добові, коли працівник забезпеч. безкошт.харчув.та проживан

добові, коли працівник забезпеч. безкошт.харчув.та проживан

Софія Ткачук » 03 липня 2014, 16:31

Як виплачувати добові, коли працівник забезпечувався безкоштовним харчуванням та проживанням?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 25
З нами з: 04 березня 2014, 09:10
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: добові, коли працівник забезпеч. безкошт.харчув.та прожи

1247 » 05 липня 2014, 11:17

По бюджетным организациям - Оплата проживання в период комадировки проводится на основании подтверждающих документов и на выплату суточных не влияет. Если работник не предоставил документов на оплату проживания в период командировки, то и разговора об оплате нет
В отношении питания - оплата питания осуществляется за счет суточных в зависимости от режима питания (одноразовые, двух или трехразовое). При этом могут быть два варианта:
- стоимость питания указана в проездном билете или счетах на прооживание В этом случае, если сумма питания превышает размер суточных, то суточные не платим
- если размер расходов на питание не указан ( например в билете стоит 2 чая - это двухразовое питание и в счете стоит завтрак без указания цены - одноразовое питание), то суточные выплачиваем п % отношении ( в первом случае 60%, во тором 80%)
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 302
З нами з: 14 січня 2012, 11:11
Звідки: Одесса
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 16 раз.
Регіон: Одесская область

Re: добові, коли працівник забезпеч. безкошт.харчув.та прожи

Ковшова Олена » 07 липня 2014, 13:03

Для визначення розміру добових рекомендуємо звернути увагу на листи Мінфіну:
— від 17.07.13 р. № 31-07230-16-27/21432 у разі коли працівники, відряджені в межах України;
— від 27.02.14 р. № 31-07250-06-29/4271 у разі відрядження за кордон.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 122
З нами з: 03 лютого 2014, 07:48
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: Харків

Re: добові, коли працівник забезпеч. безкошт.харчув.та прожи

Оксана Николаевна » 17 лютого 2015, 16:09

Терміново!!!! Допоможіть будь ласка!!!
В якому розмірі виплачуються добові витрати на відрядження, якщо військовослужбовець зарахован на котлове забезпечення (безкоштовний обід), або отримує набір продуктів на руки????
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 15
З нами з: 18 серпня 2014, 09:32
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: добові, коли працівник забезпеч. безкошт.харчув.та прожи

Ковшова Олена » 19 лютого 2015, 10:59

Все залежить від того, де проходить службу військовослужбовець (за контрактом чи ні) та де він знаходиться (у відрядженні чи у польових умовах).

За загальним правилом на військовослужбовця, що перебуває у службовому відрядженні поширюються вимоги:
— наказу Міноборони від 29.08.11 р. № 530 "Про затвердження Інструкції про порядок відшкодування військовослужбовцям Збройних Сил України витрат на службові відрядження в межах України";
— постанови КМУ від 02.02.11 р. № 98 "Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів".

Загальні правила цих документів говорять про таке:
— добові за кожний день перебування у відрядженні дорівнюють 30 грн;
— витрати на харчування, вартість якого включена до рахунків на оплату вартості проживання в готелях ( інших житлових приміщеннях) оплачується за рахунок добових. Якщо розмір добових менше вартості харчування, зазначеної в чеках, то за рахунок розміру добових оплачують цю частину витрат. Все що перевищує суму добових військовослужбовець оплачує за свій рахунок;
— витрати на харчування, вартість якого включена до рахунків на оплату вартості проживання в готелях ( інших житлових приміщеннях), в проїзних документах (вартість чаю, кави іт.п.) але розмір плати не вказано — добові виплачують в розмірі:
80 % - добових при одноразовому харчуванні (24 грн.);
55 % - добових при дворазовому харчуванні ( 16,50 грн.);
35 % - добових при триразовому харчуванні (10,50 грн.).

Попри це для військовослужбовців діє й таке правило:
— якщо йому надають безкоштовне харчування або набір продуктів, тобто держава виконує своє зобов`язання по його харчуванню, добові йому не виплачують (підтвердженням є документ, що свідчить про отримання ним безкоштовного обіду або набору продуктів);
— якщо йому надають безкоштовне харчування або набір продуктів, тобто держава виконує своє зобов`язання по його харчуванню, але він не скористався цим правом, добові йому виплачують на загальних підставах. Однак в цьому разі він має надати документ, який підтвердить факт того, що він не скористався цим правом від органу, де проходить службу на даний час.

Виключенням з цього правила є військовослужбовці-контрактники. Вони можуть отримувати безкоштовний обід або набір продуктів та добові одночасно, якщо знаходяться у відрядженні. Пояснимо. Вони перебувають на продовольчому забезпеченні у військовій частині та забезпечуються тільки обідом з розрахунку 45 % добового набору продуктів за загальновійськовою нормою № 1.

Така норма затверджена постановою КМУ від 29.03.02 р. № 426 "Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань та осіб рядового, начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації". При цьому військовослужбовцям-контрактникам за їх бажанням дозволено виплачувати грошову компенсацію в розмірі вартості набору продуктів, який видається для приготування обіду.

Тому перебування у службовому відрядженні не позбавляє їх права на таке безкоштовне забезпечення.

Зауважимо й таке: виплата добових військовослужбовцям на даний час - проблемне питання. Чітких роз`яснень з цього приводу від компетентних органів немає. Багато аудиторів радять здійснювати виплату добових лише при наявності
підтверджуючих документів про не поставлення на котлове забезпечення відряджених військовослужбовців. Це закріплюють у вимогах внутрішніх документів відповідної військової частини. При цьому треба чітко розібратись із тим де служить та куди насправді направлений військовослужбовець (тобто, чи є це службовим відрядженням).
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 122
З нами з: 03 лютого 2014, 07:48
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: Харків
Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість