 2016 рік запланована закупка спортивних виробів по КЕКВ 3110.
Деякі позиції товарів по ціні від 3900 до 6000 грн. Чи правильно я розумію після 10.05.16 я не матиму право проплачувати цей товар по КЕКВ 3110?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10287
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1368 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Позашкілля писав:Доброго дня після 10 травня 2016 року товари вартістю до 6000 грн. відносять до НМА.
Моя ситуація така на 2016 рік запланована закупка спортивних виробів по КЕКВ 3110.
Деякі позиції товарів по ціні від 3900 до 6000 грн. Чи правильно я розумію після 10.05.16 я не матиму право проплачувати цей товар по КЕКВ 3110?
так, з 10.05. треба буде по 2210

Люда88
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 27
З нами з: 10 січня 2012, 13:59
Регіон: Хмельницкая Область
Звідки: Хмельницкий

Повідомлення Люда88 »

EVGENIY, з 01.09.2015 р. відбулося збільшення вартісної межі ОЗ до 6000 грн. Але ця зміна не стосується бюджетних установ. Оскільки бюджетні установи керуються вимогами, визначеними у Національному положенні (стандарті) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 "Основні засоби", затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2010 року N 1202, а саме2500 грн. за одиницю включно. Чи не так?дякую за відповідь

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10287
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1368 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Люда88 писав:EVGENIY, з 01.09.2015 р. відбулося збільшення вартісної межі ОЗ до 6000 грн. Але ця зміна не стосується бюджетних установ. Оскільки бюджетні установи керуються вимогами, визначеними у Національному положенні (стандарті) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 "Основні засоби", затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2010 року N 1202, а саме2500 грн. за одиницю включно. Чи не так?дякую за відповідь
з 10.05.2016 діють зміни які внесені до стандарту 121
Суб'єкти державного сектору зараховують до малоцінних необоротних матеріальних активів предмети вартістю (без податку на додану вартість), що не перевищує 6000 гривень, та строк використання яких перевищує один рік.

Люда88
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 27
З нами з: 10 січня 2012, 13:59
Регіон: Хмельницкая Область
Звідки: Хмельницкий

Повідомлення Люда88 »

дякую!

rayrada
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 188
З нами з: 17 жовтня 2013, 09:23
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення rayrada »

Доброго дня! Скажіть будь-ласка, чи можна оприбутковувати ОЗ з копійками? Якщо ні, то як їх списати???

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10287
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1368 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

rayrada писав:Доброго дня! Скажіть будь-ласка, чи можна оприбутковувати ОЗ з копійками? Якщо ні, то як їх списати???
https://buhgalter.com.ua/news/buhgalter ... ovi-zmini/
https://buhgalter.com.ua/news/buhgalter ... go-obliku/
  • не застосовувати правило обліку основних засобів у гривнях без копійок;

rayrada
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 188
З нами з: 17 жовтня 2013, 09:23
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення rayrada »

Дякую за змістовну відповідь. А якщо я не хочу, щоб ОЗ обліковувався з копійками, що мені треба зробити???

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10287
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1368 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

rayrada писав:Дякую за змістовну відповідь. А якщо я не хочу, щоб ОЗ обліковувався з копійками, що мені треба зробити???
Нічого не треба вигадувати, є Стандарти і їх треба виконувати, обліковуйте з копійками і не вигадуйте!

007natali
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 24 листопада 2015, 14:13
Регіон: Херсонская область
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 2 рази

Повідомлення 007natali »

підкажіть, будь ласка, за яким КЕКВ здійснюються видатки на придбання сценічного костюму вартістю 1500 грн?

Владислав Станкус
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 619
З нами з: 24 липня 2015, 10:58
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 44 рази

Повідомлення Владислав Станкус »

007natali писав:підкажіть, будь ласка, за яким КЕКВ здійснюються видатки на придбання сценічного костюму  вартістю 1500 грн?
Доброго дня!
Згідно з Планом рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26.06.2013  № 611 сценічно-постановочні засоби (декорації, меблі й реквізит, бутафорія, театральні й національні костюми, головні убори, білизна, взуття, перуки) обліковуються на субрахунку 113 "Малоцінні необоротні матеріальні активи" і відносяться до інших необоротних матеріальних активів.
Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Інструкції щодо застосування класифікації кредитування бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333 за КЕКВ 3100 «Придбання основного капіталу» передбачаються видатки на придбання або створення власними силами активів, віднесених згідно із законодавством до основних засобів та окремих інших необоротних матеріальних активів.
Зокрема згідно із підп.15 п.3.1.1 Інструкції №333 за КЕКВ 3110„Придбання обладнання і предметів довгострокового користування” здійснюються видатки на придбання сценічно-постановочних засобів (декорації, меблі й реквізит, бутафорія, театральні й національні костюми, головні убори, білизна, взуття, перуки) відповідно до законодавства.
Це як раз і є той самий випадок придбання окремих інших необоротних матеріальних активів.
Таким чином придбання сценічного костюму слід здійснити за КЕКВ 3110„Придбання обладнання і предметів довгострокового користування” .

Тінана
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 03 липня 2012, 13:09
Регіон: Ровенская область

Повідомлення Тінана »

Доброго дня! Потрібна порада.
Наша установа отримала бувші у використанні активи в межах розпорядника при ліквідації установ. Ліквідовані установи  на 10 рах. обліковували активи по вартісному критерію більше 1000,00 грн.  так нам і передали в актах приймання-передачі. Як нам поставити на облік таке майно, адже на момент оприбуткування вже діє вартісний критерій 6000,00 грн.????? І що робити із зносом??

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Я считаю, что надо себе принимать уже по новым критериям.

Они учитывали правильно, так как закон обратной силы не имеет, и было разъяснение, что то, что приобреталось по старым критериям, остается на тех же счетах.
Но вы-то принимаете эти ОС сейчас, следовательно, должны применять новые нормы

Наталія БВПД
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 51
З нами з: 14 січня 2016, 12:08
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Наталія БВПД »

Тінана, і у нас така ситуація(( Чи ви ще щось дізнались з цього приводу? Може ще і мені підкажете) Дякую

Тінана
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 03 липня 2012, 13:09
Регіон: Ровенская область

Повідомлення Тінана »

Наталія, маю ще таку відповідь

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10287
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1368 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Тінана писав:Наталія, маю ще таку відповідь
По вашей ссылке прочитал 
Однако, есть и так называемые основополагающие нормативно-правовые документы, которые регулируют учет ОС в целом, независимо от формы собственности предприятия. К таким документам, безусловно, можно отнести ПСБУ 7 «Основные средства» и НКУ. Поэтому применение всех специальных инструкций и прочего возможно только в части, которая не противоречит ПСБУ и НКУ.
Дальше читать не стал, это утверждение уже не верно, нет смысла на него ориентироваться, поэтому извините вашу ссылку я удалю!

Владислав Станкус
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 619
З нами з: 24 липня 2015, 10:58
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 44 рази

Повідомлення Владислав Станкус »

лдюсш2 писав:Доброго дня. Чи привязується вартість основних засобів до терміну експлуатації?Наприклад:чи можемо купити по коду 3110 спортінвентар вартістю більше 6000грн терміном експлуатаціїї 1 рік
Дякуємо
Доброго дня!
Згідно з Національним положенням (СТАНДАРТ) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 "Основні засоби" основні засоби - матеріальні активи, які утримуються для використання їх у виробництві/діяльності або при постачанні товарів, виконанні робіт і наданні послуг для досягнення поставленої мети та/або задоволення потреб суб’єкта державного сектору або здавання в оренду іншим особам і використовуються, за очікуванням, більше одного року.

savchenko 54
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 21 червня 2016, 12:42
Регіон: Черниговская область

Повідомлення savchenko 54 »

Доброго дня!
Якщо видатки здійснено за КЕКВ 3110, то їхнє місце в обліку для необоротних активів на рахунках 10 "Основні засоби" та 11 "Інші необоротні матеріальні активи",і використовуються (можуть використовуватись за очікуванням) у роботі більше одного року. А підтвердити це можна глянувши на супровідні документи на спортінвентар

ludmilkka21
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 67
З нами з: 08 травня 2013, 12:15
Регіон: Черкасская Область
Звідки: Черкассы
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення ludmilkka21 »

Якщо вартість Принтера 6900 з ПДВ, то купуємо за кекв 2210?
Востаннє редагувалось 19 листопада 2018, 09:06 користувачем ludmilkka21, всього редагувалось 1 раз.

Владислав Станкус
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 619
З нами з: 24 липня 2015, 10:58
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 44 рази

Повідомлення Владислав Станкус »

ludmilkka21 писав:[font="Noto Sans", sans-serif]підкажіть, будь ласка, за яким КЕКВ здійснюються видатки на придбання телевізора вартістю 6000 грн без пдв?[/font]
Доброго дня!
Такі видатки слід провести за КЕКВ 3110 „Придбання обладнання і предметів довгострокового користування”.

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”