Відрядження у вихідні дні

Відрядження у вихідні дні

Софія Ткачук » 11 березня 2014, 08:58

Працівник був направлений у відрядження з 26.01 по 26.02 на тренувальний збір, як оплачувати дні, які припадають на вихідні дні за середнім заробітком і надати вихідні після віжрядження чи здійснювати оплату в подвійному розміру за вихідні дні?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 25
З нами з: 04 березня 2014, 09:10
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Відрядження у вихідні дні

Ковшова Олена » 11 березня 2014, 10:35

Працівнику, який направлений у службове відрядження, оплату праці за виконану роботу здійснюють за всі робочі дні тижня за графіком, установленим за місцем постійної роботи, та відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку. Це підтверджує ст. 121 Кодексу законів про працю України та п. 14 розділу I наказу Мінфіну від 13.03.98 р. № 59 "Про затвердження Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон" (далі — Інструкція № 59).

Тобто, нарахування зарплати (у т. ч. середньої) за час перебування працівника у відрядженні не означає оплату всіх днів відрядження. Її нараховують тільки за робочі дні за графіком, встановленим за місцем постійної роботи. При цьому замість днів відпочинку, не використаних за час відрядження, інші дні відпочинку працівнику після повернення з відрядження не надають (п. 9 розділу I Інструкції № 59).

Одночасно звертаю увагу, що вихідний день по відношенню до відрядження може бути днем:
• вибуття у відрядження;
• повернення з відрядження;
• виконання завдання керівника, якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні дні.

З огляду на це, якщо:
1. працівник відбуває у відрядження у вихідний день, після повернення з відрядження в установленому порядку йому надають інший день відпочинку (п. 11 розділу I Інструкції № 59).
2. наказом про відрядження передбачено повернення працівника з відрядження у вихідний день, йому може надаватися інший день відпочинку відповідно до законодавства у сфері регулювання трудових відносин. На думку Мінпраці, питання щодо надання іншого дня відпочинку для працівника, який прибуває із відрядження у вихідний день, повинне бути врегульоване правилами внутрішнього трудового розпорядку (лист Мінпраці від 19.06.08 р. № 154/13/116-08)
3. працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні або святкові й неробочі дні, то компенсацію за роботу в ці дні виплачують відповідно до чинного законодавства (п. 10 розділу I Інструкції № 59). Тобто, за правилами ст. 107 Кодексу законів про працю — у подвійному розмірі годинної або денної ставки. Це підтверджує лист Міністерства соціальної політики України від 26.04.13 р. № 478/13/84-13.

Поясніть, будь ласка, що мається на увазі під тренувальним збором.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 122
З нами з: 03 лютого 2014, 07:48
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Відрядження у вихідні дні

Любов82 » 28 травня 2015, 15:50

Доброго дня. Для виконання службового завдання працівника у вихідний день було направлено у відрядження, про що є відповідний наказ. Відповідно до ст.107 КЗпП робота у вихідні дні компенсується в подвійному розмірі. Підкажіть, будь-ласка, як правильно розрахувати суму компенсації, якщо у відрядження їздив працівник бюджетної сфери, зарплата якого складається із окладу, доплати за науковий ступінь, доплати за вчене звання та доплати за стаж. При обрахунку компенсації потрібно брати подвійний розмір окладу чи й надбавок також?
Також прошу підказати як в даній ситуації заповнити табель обліку робочого часу.
Дякую.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 47
З нами з: 05 березня 2015, 09:50
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Відрядження у вихідні дні

EVGENIY » 28 травня 2015, 16:13

Любов82 написав:Доброго дня. Для виконання службового завдання працівника у вихідний день було направлено у відрядження, про що є відповідний наказ. Відповідно до ст.107 КЗпП робота у вихідні дні компенсується в подвійному розмірі. Підкажіть, будь-ласка, як правильно розрахувати суму компенсації, якщо у відрядження їздив працівник бюджетної сфери, зарплата якого складається із окладу, доплати за науковий ступінь, доплати за вчене звання та доплати за стаж. При обрахунку компенсації потрібно брати подвійний розмір окладу чи й надбавок також?
Також прошу підказати як в даній ситуації заповнити табель обліку робочого часу.
Дякую.

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.04.2013 р. N 478/13/84-13

Щодо оплати відрядження у вихідні дні та табелювання

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист та повідомляє.

Законодавством України, зокрема підпунктом 140.1.7 Податкового кодексу України, встановлено, що суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються за рахунок бюджетних коштів, визначаються Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми Кабінет Міністрів України прийняв відповідну постанову від 02.02.2011 N 98, а Міністерство фінансів України, в свою чергу, видало наказ від 17.03.2011 N 362, яким викладена в новій редакції Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон (далі - Інструкція).

Відповідно до пункту 9 розділу 1 "Загальні положення" Інструкції на працівника, який перебуває у відрядженні, поширюється режим робочого часу того підприємства, до якого він відряджений. Замість днів відпочинку, не використаних за час відрядження, інші дні відпочинку після повернення з відрядження не надаються.

Пунктом 10 Інструкції визначено, якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні або святкові й неробочі дня, то компенсація за роботу в ці дні виплачується відповідно до чинного законодавства.

Оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами статті 107 Кодексу законів про працю України.

Тобто робота працівника, який спеціально відряджений для роботи у святкові й неробочі дні, оплачується у подвійному розмірі годинної або денної ставки.

Враховуючи, що положення Інструкції поширюється лише на органи державної влади, підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, то госпрозрахункові підприємства питання стосовно відряджень, в т. ч. і щодо порядку направлення працівників у відрядження та компенсації за роботу у вихідні дні, мають врегулювати в колективному договорі.

Відповідно до статті 121 Кодексу законів про працю України працівниками, які направляються у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

До денного заробітку працівника, який має порівнюватись із середньоденним заробітком, при оплаті періоду відрядження включаються всі елементи заробітної плати, які працівник отримує згідно з умовами трудового, колективного договору у місяці, в якому його направляють у відрядження: оклад, доплати, надбавки, премії, індексація тощо. Допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, період коли за працівником зберігається середня заробітна плата відповідно до законодавства, не включається до денної заробітної плати працівника при порівнянні.

Одночасно повідомляємо, що облік робочого часу на підприємстві, що направляє працівника у відрядження, ведуть відповідно до встановленого режиму робочого часу для цього підприємства. Робочий час працівника, направленого у відрядження, обліковують на підставі наказу керівника - замість робочих днів працівникові роблять відмітку, що підтверджує працівника у відрядженні.

 

Директор Департаменту
О. Товстенко
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 6937
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 8 раз.
Подякували: 64 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Відрядження у вихідні дні

Ковшова Олена » 29 травня 2015, 13:10

Також рекомендую переглянути лист Державної служби статистики України від 12.01.12 р. № 9/4-10/9 "Щодо заповнення табеля обліку використання робочого часу".
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 122
З нами з: 03 лютого 2014, 07:48
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей