Відпустки

Відпустки

aleksinya » 19 червня 2014, 11:10

Чи можна надавати додаткову оплачувану відпустку посадовій особі місцевого самоврядування (наприклад, при одруженні власному чи близьких родичів)? В кол.договорі такий вид відпустки передбачений, проте ЗУ "Про службу в органах місцевого самоврядування" та і ЗУ "Про держслужбу" умовчує про надання інших додаткових відпусток окрім відпустки за вислугу.
Аватар користувача
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 5
З нами з: 29 жовтня 2012, 09:57
Звідки: Малин
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Житомирская область

Відпустки

Animone » 19 червня 2014, 11:32

aleksinya написав:Чи можна надавати додаткову оплачувану відпустку посадовій особі місцевого самоврядування (наприклад, при одруженні власному чи близьких родичів)?

Оплачиваемый - нет. А вот предоставление отпуска за свой счет регламентировано п.8 ст.25 Закона об отпусках.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 704
З нами з: 30 червня 2012, 21:03
Звідки: Tegucigalpita
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 5 раз.
Регіон: Cortés

Відпустки

DejnLena » 19 червня 2014, 15:27

Чи виключаються лікарняні дні із розрахункового періоду для обчислення днів компенсації за невикористану щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день у разі звільнення?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 8
З нами з: 01 лютого 2012, 13:21
Звідки: Одесса
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Одесская Область

Відпустки

Animone » 19 червня 2014, 17:13

Из консультации следует, что

... в стаж работы, дающий право на ежегодные дополнительные отпуска, засчитывается только время фактической занятости в указанных условиях, а это значит, что в него не засчитывается, например, время нахождения работника на больничном, на курсах повышения квалификации и т. п.

Эти же требования применимы и к исчислению дней компенсации за неиспользованные дни отпуска при увольнении работника.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 704
З нами з: 30 червня 2012, 21:03
Звідки: Tegucigalpita
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 5 раз.
Регіон: Cortés

Відпустки

yaoleg » 19 червня 2014, 17:58

Margaritf88, у графік потрібно вносити усі відпустки, які можна запланувати, за всі роки!
aleksinya, тільки за свій рахунок, тому що причин можна знайти багато, а працювати комусь же треба!? smile
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2346
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Звідки: Вінниця
Дякував (а): 22 раз.
Подякували: 269 раз.
Регіон: Винницкая область

Відпустки

Winse » 22 червня 2014, 13:58

Подскажите пожалуйста, как правильно надо сделать,если работник идет в отпуск с 01.07.2014,то отпускные ему нужно выплатить в І половину июля или во ІІ половину июня
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 25
З нами з: 08 лютого 2014, 16:32
Звідки: Днепрорудное
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская Область

Відпустки

orif » 22 червня 2014, 15:41

Winse, не позже чем за 3 дня до начала отпуска, лучше
Winse написав:во ІІ половину июня
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 389
З нами з: 13 квітня 2011, 08:38
Звідки: Луганск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Луганская Область

Відпустки

Winse » 22 червня 2014, 18:38

orif, Согласно ЗУ "Про відпустки" не позже чем за 3 дня-это понятно,а при проверки финансовой инспекцией не будет указано на нарушение в том,что во ІІ половину июня это будет другой период ФОП.
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 25
З нами з: 08 лютого 2014, 16:32
Звідки: Днепрорудное
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская Область

Відпустки

orif » 22 червня 2014, 19:37

Winse, так вы их должны были на июнь запланировать
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 389
З нами з: 13 квітня 2011, 08:38
Звідки: Луганск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Луганская Область

Відпустки

romashka853555 » 23 червня 2014, 16:52

підскажіть, розлучена жінка хоче взяти відпустку "на дитину до 18років" на 10календарних днів, які документи крім свідоцтва про розлучення вона повинна подати у відділ кадрів (аліменти отримує)
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 38
З нами з: 28 травня 2013, 08:42
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Відпустки

Animone » 25 червня 2014, 12:19

romashka853555 написав:які документи крім свідоцтва про розлучення вона повинна подати у відділ кадрів (аліменти отримує)

Перечень документов на законодательном уровне не установлен. Как вариант, посмотрите в консультации раздел "Дополнительный отпуск работникам, имеющим детей" ЗДЕСЬ
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 704
З нами з: 30 червня 2012, 21:03
Звідки: Tegucigalpita
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 5 раз.
Регіон: Cortés

Відпустки

Goldfish » 02 липня 2014, 20:47

Winse написав:orif, Согласно ЗУ "Про відпустки" не позже чем за 3 дня-это понятно,а при проверки финансовой инспекцией не будет указано на нарушение в том,что во ІІ половину июня это будет другой период ФОП.
У разі наявності наказу, питань не повинно виникнути. У нас навпаки,внутрішній аудит "журив", що не виконуємо триденний термін, зміни до графіку документообігу потребував внести.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 134
З нами з: 03 вересня 2013, 22:14
Звідки: Харьков
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская область

Відпустки

S@nder » 07 липня 2014, 13:28

Добрый день, уважаемые!Помогите пожалуйста!У меня такая ситуация...
        Я работаю в гос.структуре.Иду переводом из одного предприятия на другое.Гл.бух.мне сообшил что сделает удержание за отпуск этого года.(отпуск был в марте) т.к я не доработал до 3 ноября(дата моего прихода на это предприятие).Так ли это?Если да то в каком размере будет это удержание???
    Заранее спасибо!
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 07 липня 2014, 13:10
Звідки: Мелитополь
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская Область

Відпустки

solnichko » 07 липня 2014, 14:34

Підкажіть будь-ласка така ситуація лікар крім своєї посади працює ще на 0,25 ст лікаря на період до 3-х років співробітника.
Питання: як рахувати відпускні 
1) разом (тому що це робота за тимчасово відсутнього працівника) тоді 31 к.д
2) окремо по основній роботі та по сумісництву тоді по осн.31 к.д по сум-ву 24 к.д.
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 19
З нами з: 28 березня 2014, 15:55
Звідки: Житомир
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Житомирская Область

Відпустки

eMelya » 07 липня 2014, 16:42

solnichko, якщо сумісництво, то окремо. Якщо суміщення - то разом
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1949
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 13 раз.
Подякували: 47 раз.
Регіон: Полтавская область

Відпустки

Winse » 07 липня 2014, 18:33

Goldfish написав:У разі наявності наказу, питань не повинно виникнути. У нас навпаки,внутрішній аудит "журив", що не виконуємо триденний термін, зміни до графіку документообігу потребував внести.
Т.е. если в приказе написано надати відпустку с 01.07.14 то вона повина бути виплачена в ІІ половину червня. Правильно я поняла
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 25
З нами з: 08 лютого 2014, 16:32
Звідки: Днепрорудное
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская Область

Відпустки

yaoleg » 07 липня 2014, 21:00

Winse, дивлячись коли видано наказ, якщо наказ 01.07.2014, то виплата проводиться у липні! В ідеалі має бути наказ і нарахування-виплата в той же день. smile
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2346
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Звідки: Вінниця
Дякував (а): 22 раз.
Подякували: 269 раз.
Регіон: Винницкая область

Відпустки

2141466 » 09 липня 2014, 07:27

як правильно написати наказ про відкликання з відпустки
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 09 липня 2014, 07:07
Звідки: Винница
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Винницкая Область

Відпустки

yaoleg » 09 липня 2014, 12:37

2141466, Відкликання  з  щорічної  відпустки  допускається  за  згодою  працівника  лише  для відвернення  стихійного  лиха, виробничої  аварії  або  негайного  усунення  їх наслідків,  для  відвернення  нещасних  випадків,  простою,  загибелі  або псування майна  підприємства,  установи,  організації  з  додержанням  вимог  частини  шостої цієї статті та в інших випадках, передбачених законодавством. У разі відкликання працівника  з  відпустки  його  працю  оплачують  з  урахуванням  тієї  суми,  що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.
Для перегляду та завантаження файлів реєструйтеся на сайті.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2346
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Звідки: Вінниця
Дякував (а): 22 раз.
Подякували: 269 раз.
Регіон: Винницкая область

Відпустки

Goldfish » 13 липня 2014, 22:07

Winse написав:Т.е. если в приказе написано надати відпустку с 01.07.14 то вона повина бути виплачена в ІІ половину червня. Правильно я поняла
Смотря какой срок установлен для зарплаты за вторую половину месяца. У нас срок - последний день месяца, а следовательно, отпускные для отпуска с 01.07. нам необходимо выплатить в первую половину июня, или собрать всех "неторопливых" отпускников и выплачивать отдельно до указанной даты.

Добавлено (13.07.2014, 23:07)
---------------------------------------------
yaoleg написав:Winse, дивлячись коли видано наказ, якщо наказ 01.07.2014, то виплата проводиться у липні! В ідеалі має бути наказ і нарахування-виплата в той же день.
Если приказ на отпуск с 01.07. издавать 01.07. вам сделают замечание о необходимости внесения изменений в график документооборота об условии подавать такие приказы заблаговременно.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 134
З нами з: 03 вересня 2013, 22:14
Звідки: Харьков
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская область

Поперед.Далі



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей