Відпустки

Відпустки

Ann1811 » 24 липня 2014, 11:29

Підкажіть як правильно розрахувати середню з/п для відпускних бухгалтеру, за умови що йому в розрахунковому періоді 4 міс. нараховувалась надбавка за складність та напруженість , потім 1 міс. не було надбавки , а з наступного місяця знов була призначена? Чи включати її в розрахунок ?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 13
З нами з: 18 квітня 2014, 09:56
Звідки: Черкассы
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черкасская Область

Відпустки

Animone » 24 липня 2014, 12:56

Ann1811 написав:Чи включати її в розрахунок ?

Обязательно. Читайте п.3 Порядка № 100 от 08.02.1995, в котором прямо определено, что при исчислении средней зарплаты во всех случаях ее сохранения включаются: основная зарплата, доплаты и надбавки...
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 704
З нами з: 30 червня 2012, 21:03
Звідки: Tegucigalpita
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 5 раз.
Регіон: Cortés

Відпустки

вишня » 28 липня 2014, 13:52

Добрый день! Примирите двух бухгалтеров... Период отпуска приходится на июнь и июль,отпускние начислены в июне и получены полностью. При этом ЕСВ -3,6% удержано в июне со всех отпускных за два месяца, НДФЛ удержано только с отпускных июня. Остальные НДФЛ удержаны с аванса за июль ( на июль пришлось 5 дней рабочих). Я так думаю,что и НДФЛ нужно удержимать в том периоде когда отпускные начислены, т.е база налогообложения для ЕСВ и НДФЛ в июне должна быть одиникова. Моя коллега с этим не согласна... СПАСИБО...
Аватар користувача
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 59
З нами з: 09 серпня 2013, 11:26
Звідки: Харьков
Дякував (а): 7 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Харьковская Область

Відпустки

Ната906090 » 28 липня 2014, 23:25

Чи включати в середню зп для оплати відпустки оплату за мобілізацію без податків (згідно нового закону)?
Аватар користувача
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 28 липня 2014, 23:22
Звідки: Житомир
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Житомирская Область

Відпустки

Animone » 29 липня 2014, 09:23

вишня написав:Я так думаю,что и НДФЛ нужно удержимать в том периоде когда отпускные начислены, т.е база налогообложения для ЕСВ и НДФЛ в июне должна быть одиникова.


Как следует из консультации

... согласно абзацу третьему п.п. 169.4.1 Налогового кодекса Украины (далее — НКУ) в случае, если плательщик налога получает доходы в виде заработной платы за период ее сохранения в соответствии с законодательством, в том числе за период отпуска или пребывания плательщика налога на больничном, то с целью определения предельной суммы дохода, дающего право на получение налоговой социальной льготы, и в других случаях их налогообложения такие доходы (их части) относят к соответствующим налоговым периодам их начисления.

Таким образом, сумма «переходящих» отпускных должна быть распределена по соответствующим месяцам, в течение которых работник будет находиться в отпуске, только лишь с целью:

— определения предельной суммы зарплаты, дающей право на получение налоговой социальной льготы (далее — НСЛ). Напомним, что в 2012 году предельная сумма зарплаты, к которой применяется НСЛ, составляет 1500 грн, в случае получения права на НСЛ на детей предельная сумма зарплаты одного из родителей определяется как произведение 1500 грн и количества детей;

— в других случаях налогообложения. Это прямо касается порядка применения ставок НДФЛ 15% и 17%. Напомним, что согласно п. 167.1 НКУ в случае, если база налогообложения в календарном месяце превышает десятикратный размер минимальной заработной платы, установленной законом на 1 января отчетного налогового года (в 2012 году — 10 730 грн), к сумме такого превышения применяется ставка 17%.

Добавлено (29.07.2014, 10:23)
---------------------------------------------
Ната906090 написав:включати в середню зп для оплати відпустки оплату за мобілізацію без податків

Согласно последнего абзаца п.3 Порядка № 100, при исчислении средней зарплаты для оплаты за время ежегодного отпуска в фактический заработок включаются выплаты, в течении которого работнику сохранялся средний заработок...
Кроме того, согласно п.2 ст.9 Закона об отпусках, в стаж работы, дающий право на ежегодный отпуск включается и время мобилизации.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 704
З нами з: 30 червня 2012, 21:03
Звідки: Tegucigalpita
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 5 раз.
Регіон: Cortés

Відпустки

вишня » 30 липня 2014, 11:56

Animone, спасибо за внимание,разобралась
Аватар користувача
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 59
З нами з: 09 серпня 2013, 11:26
Звідки: Харьков
Дякував (а): 7 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Харьковская Область

Відпустки

mla1989 » 30 липня 2014, 18:32

як правильно нарахувати мат.доп. на озд.??
За фактично відпрацьовані дні(чи включається відрядження та ін)???
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 83
З нами з: 30 вересня 2013, 20:32
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Киев

Відпустки

yaoleg » 30 липня 2014, 21:04

mla1989, читайте тут  smile
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2346
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Звідки: Вінниця
Дякував (а): 22 раз.
Подякували: 269 раз.
Регіон: Винницкая область

Відпустки

mla1989 » 30 липня 2014, 21:33

добре...на прикладі..в місяці 21 день робочий, з низ 2-відрядження,чи враховуватимутьця ці 2 дні та суми?
(і якщо в місяці лікарняний та відпускні)?

Добавлено (30.07.2014, 22:32)
---------------------------------------------
У випадку коли середня місячна заробітна плата визначена законодавством як розрахункова величина для нарахування виплат і допомоги (в т. ч. матеріальної допомоги), вона обчислюється шляхом множення середньоденної заробітної плати на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді. Середньоденна заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні на число відпрацьованих робочих днів за цей період.Середньомісячне число робочих днів розраховується шляхом ділення на два сумарного числа робочих днів за останні два календарних місяці згідно з графіком роботи підприємства, встановленим з дотриманням вимог законодавства.

Добавлено (30.07.2014, 22:33)
---------------------------------------------
і тоді...чи відноситься службове відрядження до фактично відпрацьованого часу?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 83
З нами з: 30 вересня 2013, 20:32
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Киев

Відпустки

yaoleg » 31 липня 2014, 07:00

Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2346
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Звідки: Вінниця
Дякував (а): 22 раз.
Подякували: 269 раз.
Регіон: Винницкая область

Відпустки

mla1989 » 31 липня 2014, 07:12

Дякую. smile
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 83
З нами з: 30 вересня 2013, 20:32
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Киев

Відпустки

vas_sveta » 11 серпня 2014, 11:04

Відпускні були нараховані і виплачені у липні. В цьому місяці на підставі наказу кадровика необхідно здійснити перерахунок заробітної плати з 15 квітня 2014 року у звязку з збільшенням надбавки за вислугу років. Чи потрібно робити перерахунок відпускних з урахуванням прерахунку вислуги?
Аватар користувача
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 6
З нами з: 31 серпня 2012, 09:21
Звідки: Житомир
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Житомирская Область

Відпустки

mamochka » 11 серпня 2014, 11:38

yaoleg, а розшифруйте, будь ласка, - це як?
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 344
З нами з: 29 січня 2014, 14:18
Дякував (а): 5 раз.
Подякували: 0 раз.

Відпустки

Animone » 12 серпня 2014, 07:52

vas_sveta написав:Чи потрібно робити перерахунок відпускних з урахуванням прерахунку вислуги?

Да. Перерасчет зарплаты повлияет на размер дохода, который вы брали в расчетном периоде.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 704
З нами з: 30 червня 2012, 21:03
Звідки: Tegucigalpita
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 5 раз.
Регіон: Cortés

Відпустки

Bir23 » 12 серпня 2014, 13:22

Підкажіть, будь-ласка, якщо працівниця вийшла із відпустки по догляду за дитиною до 3-х років і відразу бере частину щорічної відпустки, то яя розрахувати відпускні?
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 13
З нами з: 02 жовтня 2013, 17:04
Звідки: Городище
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черкасская Область

Відпустки

Ann1811 » 12 серпня 2014, 13:38

Bir23 написав:то яя розрахувати відпускні?
Фактично, за розрахунковийперіод працівниця не мала заробітку. Тому її середньоденна заробітна плата
розраховується відповідно до пункту останнього абзацу пункту 4 Порядку №100,
згідно якого розрахунки проводяться виходячи з установлених працівнику в
трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу. Оклад працівниці
складає 1500 грн. на місяць.
Середньоденна зарплата складає (1500*12)/355= 50,70 грн.
Відпускні складають 50,70*15= 760,5 грн.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 13
З нами з: 18 квітня 2014, 09:56
Звідки: Черкассы
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черкасская Область

Відпустки

Bir23 » 12 серпня 2014, 16:22

Ann1811, Дуже дякую!
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 13
З нами з: 02 жовтня 2013, 17:04
Звідки: Городище
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черкасская Область

Відпустки

mamochka » 13 серпня 2014, 12:10

відклик з відпустки, в наказі вказано - оплату праці здійснити з урахуванням тієї суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.  Це як?
Середньоденна з/п при нарахуванні відпускних?
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 344
З нами з: 29 січня 2014, 14:18
Дякував (а): 5 раз.
Подякували: 0 раз.

Відпустки

Ксюня82 » 13 серпня 2014, 14:55

Підскажіть будь ласка. У зв'язку із прийнятим ВРУ ЗУ "Про внесення змін до Державного бюджету на 2014 рік" було зменшено фінансування. Тому працівників переведено на 1/3 ставки з середини серпня. Виходить половину місяця працівник працював на повну ставку іншу буде працювати на 1/3. Як такому працінику у вересні порахувати відпускні і матеріальну допомогу на оздоровлення? Цікавить серпень місяць!
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 9
З нами з: 22 травня 2014, 14:35
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киев

Відпустки

Animone » 13 серпня 2014, 15:02

mamochka написав:Це як?

А это означает то, что вы должны определить сумму отпускных за неиспользованные дни отпуска, начислить заработную плату за фактически отработанный период месяца и одновременно вычесть уплаченную сумму, приходящуюся на неиспользованную часть отпуска. Т.е. сделать перерасчет по факту. См. ст.12 Закона об отпусках.

Добавлено (13.08.2014, 16:02)
---------------------------------------------
Ксюня82 написав:Як такому працінику у вересні порахувати відпускні і матеріальну допомогу на оздоровлення? Цікавить серпень місяць!

Для отпускных согласно Порядка 100, как и положено, берете 12 месяцев по факту, предшествующих дате события.
А вот что касается размера мат.помощи на оздоровлении, здесь всё зависит от руководителя, ибо " Руководители имеют право предоставлять работнику материальную помощь на оздоровление, в сумме не более одного должностного оклада в год..."
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 704
З нами з: 30 червня 2012, 21:03
Звідки: Tegucigalpita
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 5 раз.
Регіон: Cortés

Поперед.Далі



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей