Облік відпрацьованих або зіпсованих акумуляторів

Обговрюємо бухоблік запасів від оприбуткування до списання
Evan
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 17 лютого 2012, 13:58
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Полтава

Повідомлення Evan »

Добрий день. Я маю наступне запитання. Напроязі минулого року в організіції було списано декілька акумуляторів. В актах на списання зазначалася їх вага, так як це неоюхідно для розрахунку екоподатку, але самі відпрацьовані акумулятори (напевно як брухт) не оприбутковувалися, так як на утилізацію їх ніхто не здавав як мінімум уже років з п'ять (а як там раніше то я і взагалі не скажу). На часі виникло питання про здачу акумуляторів списаних в 2011 році, але так як за утилізацію (здачу) акумуляторів будуть платити нам вони певно що повинні бути опрбутковані хоч кількісно, а оцінені при їх здачі по ціні, що діє на даний момент. Чи як правильно це зробити? І як діяти надалі. Автопарк у нас невеликий біля 10 автомобілів і тому акумулятори списуються в невеликій кількості. При списанні акумулятора в кількості 1-2 шт його відразу ж везти на утилізацію чи можна зібрати певну кількість, але як їх тоді обліковувати, знову ж тільки кількісно, так як ціна постійно змінюється. Але знову ж таки я десь читав, тимчасово розміщувати їх на своїй території дозволяється не більше 1-го звітного кварталу. Можливо порадите як ви ведете облік зберігання і здачі відпрацьованих акумуляторів.

Klava
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 80
З нами з: 26 липня 2011, 16:12
Регіон: Харьковская Область
Звідки: Харьков

Повідомлення Klava »

Здравствуйте, по учету и списанию аккумуляторов было письмо Госказначейства от 16.03.2010 г. № 15-04/565-4767 .
В газете Бюджетная бухгалтерия за 2010 № 15 к этому письму был хороший комментарий. Почитайте, я думаю, станет все понятно. Если не найдете, попробую выложить такую информацию.

Что касается еконалога, то сейчас налоговая относится к этому вопросу либерально, т.к. есть Обобщающая налоговая консультация по уплате экологического налога, взимаемого за размещение бытовых отходов, утвержденная приказом Государственной налоговой службы Украины от 16.12.2011 № 258.
В этом документе ГНАУ признала, что места временного хранения отходов, например для временного хранения опасных отходов перед передачей на уничтожение или утилизацию специализированным предприятиям, контейнеры или урны для сбора бытовых отходов не являются местами их окончательного удаления и не относятся к специально отведенным местам или объектам.

Поэтому если бюджетные учреждения на своей территории временно хранят бытовые отходы (в специально предназначенных для этих целей контейнерах или урнах), различные виды небезопасных отходов (например, люминесцентные лампы, отработанные шины и аккумуляторы, медицинские термометры и пр.) до передачи их специализированным предприятиям, то места их временного хранения не относятся к специально отведенным местам или объектам, и соответственно уплачивать эконалог за такие отходы не нужно.

В результате в комментируемом документе ГНСУ пришла к выводу о том, что плательщиками эконалога за размещение бытовых отходов являются только те субъекты хозяйствования, которые размещают такие отходы в специально отведенных для этого местах или объектах. При этом на использование таких мест должно быть получено разрешение уполномоченного центрального органа исполнительной власти по вопросам охраны окружающей природной среды или его органов на местах.

Evan
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 17 лютого 2012, 13:58
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Полтава

Повідомлення Evan »

Дякую за відповідь. Лист Держказначейства я знайшов, але там фактично описаний сам процес списання непридатних акумуляторів, а про те як вести їх облік уже після списання ні слова. Хоча рекомендований вами журна я ще не знайшов. Дякую. Стосовно екоподатку то на мої запитання стосовно даної консультації в нашій податковій мене весь час просять передзвонити пізніше, очевідно відтягуючи до кінця кварталу, коли вони матимуть конкретні відповіді. Та на моє запитання чи дія цієї консулятації поширюється на всі відходи на утилізацію яких у нас укладені договори із сторонніми (спеціалізованими) організаціями мені відповіли, що це стосується лише побутових відходів. Втім краще почекати ближче до кінця березня.

Klava
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 80
З нами з: 26 липня 2011, 16:12
Регіон: Харьковская Область
Звідки: Харьков

Повідомлення Klava »

Советую посмотреть Базу единых налоговых знаний (на сайте ГНАУ) раздел 300 "Екологічний податок" подраздел 300.01 платники податку. Там во всех консультациях (которые касаются как бытовых отходов, так и опасных, которые образовываются в процессе деятельности субъектов хозяйствования) написано, что они действительны до 16.12.2011. Т.е. до даты обобщающей консультации налоговой. Поэтому считаю, что подобные ответы налоговиков на местах, являются не иначе как местной самодеятельностью.

Evan
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 17 лютого 2012, 13:58
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Полтава

Повідомлення Evan »

Тижні зо два тому читав в цій базі щодо повернення екологічного податку у зв'язку з виходом узагальнюючої консультації від 16.12.11 № 258. • І. 2755 Чи здійснюється повернення за минулі податкові періоди 2011 року сум екологічного податку за тимчасове розміщення побутових відходів у зв’язку із затвердженням наказом ДПС України від 16.12.11 № 258 Узагальнюючої податкової консультації щодо сплати екологічного податку, що справляється за розміщення побутових відходів? Так як нам теж було сказано в податковій що за 4 кв. 2011 р. здавати "по старому", тобто не враховуючи вищезазначену консультацію.

Відповісти

Повернутись до “Облік запасів”