Земельний податок

Земельний податок

FunnyGirl » 12 лютого 2015, 11:38

Добрий день! Підкажіть у вирішенні наступного питання: якою є ставка земельного податку для вищих навчальних закладів з 01.01.2015?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 24
З нами з: 25 січня 2014, 20:22
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киев

Re: Земельний податок

Матвєєва Вікторія » 13 лютого 2015, 14:34

Законом України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII який набрав чинності з 01.01.2015, було внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема, плату за землю віднесено до місцевих податків та включено до складу податку на нерухоме майно, змінено розмір ставок земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено та нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Відповідно до п. 12.3 ст. 12 ПКУ сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.

Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом (пп. 12.3.4 п. 12.3 ст. 12 ПКУ).

Водночас, у разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів та акцизного податку в частині реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що є обов'язковими згідно з нормами ПКУ, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм ПКУ із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю (пп. 12.3.5 п. 12.3 ст. 12 ПКУ).

Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам.

У зв'язку з тим, що зазначені норми набрали чинності з 1 січня 2015 року і відповідні рішення місцевими радами не приймались, платники земельного податку у 2015 році обчислюють суми податкових зобов'язань з плати за землю із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня 2014 року.

Підтверждення цьому можете знайти у листі ДФС від 22.01.2015 р. N 1816/7/99-99-15-03-01-17.

Зазначу, що до 2015 року діяли ставки податку за земельні ділянки, нормативна грошова оцінка яких проведена, в розмірі 1 % від їх нормативної грошової оцінки.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1135
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 15 раз.
Регіон: Харків



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
cron