Списання запасів в 2015 році

Обговрюємо бухоблік запасів від оприбуткування до списання
Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Хм... Читаю сей замечательный документ, возник вопрос.

Я запасы на балансе не храню - у меня небольшая административная организация в арендованном помещении.

Так вот, раньше я покупала канцтовары, приходовала их на 234 счет и тут же списывала на основании раздаточной ведомости.

Я так понимаю, сейчас я тоже так могу делать? Все эти методики выбытия запасов предполагают их хранение на складе... чего у меня нет

Аватар користувача
YesipenkoTanya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 135
З нами з: 17 грудня 2014, 12:57
Подякували: 2 рази

Повідомлення YesipenkoTanya »

buhg писав:nata69, если у вас нет податк.кредита ,то приходовать с ндс ,а списание, он же входит в цену, вот и спишите,смотря какой метод выбытия изберете
Извините за глупый вопрос, но как узнать есть у нас этот кредит или нет

Аватар користувача
AnnaDanilenko
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 119
З нами з: 09 січня 2014, 17:54
Звідки: Киев

Повідомлення AnnaDanilenko »

buhg писав:AnnaDanilenko, я посмотрела изменения и поняла, что НДС теперь входит в цену и основных и материалов ,если нет п/кредита судя по проводкам ,или не так , также на списаные материалы накидывать тзр по расчету,да, износ начисл на через 841сч  а то журналов пока ни одного не получила в 2015
YesipenkoTanya писав:Извините за глупый вопрос, но как узнать есть у нас этот кредит или нет

ну если вы зарегистрированы как плательщики ндс, то есть. но судя по вашим вопросам вы с ндс не работаете))то есть запасы приходуете тс ндс))

Аватар користувача
tinamar
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 459
З нами з: 06 жовтня 2011, 10:39
Регіон: Полтавская область
Звідки: Полтавська область
Дякував (ла): 18 разів
Подякували: 6 разів

Повідомлення tinamar »

YesipenkoTanya, якщо Ви платник ПДВ, то Ви маєте право на податковий кредит

roman23kru
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 23 листопада 2014, 17:28

Повідомлення roman23kru »

Вітаю! Для початкового чайника бухгалтера поясність, бо в голові каша) На початку січня 2015 по накладній "умовно отримали" бензин  185 л на 2960 (ціна 1 л - 16 грн). Проплата пройшла 13 лютого 2015, але на ту суму вийшло 165 літрів - по новій накладній , яка не зареєстована у казні (((  Що робити ? Як законно і правильно сторнувати 20 л . Казначей на уговори щодо штампування нової накладної не йде, водій списувати різницю не хоче... Які ще є варіанти - хоча б не принципово правильні Поділіться досвідом, пліз...

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

А какая разница казначею? Єто ж обязательства єтого года? Пойдите к начальнику, попросите

Добавлено (17.02.2015, 17:24)
---------------------------------------------
А расскажите, коллеги, для чего используется стандарт 127 «Зменшення корисності активів»?

КНЛ_ubr
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 20 березня 2012, 12:45
Регіон: Волынская Область
Звідки: Владимир-Волынский

Повідомлення КНЛ_ubr »

roman23kru

 Я вважаю що правильним буде повернути постачальнику товар згідно січневої накладної та зняти з реєстрації фінансові зобов"язання по ній, а зареєструвати по лютневій фактичній накладній . Це при умові, якщо казначеї погодяться зняти з реєстрації на підставі Вашого листа та накладної на повернення товару. Це як варіант, спробуйте, може спрацює. Бажаю успіху!Було б цікаво дізнатися думку інших бухгалтерів-колег, адже на даний момент це дуже актуальне  питання, особливо для бюджетних установ, для яких заборонена попередня оплата згідно рахунків.

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Единственный выход в таких ситуациях - приходование товара (которого нет) с одновременным заключением договора на ответственное хранение с фирмой-поставщиком, где указать, что товар будет передан обратно после оплаты

По услугам же механизма нет - мы заложники этой ситуации....

roman23kru
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 23 листопада 2014, 17:28

Повідомлення roman23kru »

Радистка_Кэт писав:Единственный выход в таких ситуациях - приходование товара (которого нет) с одновременным заключением договора на ответственное хранение с фирмой-поставщиком, где указать, что товар будет передан обратно после оплаты По услугам же механизма нет - мы заложники этой ситуации....
Дякую, що приєдналися до обговоренння цього проблемного питання, але щодо Вашої пропозиції по відповід зберіганню хочу уточнити. Якщо накладна на поч січня на 185 л і сума 2960, то договір на відповід зберігання повинен теж бути на відповідні натуральні та грошові показники - якщо я правильно розумію. В середині  лютого проплата на вищевказану суму , але вже на цю суму виходить лише 165 літрів. Як автозаправка у лютому мені віддасть 185 л , коли вже на ці гроші - різниця на зменшення у 20 літрів ). По можливості, будь ласка,  поясніть детальніше вашу пропозицію, як вона може спрацювати на практиці

Добавлено (19.02.2015, 17:35)
---------------------------------------------
КНЛ писав:Я вважаю що правильним буде повернути постачальнику товар згідно січневої накладної та зняти з реєстрації фінансові зобов"язання по ній, а зареєструвати по лютневій фактичній накладній . Це при умові, якщо казначеї погодяться зняти з реєстрації на підставі Вашого листа та накладної на повернення товару. Це як варіант, спробуйте, може спрацює. Бажаю успіху!Було б цікаво дізнатися думку інших бухгалтерів-колег, адже на даний момент це дуже актуальне  питання, особливо для бюджетних установ, для яких заборонена попередня оплата згідно рахунків.
Як варіант... але казначей казначею , як говориться "рознь". Наша казна не йде на це і до керівника я вже ходив... без результату.  Вони хочуть щоб дата, номер і сума нової накладної були ідентичні січневій. А автозаправка на це не йде(. Хоча в інших територ органах казначейства це проходить. Казали мені не йди в бюдж бухгалтерію - будеш мати великі проблеми з казною. Ведуть себе як царьки..)

Аватар користувача
tata2109
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 44
З нами з: 14 серпня 2012, 15:27
Регіон: Сумская область
Звідки: Сумы
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення tata2109 »

buhg писав:nata69, если у вас нет податк.кредита ,то приходовать с ндс ,а списание, он же входит в цену, вот и спишите,смотря какой метод выбытия изберете
 А чтобы списать бумагу ксероксную,какой метод посоветуете?

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Канцтовары, переданные в эксплуатацию, списываются по идентифицированной себестоимости и их учет ведется количественно.

Правильно ведь я понимаю?

buhg
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 727
З нами з: 21 січня 2014, 14:27
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 87 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення buhg »

Радистка_Кэт, я также списываю, но колич учета не веду больше после списания

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

И я не веду

Ну, типа, раздаточная ведомость - это и есть количественный учет

buhg
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 727
З нами з: 21 січня 2014, 14:27
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 87 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення buhg »

Радистка_Кэт, да раздаточная ведом у меня

Аватар користувача
YesipenkoTanya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 135
З нами з: 17 грудня 2014, 12:57
Подякували: 2 рази

Повідомлення YesipenkoTanya »

Подскажите, а списание металлолома со счета 261 в каком МО отобразить, можно ли в 13?

buhgalter123
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 38
З нами з: 12 листопада 2013, 11:08
Регіон: Луганская область
Звідки: Сєвєродонецьк

Повідомлення buhgalter123 »

не могу понять, а почему неприбыльная организация (не работаем с НДС) должна включать в первоначальную стоимость запасов НДС, ведь в 123 "Запасы" сказано, что "...Первісною вартістю запасів, щопридбані за плату, є собівартість запасів, яка складається з таких фактичних
витрат:суми, що сплачується згідно з
договором постачальнику (продавцю), за вирахуванням непрямих податків...". А НДС - это и есть непрямі видатки.

Аватар користувача
YesipenkoTanya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 135
З нами з: 17 грудня 2014, 12:57
Подякували: 2 рази

Повідомлення YesipenkoTanya »

buhgalter123 писав:за вирахуванням непрямих податків...". А НДС - это и есть непрямі видатки.
интересно

думаю здесь ндс идет в пункте:
Складається з:
суми непрямих податків у звязку з придбанням запасів, які не відшкодовуються субєктам державного сектору.

Аватар користувача
masya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 234
З нами з: 14 лютого 2011, 21:39
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Кривой Рог
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення masya »

roman23kru, по БК, вы должны сначала получить товар, затем зарегистрировать и оплатить фактическое наличие товара. Если не получается решить с казначеем то выход один списывать недостачу, другого выхода нет. Если оформлять  возвратом товара и по новой регистрировать, нужно возвратную накладную в казну и письмо, в котором вы указываете причину возврата товара. Мало того, у вас должен быть акт приема товара и в нем указано, что товар некачественный или не в том количестве или еще что-то и подлежит возврату.

Аватар користувача
Goldfish
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 134
З нами з: 03 вересня 2013, 23:14
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харьков

Повідомлення Goldfish »

Не могу разобратьсяв списании по МБП, которые покупаем в 2015 году. Вопрос возник в следующем:
Оприходуем:
2.11. Оприбуткування придбаних МШП (вартість без податку на додану вартість):
у разі попередньої оплати
221 - 222        362, 364 (к примеру 100 грн.)
Водночас проводиться другий запис (сума без податку на додану вартість)
801, 802, 811 - 813    411 (к примеру 100 грн.)
Сума податку надодану вартість з МШП предметів:
придбаних за рахунок коштів загального фонду
221 - 222        362, 364, 675  (к примеру 20 грн.)
Таким образом, мы создаем фонд на сумму стоимости МБП без НДС (100 грн.), но при этом в Дт. 221 с
НДС относим 100 + 20 = 20.
А когда списываем:
2.14    Видача зі складу вексплуатацію малоцінних та швидкозношуваних предметів
411   221  (100 или 120  ?!?)
Я утратила сюжетнуюлинию… списываем в 2015 году стоимость МБП с НДС, но проводки создания 411 на
сумму НДС в типовой корреспонденции нет?!?

Аватар користувача
masya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 234
З нами з: 14 лютого 2011, 21:39
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Кривой Рог
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення masya »

Goldfish, хорош вопрос, а как же, закрыть сумму НДС? на 221 цена с НДС, на 411, без НДС???

Аватар користувача
YesipenkoTanya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 135
З нами з: 17 грудня 2014, 12:57
Подякували: 2 рази

Повідомлення YesipenkoTanya »

Знаю, что не сюда, но может кто подскажет.
Как правильно списывать посуду: чашки, тарелки. 221 счет.

Відповісти

Повернутись до “Облік запасів”