Перенос ТМЦ с 109 сч. на 113 сч.

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
Ровена_ubr
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 15 липня 2014, 14:23
Регіон: Запорожская Область
Звідки: Запорожье

Повідомлення Ровена_ubr »

Добрый день. Мы бюджетная организация, на балансе которой стоят ТМЦ на 109 счёте (сценические костюмы, парики, блузки, юбки и т.д.) по смешной стоимости 15, 20, 30...грн. Вещи давным-давно и морально, и материально изношены (много лет 100% износ). В прошлом году была проверка по амортизации, которая посоветовала нам перенести эти ТМЦ с 109 сч. на 113 сч. Подскажите, пожалуйста, как это правильно сделать и как оформить?

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

Ровена_ubr писав:Добрый день. Мы бюджетная организация, на балансе которой стоят ТМЦ на 109 счёте (сценические костюмы, парики, блузки, юбки и т.д.) по смешной стоимости 15, 20, 30...грн. Вещи давным-давно и морально, и материально изношены (много лет 100% износ). В прошлом году была проверка по амортизации, которая посоветовала нам перенести эти ТМЦ с 109 сч. на 113 сч. Подскажите, пожалуйста, как это правильно сделать и как оформить?
Доброго дня!
Нічого нікуди переносити не потрібно. У нас нормативно-правові акти не мають зворотньої дії в часі. Тобто якщо на момент зарахування таких активів на баланс вони відповідали критеріям визнання основними засобами, то саме в складі основних засобів вони і мають продовжувати обліковуватися аж до моменту їх списання з балансу (досягнення стану непридатності для подальшого використання).
Отже, у Вас є 2 варіанти виходу з цієї ситуації:
або провести переоцінку всі подібних активів (наприклад, всіх сценічних костюмів), переглянути строк експлуатації таких костюмів і у подальшому вже обліковувати їх виходячи з переоціненої вартості та нового (переглянутого) строку корисного використання;
або просто встановити ліквідаційну вартість для кожного з таких об’єктів без проведення переоцінки та без перегляду строку їх використання. За такою ліквідаційною вартістю ці сценічні костюми будуть значитися в обліку до моменту їх списання (при цьому нараховувати амортизацію на них не потрібно).
Обидва варіанти мають право на існування. Однак перший, з методологічної точки зору, більш правильний, але він вимагає обов'язкового залучення професійного оцінювача для проведення оцінки (переоцінки) таких сценічних костюмів. У свою чергу, це задоволення не безкоштовне. Тож з економічної точки зору, більш доцільним буде другий варіант.

Анна весна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 140
З нами з: 06 квітня 2016, 12:16
Регіон: Одесская область
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення Анна весна »

Добрый день! Очень нужна ваша помощь.Мы-сельский совет.Все нац.костюмы,туфли и т.п.,которые имеются в Доме культуры учитываются на 114сч. с 4кв.2011г, хотя до этого они были на 109счете( с 1989г). Почему перевели-не знаю,я не работала тогда. Сейчас я должна их перевести на 109 или 113сч? И как быть с амортизацией? Пожалуйста,помогите,а то время поджимает .

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10263
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Анна весна писав:Добрый день! Очень нужна ваша помощь.Мы-сельский совет.Все нац.костюмы,туфли и т.п.,которые имеются в Доме культуры учитываются на 114сч. с 4кв.2011г,  хотя до этого они были на 109счете( с 1989г). Почему перевели-не знаю,я не работала тогда. Сейчас я должна их перевести на 109 или 113сч? И как быть с амортизацией? Пожалуйста,помогите,а то время поджимает .
Ну не то что бы прям должны и прям вот сейчас! Подымите акты проверок может там давали рекомендации проверяющие, всяко бывает! И нет ничего страшного если в годовом отчёте вы так и оставите их на 114 до выяснения! Я бы не торопился!

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”