Чи є бюджетні організації платниками ПДВ?

Чи є бюджетні організації платниками ПДВ?

Asselina » 27 серпня 2014, 11:00

Доброго дня!
Можливо на перший погляд питання досить елементарне.
Але нічого не можу знайти по суті.
З одного боку будь-яка бюджетна організація, яка реалізує послуги повинна сплачувати податок на додану вартість, але бюджетні організації здійснюють свою діяльність на підставі кошторису доходів і витрат за рахунок відповідного бюджету або бюджету державного позабюджетного фонду, тобто за рахунок держави. Отже маємо сплату ПДВ державі за рахунок держави, чи має це сенс.
Хто може пояснити. Буду вдячна.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 18 серпня 2014, 09:11
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Чи є бюджетні організації платниками ПДВ?

Матвєєва Вікторія » 27 серпня 2014, 13:16

Я так зрозуміла, що Ви не є передплатником газети “Бюджетна бухгалтерія”, оскільки подібні питання ми часто розглядаємо на сторінках газети.
Спробую коротенько відповісти на ваше запитання.
По-перше, незважаючи на те, що бюджетні установи отримують кошти з бюджету, цей факт не звільняє їх від сплати певних податків та зборів. Тому не дивно, що в певних випадках бюджетні установи повинні реєструватися платниками ПДВ.
При цьому бюджетні установи керуються загальними нормами, визначеними Податковим кодексом України.
Так, особа підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн. (без урахування ПДВ).
Таким чином, одним із критеріїв обов’язкової реєстрації особи платником ПДВ є перевищення нею за останні 12 календарних місяців обсягу оподатковуваних постачань товарів/послуг (у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі) 300 тис. грн. (без урахування ПДВ).
По-друге, зверніть увагу на такий момент: співробітники податкового відомства стверджують, що в до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать не лише операції, що обкладаються ПДВ за основ­ною ставкою 20 %, 7 % та нульовою ставкою, а також звільнені та тимчасово звільнені від оподаткування.
Із цього випливає, що до розрахунку 300-тисячної межі для цілей реєстрації особи платником ПДВ не включаються тільки ті операції, які не є об’єктом обкладення ПДВ (ст. 196 ПКУ) та не відповідають критеріям постачання товарів/послуг, наведеним у пп. 14.1.185 і 14.1.191 ПКУ.
Тому як тільки обсяг доходів перевищить 300 тис. грн., така бюджетна установа повинна зареєструватися платником ПДВ у загальному порядку. Для цього установі необхідно подати до контролюючого органу реєстраційну заяву не пізніше 10-го числа календарного місяця, наступного за місяцем, у якому вперше досягнуто такий 300-тисячний обсяг. Порядок реєстрації здійснюється на підставі Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міндоходів від 16.01.2014 р. № 26.
І по-третє, з 01.01.2015 р. буде збільшено поріг обов’язкової реєстрації з 300 тис. грн. до 1 млн грн..
З цього питання раджу подивитися наші матеріали в газеті “Бюджетна бухгалтерія” http://id.factor.ua/budgetnaya-buhgalteriya/:
- “Збільшено поріг ПДВ-реєстрації — перспективи для бюджетників» (№ 31, 2014)
- “Терцентр надає платні послуги: чи підлягають вони оподаткуванню( (№ 28, 2014)
- “ПДВ: відповідаємо на актуальні запитання” (№ 25, 2013).

Все це так би мовити загальні поради. Якщо у Вас залишились нез`ясовані питання, запитуйте - спробую допомогти.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1154
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 29 раз.
Регіон: Харків

Re: Чи є бюджетні організації платниками ПДВ?

Asselina » 27 серпня 2014, 16:03

Доброго дня Вікторіє.
Для мене ця інформація дуже корисна.
Дуже Вам дякую за допомогу.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 18 серпня 2014, 09:11
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Чи є бюджетні організації платниками ПДВ?

ASV » 23 вересня 2014, 15:58

Підкажіть, а якщо з загальної суми доходів, наприклад 320 тис., 300 тис. - це доходи, які звільнені від оподаткування відповідно до ст. 197.1, теж необхідно реєструватися платником ПДВ? І яка відповідальність, якщо не зареєструватися, а дочекатися змін до ПКУ?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 22
З нами з: 18 вересня 2014, 08:55
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Чи є бюджетні організації платниками ПДВ?

Матвєєва Вікторія » 24 вересня 2014, 16:48

З цього питання думка податківців є незмінною вже впродовж багатьох років. Отже, при визначенні обсягу оподатковуваних операцій для обов’язкової реєстрації як платника ПДВ особа має враховувати:
- обсяг операцій, оподатковуваних за ставкою 20, 7 і 0%,
- обсяги поставки, які відповідно звільнено від оподаткування ПДВ (ст. 197)
Із цього випливає, що для цілей реєстрації особи платником ПДВ не включаються тільки ті операції, які не є об’єктом обкладення ПДВ (ст. 196 ПКУ) та не відповідають критеріям постачання товарів/послуг, наведеним у пп. 14.1.185 і 14.1.191 ПКУ.
З повною відповіддю податківців на це питання ви можете ознайомитися на сайті Державної фіскальної служби у розділі Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс "ЗІР".
А тепер щодо відповідальності тих осіб, які підлягають обов'язковій реєстрації, але не зробили це вчасно.
Такій особі орган державної податкової служби зобов'язаний самостійно за результатами проведення документальної перевірки визначити суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість без врахування сум податку, нарахованих під час придбання товарів/послуг, та застосувати штраф у розмірі 25 відсотків (50 відсотків - при повторному порушенні) суми такого зобов'язання.
Відповідь на це питання податківці озвучили в Узагальнюючій податковій консультації щодо окремих питань, пов'язаних з обов'язковою реєстрацією осіб як платників податку на додану вартість, затвердженій наказом ДПС України від 06.07.2012 N 588.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1154
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 29 раз.
Регіон: Харків

Re: Чи є бюджетні організації платниками ПДВ?

Донченко Євген » 21 січня 2015, 10:43

Підскажіть будь ласка, які звіти потрібно подати в податкову на початку 2015 року , і в який термін) Звіт по ЄСВ вже подав!!!
Аватар користувача
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 14 січня 2015, 10:31
Звідки: Україна, Борзна
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Чи є бюджетні організації платниками ПДВ?

Матвєєва Вікторія » 21 січня 2015, 11:39

Якщо Ви є передплатником газети Бюджетна бухгалтерія, то таку інформацію можете почитати у останному номеру газети щомісяця. Так, календар на січень 2015 року ми розміщували у № 48, 2014 р. Для тих, хто став переплачувати нашу газету тільки з 2015 року, залюбки подділюся таким календарем (див. приєднаний файл). Календар на лютий буде розміщено у останному номері газети за січень 2015 року. Тож стежте за нашими матеріалами.
Для перегляду та завантаження файлів реєструйтеся на сайті.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1154
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 29 раз.
Регіон: Харків



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей
cron