Переоцінка ОЗ

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
Hapinness
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 05 жовтня 2016, 11:27
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Hapinness »

Доброго дня!
В метод рекомендаціях з бухгалтерського обліку основних засобів субєктів державного сектору сказано: "Переоцінка необоротних активів має здійснюватися на річну дату балансу, тобто наприкінці календарного року. " Чи можу я зробити пероцінку в середині року, або на початку, якщо виникла така необхідність? І яку сумму потім використовувати при нарахуванні зносу? Якщо поквартально рахую.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10300
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Hapinness писав:Доброго дня!
В метод рекомендаціях з бухгалтерського обліку основних засобів субєктів державного сектору сказано: "Переоцінка необоротних активів має здійснюватися на річну дату балансу, тобто наприкінці календарного року. " Чи можу я зробити пероцінку в середині року, або на початку, якщо виникла така необхідність? І яку сумму потім використовувати при нарахуванні зносу? Якщо поквартально рахую.
https://buhgalter.com.ua/articles/buhga ... k-ta-koli/

Hapinness
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 05 жовтня 2016, 11:27
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Hapinness »

Дякую Вам за посилання, але саме з цієї статті мені не дуже зрозуміло відповіди на питання, які Вам поставила:
"Переоцінка необоротних активів має здійснюватися на річну дату балансу, тобто наприкінці календарного року. Надалі переоцінку об’єктів тієї групи, що раніше вже були переоцінені, слід проводити з такою регулярністю, щоб їх залишкова вартість на річну дату балансусуттєво не відрізнялася від справедливої вартості."
Питання:
Слід проводити з такою регулярністю... тобто коли випаде така необхідність?
Також, з цієї статті не зрозуміло, яку сумму потім використовувати при нарахуванні зносу? якщо ОЗ було переоцінено в середині року, чи повинна я з середини року для розрахунку амортизації брати переоцінену вартість та СКВ, чи їх уже враховувати при нарахуванні зносу з наступного року?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10300
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Hapinness, мені здається ви хочете визначити ліквідаційну вартість, а не зробити переоцінку!

Якщо залишкова вартість об'єкта основних засобів дорівнює нулю, то його переоцінена залишкова вартість визначається додаванням справедливої вартості цього об'єкта до його первісної (переоціненої) вартості без зміни суми зносу об'єкта. При цьому для об'єктів, що продовжують використовуватися, обов'язково визначається ліквідаційна вартість. Визначення ліквідаційної вартості не є переоцінкою об'єкта основних засобів.

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/zakonodavstvo/ ... h-zasobiv/

Вартість, яка амортизується, складається з первісної або переоціненої вартості основних засобів за вирахуванням їх ліквідаційної вартості. Ліквідаційна вартість приймається в сумі, яку суб'єкт державного сектору очікує отримати від реалізації (ліквідації) основних засобів після закінчення строку їх корисного використання (експлуатації), за вирахуванням витрат, пов'язаних з продажем (ліквідацією). Ліквідаційна вартість може дорівнювати нулю, якщо суб'єкт державного сектору не може достовірно визначити суму, яка очікується від реалізації (ліквідації) основних засобів після закінчення строку їх корисного використання (експлуатації). Ліквідаційна вартість визначається комісією, створеною наказом керівника суб'єкта державного сектору, при введенні об'єкта в експлуатацію або у разі, коли залишкова вартість об'єкта основних засобів дорівнює нулю, але об'єкт ще придатний до експлуатації.

Hapinness
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 05 жовтня 2016, 11:27
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Hapinness »

Ні, я хочу зрозуміти чи можу я провести переоцінку в середині року і яку вартість мені використовувати при нарахуванні зносу, якщо переоцінка була в середині року. Це і є моє питання. Яке задавала Вам першочергово, вчора.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10300
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Hapinness писав:Ні, я хочу зрозуміти чи можу я провести переоцінку в середині року і яку вартість мені використовувати при нарахуванні зносу, якщо переоцінка була в середині року.  Це і є моє питання. Яке задавала Вам першочергово, вчора.
Вартість, яка амортизується, складається з первісної або переоціненої вартості основних засобів за вирахуванням їх ліквідаційної вартості.

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/zakonodavstvo/metod-recomendacii-buhobliku-subjektiv-derjavnogo-sektoru/metodichni-rekomendatsiyi-z-bo-osnovnih-zasobiv/
Мабуть можете і в середині року робити переоцінку!

Ганна Петришин
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 03 січня 2018, 21:24
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення Ганна Петришин »

Вартість будівлі 57000,00 грн., знос 100%- 57000,00 грн. Проведено капітальний ремонт на суму 1400000,00 грн., вирішено провести переоцінку. Отримано експертний звіт згідно якого вартість будівлі 526000,00 грн.
Як визначити первісну вартість і знос в даному випадку?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10300
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ганна Петришин писав:Вартість будівлі 57000,00 грн., знос 100%- 57000,00 грн. Проведено капітальний ремонт на суму 1400000,00 грн., вирішено провести переоцінку. Отримано експертний звіт згідно якого вартість будівлі 526000,00 грн.
Як визначити первісну вартість і знос в даному випадку?
https://buhgalter.com.ua/download/?file ... ocenka.xls
ІІ варіант спеціально для вас
сума ремонту тут взагалі ні до чого, його списати треба на витрати
Обов'язково до кінця прочитайтеось цю тему

yrina2008
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 10 лютого 2020, 14:32
Регіон: Полтавская область

Повідомлення yrina2008 »

Доброго дня, в мене два питання:
1. Керівник нашої установи вирішив провести переоцінку ОЗ в лютому. Але згідно методрекомендаціям, переоцінку треба проводити на кінець року. Чи накажуть нас?
2. і мені не зрозуміло це: "у разі переоцінки об'єкта ОЗ здійснюють переоцінку всіх об'єктів групи ОЗ, до якої належить цій актив", проводити оцінку майна потрібно кожного окремо, чи брати коєфіцієнт того якого оцінили.
Дякую.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10300
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

yrina2008 писав:Доброго дня, в мене два питання:
1. Керівник нашої установи вирішив провести переоцінку ОЗ в лютому. Але згідно методрекомендаціям, переоцінку треба проводити на кінець року. Чи накажуть нас?
2. і мені не зрозуміло це: "у разі переоцінки об'єкта ОЗ здійснюють переоцінку всіх об'єктів групи ОЗ, до якої належить цій актив", проводити оцінку майна потрібно кожного окремо, чи брати коєфіцієнт того якого оцінили.
Дякую.
а чому він вирішив її проводити? 
Тобто, суб'єкт державного сектору може, а не зобов'язаний здійснювати переоцінку основних засобів за наявності визначених умов.

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/zakonodavstvo/listi-rozyasnennya/buhgalterskiy-oblik/shchodo-pereotsinki-osnovnih-zasobiv/

yrina2008
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 10 лютого 2020, 14:32
Регіон: Полтавская область

Повідомлення yrina2008 »

В зв'язку з новим законом про оренду.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10300
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

а ексель чим не влаштовує?

Ol4ik.kis
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 163
З нами з: 27 січня 2017, 14:44
Регіон: Луганская область
Дякував (ла): 26 разів
Подякували: 6 разів

Повідомлення Ol4ik.kis »

EVGENIY писав:
12 лютого 2020, 18:27
yrina2008 писав:Доброго дня, в мене два питання:
1. Керівник нашої установи вирішив провести переоцінку ОЗ в лютому. Але згідно методрекомендаціям, переоцінку треба проводити на кінець року. Чи накажуть нас?
2. і мені не зрозуміло це: "у разі переоцінки об'єкта ОЗ здійснюють переоцінку всіх об'єктів групи ОЗ, до якої належить цій актив", проводити оцінку майна потрібно кожного окремо, чи брати коєфіцієнт того якого оцінили.
Дякую.
а чому він вирішив її проводити? 
Тобто, суб'єкт державного сектору може, а не зобов'язаний здійснювати переоцінку основних засобів за наявності визначених умов.

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/zakonodavstvo/listi-rozyasnennya/buhgalterskiy-oblik/shchodo-pereotsinki-osnovnih-zasobiv/
на кінець звітного періоду, тобто 31 березня, 31 червня, 31 вересня та 31 грудня. Ви зробили переоцінку? як все пройшло?

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”