Відпустки

Відпустки

eMelya » 31 липня 2013, 21:39

Natka_111, щоб правильно зрозуміли: ненормований робочий день не застосовується для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем. Основної посади з повним робочим днем це не стосується.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1949
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 13 раз.
Подякували: 47 раз.
Регіон: Полтавская область

Відпустки

мальвина » 08 серпня 2013, 10:51

З сумісництвом зрозуміло. А Як включати замісництво в розрахунок шорічної відпустки якщо працівник:
1) мае замісництво (на період відпустки по догляду за дитиною до 3-х років Іванової) всі 12 місяців при розрахунку  відпустки
2) мае замісництво (на період щорічної відпустки, або листка непрацездатності Іванової ) лише 3 місяця в рік
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 10
З нами з: 03 квітня 2013, 08:57
Звідки: Житомир
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Житомирская Область

Відпустки

Svetik2 » 08 серпня 2013, 12:39

Підскажіть будь ласка, якщо людина находячись у відпусці по догляду за дитиною до трьох років, вийшла працювати на неповний робочий день, то їй не лікарняні не відпустку основну  брати не можна?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 24
З нами з: 22 листопада 2011, 18:39
Звідки: Вознесенск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Николаевская Область

Відпустки

Марина27 » 08 серпня 2013, 15:11

mulberry, якщо працівник установи (яка в процесі ліквідації) забрав повністю всю відпустку, але фактично рік не відпрацював, і не допрацював до дати вивільнення чи потрібно робити перерахунок? Використав від пустку за період роботи з 09.10.12 - 08.10.13 станом 07.08.2013р. 30 календарних днів. Дата вивільнення про яке він був попереджений  настане 19.08.2013р., має звільнитися 12.08.2013р.
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 81
З нами з: 17 січня 2013, 10:31
Звідки: Житомирська область
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Житомирская область

Відпустки

НТП » 08 серпня 2013, 16:03

Перерахунок обов'язковий. Оскільки йому надали відпустку терміном 30 к.д. за період 09.10.2012 - 08.10.2013, а фактично він звільняється 12.08.2013 року, тому визначаємо скільки календарних днів охоплює цей період (до фактичного звільнення)- 23+30+31+29+28+30+30+27+28+31+12= 299 к.д. Відповідно складаємо пропорцію 299*30/355 = 25,3 тобто 25 к.д. Тоді, 30 к.д - 25 к.д. = 5 к.д. - кількість днів, за які необхідно зробити утримання.
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 86
З нами з: 08 лютого 2012, 10:45
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Ровенская область

Відпустки

eMelya » 08 серпня 2013, 17:34

мальвина, наші бухгалтери включають суму замісництва в основну зарплату при розрахунку відпусток, тому що це доходи, отримані на протязі основного робочого часу. Іншої інформації не бачив.

Добавлено (08.08.2013, 18:34)
---------------------------------------------
Svetik2, Лист Мінсоцпраці №389/18/153-09 "Жінці, яка працює в режимі неповного робочого часу в період перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, повинні видати листок непрацездатності у разі її тимчасової непрацездатності, а також у разі хвороби дитини віком до 14 років та оплатити його за місцем роботи виходячи з фактично нарахованої заробітної плати за відпрацьований час у розрахунковому періоді".

Відповідно до частини третьої статті 56 КЗпП робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Тому працівник, який перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і працює на умовах неповного робочого часу, має право на щорічну відпустку повної тривалості. Це узгоджується також зі статтею 9 Закону № 504, за якою до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, зараховується час фактичної роботи (у т. ч. на умовах неповного робочого часу) протягом робочого року, за який надається відпустка.
Чинним законодавством не передбачено припинення виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в період щорічної відпустки, наданої працівникові, який перебуває у відпустці для догляду за дитиною і працює на умовах неповного робочого часу.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1949
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 13 раз.
Подякували: 47 раз.
Регіон: Полтавская область

Відпустки

Svetik2 » 08 серпня 2013, 21:16

Дякую!!!
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 24
З нами з: 22 листопада 2011, 18:39
Звідки: Вознесенск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Николаевская Область

Відпустки

Grigorovna » 09 серпня 2013, 16:36

Пожскажите, пожалуйста, при начислении компенсации при увольнении нужно ли  суммы начисленой зароботной платы коректировать на коефициент ее повышения?
Аватар користувача
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 06 серпня 2013, 21:51
Звідки: Запорожье
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская Область

Відпустки

eMelya » 09 серпня 2013, 17:05

Grigorovna, ст. 83 КЗоТ "У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей".
Если бы оплатили отпуск - корректировали бы сумму зарплаты? Значит и при расчете компенсации корректируем.
Расчет компенсации, аналогичен расчету отпускных и происходит в соответствии с порядком №100.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1949
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 13 раз.
Подякували: 47 раз.
Регіон: Полтавская область

Відпустки

ALISA-12 » 13 серпня 2013, 10:09

eMelya написав:Лист Мінсоцпраці №389/18/153-09 "Жінці, яка працює в режимі неповного робочого часу в період перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, повинні видати листок непрацездатності у разі її тимчасової непрацездатності, а також у разі хвороби дитини віком до 14 років та оплатити його за місцем роботи виходячи з фактично нарахованої заробітної плати за відпрацьований час у розрахунковому періоді".
Но чтоб оплатили больничный нужно отказаться от пособия на ребенка, или что-то поменялось? На сколько я помню, при получении пособия выдается не больничный, а справка
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 73
З нами з: 14 березня 2013, 23:50
Звідки: Луганск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Луганская Область

Відпустки

orif » 13 серпня 2013, 11:55

ALISA-12, это если заболевшему ребенку нет еще 3-х лет, тогда справка и не оплачивается, я если заболела сама мамочка - б/л оплачивается
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 389
З нами з: 13 квітня 2011, 08:38
Звідки: Луганск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Луганская Область

Відпустки

Nadiya002012 » 13 серпня 2013, 12:41

можно ли дополнительный отпуск одинокой матери, которая воспитывает 2-х детей до 15 лет делить на части и в каком колличестве следует давать такой отпуск: 10 дней или 17????????
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 39
З нами з: 28 березня 2012, 14:35
Звідки: Донецк
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Донецкая Область

Відпустки

ALISA-12 » 13 серпня 2013, 13:05

orif, Спасибо!
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 73
З нами з: 14 березня 2013, 23:50
Звідки: Луганск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Луганская Область

Відпустки

eleonore » 13 серпня 2013, 15:19

Подскажите, пожалуйста, как мне посчитать свои отпускные (основной+ дополнительный на детей), я ухожу 19 августа в отпуск, основной 24 календарных дня, а на детей десять, ещё нюанс, я не отработала ещё полгода, только пять с половиной месяцев, но забираю весь отпуск.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 43
З нами з: 07 березня 2013, 00:05
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киев

Відпустки

Grigorovna » 13 серпня 2013, 22:31

подскажите пожалуйста, при начислении компенсации за неиспользованный отпуск при увольнении работника, нужно ли  сумму начисленной заработной платы корректировать на коефициент повышения?Спасибо.
В журнале "Бюджетная бухгалтерия" №21 от  03.06.2013 есть разъяснение по вопросу начисления компенсации: так как сумма компенсации является выплатой за неотработаное время, а не периодом, когда за работником сохраняется средний заработок,то коректировать не нужно.(абз2 п.10 постановления 100 не применяется).Разъяснение специалиста Минсоцполитики Украины.Возникли сомнения в  правильности этого коментария.
Через месяц ревизия,пока есть возможность еще раз себя перепроверить, не хотелось бы наделать дополнительных ошибок.
Аватар користувача
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 06 серпня 2013, 21:51
Звідки: Запорожье
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская Область

Відпустки

EVGENIY » 13 серпня 2013, 23:14

Grigorovna написав:подскажите пожалуйста, при начислении компенсации за неиспользованный отпуск при увольнении работника, нужно ли  сумму начисленной заработной платы корректировать на коефициент повышения?
конечно нужно! Там просто чуть с другой стороны написано, но коректировать нужно!
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 7610
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 54 раз.
Подякували: 521 раз.
Регіон: Харьковская область

Відпустки

eleonore » 14 серпня 2013, 15:11

Так что, по моей ситуации никто ничего не знает? Расскажите как правильно посчитать, а то у нас с бухгалтером по зп скоро драка будет)))
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 43
З нами з: 07 березня 2013, 00:05
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киев

Відпустки

mulberry » 14 серпня 2013, 16:04

eleonore, а в чому проблема? Основну відпустку можете брати повної тривалості, але тільки після відпрацювання 6 місяців, якщо стаж менший-то пропорційно. Додаткову соціальну -можна брати повної тривалості.Якщо виходите у відпуск з 19 серпня, то основна відпустка триватиме з 19.08.13 по 12.09.2013 (28.08.13-святковий, не включається в тривалість відпустки). Додаткова: з 13.09.13 по 26.09.13 (без врахування вихідних 14,15,21,22). Повторюю: основна відпустка повної тривалості можлива тільки після відпрацювання працівником на дату початку відпустки не менше 6 місяців .

Добавлено (14.08.2013, 17:04)
---------------------------------------------
В вашому випадку, як  варіант, щоб не порушувати законодавство про відпустки, можете взяти основну відпустку в розмірі 11 кал.днів( пропорційно) + додаткову відпустку на дітей повної тривалості.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 530
З нами з: 09 серпня 2012, 09:33
Звідки: Barrio San Antonio
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Cortés

Відпустки

Лена Сова » 14 серпня 2013, 17:18

Добрый вечер, помогите определиться с периодом который берется для расчета отпускных. Работника принято с 08.01.2013 г, с 01.08.2012 он
идет в отпуск на 14 кал.дней. Отпускные насчитиваем и выплачиваем в июле
месяце. Какие месяця брать для расчета отпускных с февраля по июнь
включительно, или с февраля по июль включительно ( отпускные насчитываем
в июле и выплату производим в этом же месяце 28 числа)? Просто не могу
понять правильно включать только июнь или все таки и июль.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 47
З нами з: 14 серпня 2013, 17:17
Звідки: Полтавська
Дякував (а): 11 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Киевская область

Відпустки

EVGENIY » 14 серпня 2013, 18:33

Ступка
Ступка написав:с февраля по июль включительно
вот так будет правильно! Естественно что из зарплаты июля для расчёта отпускных, сами отпускные нужно исключить!!
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 7610
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 54 раз.
Подякували: 521 раз.
Регіон: Харьковская область

Поперед.Далі



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей