Відпустки

Відпустки

Марина27 » 23 квітня 2013, 07:09

Чи потрібно включати до розрахунку відпускних суми нараховані за дні відрядження по середньоденній?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 81
З нами з: 17 січня 2013, 10:31
Звідки: Житомирська область
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Житомирская область

Відпустки

mulberry » 23 квітня 2013, 09:30

Марина27, так, потрібно. Витяг із Постанови № 100:
При обчисленні середньої заробітної плати для оплати за час
щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням,
творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають
дітей, або компенсації за невикористані відпустки, крім
зазначених вище виплат, до фактичного заробітку включаються
виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній
заробіток
(за час попередньої щорічної відпустки, виконання
державних і громадських обов'язків, службового відрядження тощо),
та допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю. ( Абзац
четвертий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 185 ( 185-97-п ) від 24.02.97 )
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 530
З нами з: 09 серпня 2012, 09:33
Звідки: Barrio San Antonio
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Cortés

Відпустки

Ивченко » 23 квітня 2013, 13:06

спасибо.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 17
З нами з: 12 січня 2012, 10:59
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киев

Відпустки

Светлана1736 » 11 травня 2013, 05:59

Підскажіть будь ласка ! Працівник іде в відпустку з 17 травня, в квітні 2013р. він хворів і лікарняний за квітень здав в травні, сума лікарняного буде нарахована в травні і склала3500 грн. Розрахунковий період для оплати відпускних : травень 2012 року-квітень 2013 року. Суму лікарняних за квітень потрібно додавати до зарплати квітня??? І ще одне: в розрахунковому періоді в даному випадку кількість календарних днів 365-9=356 ???
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 214
З нами з: 04 січня 2013, 11:06
Дякував (а): 4 раз.
Подякували: 4 раз.
Регіон: Херсонская Область

Відпустки

Садлій Алла » 13 травня 2013, 14:37

підкажіть) людина пішла у відпустку 8 квітні на 28 днів, день закінчення виходить 5 травня, але 1,2,5-вихідні, тож потрібно продовжити їй відпустку на три дня, тобто днем виходу на роботу буде 9 травня?
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 17
З нами з: 18 березня 2013, 12:58
Звідки: Львов
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Відпустки

Светлана1736 » 13 травня 2013, 15:48

День виходу на роботу 10 травня, т.к 9 травня вихідний
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 214
З нами з: 04 січня 2013, 11:06
Дякував (а): 4 раз.
Подякували: 4 раз.
Регіон: Херсонская Область

Відпустки

EVGENIY » 13 травня 2013, 20:30

ПАНТЕРКА, Если отпуск 28 дней с 8 апреля, то отпуск заканчивается 08.05.2013 и дата выхода на работу 10.05.2013 ничего продолжать не нужно!!
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 7599
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 53 раз.
Подякували: 515 раз.
Регіон: Харьковская область

Відпустки

myzschool » 14 травня 2013, 11:35

Директор йде в відпустку. У нас виникло таке питання: вона отримує заробітну плату як викладача, так і директора. Як розрахувати коефіцієнт коригування відпустки, якщо, як директор вона йде по 13 розряду, а як викладач - 12?
Аватар користувача
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 89
З нами з: 19 вересня 2012, 14:40
Звідки: Винница
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Винницкая Область

Відпустки

eMelya » 14 травня 2013, 16:36

Якщо по правильному: п. 10 Порядка № 100 "У випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення."
Підвищилися посадові оклади по обох посадах - корегуються на коефіцієнт підвищення у кожному випадку окремо.

Але у нас, наприклад, так не заморочуються, приміняють один коефіцієнт. (Відділ освіти, централізована бухгалтерія, тисячі йдуть у відпустку, сотні суміщують дві посади, кому воно здалося вираховувати). Поки що політ нормальний smile
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1949
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 13 раз.
Подякували: 47 раз.
Регіон: Полтавская область

Відпустки

Джулианна » 14 травня 2013, 19:21

Підскажіть будь ласка, скільки мають  відпрацювати працівники дитячого садка, щоб йти в щорічну відпустку, кому скільки днів відпустки передбачено законодавством.
Аватар користувача
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 88
З нами з: 26 жовтня 2011, 16:21
Звідки: Винница
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Винницкая Область

Відпустки

EVGENIY » 14 травня 2013, 20:39

Джулианна, правила отпусков для всех одни, отпуск можно брать через 6 месяцев, если отработано меньше то можно брать пропорционально отработаному времени, если отпуск положен 24 дня к примеру, то отработав 3 месяца можно брать отпуск на 6 дней! На счёт кому сколько то тут уже индивидуально по каждому!
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 7599
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 53 раз.
Подякували: 515 раз.
Регіон: Харьковская область

Відпустки

Садлій Алла » 15 травня 2013, 10:39

Скажіть, працівниця була прийнята 24.03.2010р. Брала відпустку за такі періоди 24.03.2010-24.09.2010 (14 днів), 25.10.2010-24.10.2011 (24дні), 25.10.2011-24.10.2012 (24дні). Тепер вона хочу взяти всі дні відпустки. Як я розумію вона буде мати 34 дні за період 25.10.2012-25.03.2014р. Чи вірні мої підрахунки?
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 17
З нами з: 18 березня 2013, 12:58
Звідки: Львов
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Відпустки

orif » 15 травня 2013, 13:10

ПАНТЕРКА, да, 34 дня (10 - 2-я часть отпуска за период с 24.10.12 по 23.03.12 + 24 за период с 24.03.13 по 23.03.14)
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 389
З нами з: 13 квітня 2011, 08:38
Звідки: Луганск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Луганская Область

Відпустки

Садлій Алла » 15 травня 2013, 13:43

дякую
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 17
З нами з: 18 березня 2013, 12:58
Звідки: Львов
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Відпустки

finansist333 » 15 травня 2013, 16:49

Підкажіть будьласка, працівник йде у відпустку з 01.06.2013 (за відпрацьований період 03.01.2013-02.01.2014)
тобто наперед, знаю 100% далі звільниться, утримати не буде з чого, чи є на якій підставі відмовити в наданні відпустки повної тривалості?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 22
З нами з: 23 березня 2013, 12:14
Звідки: Николаев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Николаевская Область

Відпустки

UPR » 22 травня 2013, 09:16

Я одинока мати, виховую 15 річного сина,держслужбовець. Скажіть будь ласка, чи маю я додаткову відпустку як мати-одиначка? Дякую.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 5
З нами з: 23 січня 2013, 10:19
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киев

Відпустки

ssvet_ubr » 22 травня 2013, 11:57

UPR,   Кодекс законів про працю України
Стаття 182-1. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей
Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 цього Кодексу).
За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.
Зазначена у частині першій цієї статті відпустка надається понад щорічні відпустки, передбачені статтями 75 і 76 цього Кодексу, а також понад щорічні відпустки, встановлені іншими законами та нормативно-правовими актами, і переноситься на інший період або продовжується у порядку, визначеному статтею 80 цього Кодексу.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 206
З нами з: 07 липня 2011, 16:37
Звідки: Киев
Дякував (а): 2 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Киев

Відпустки

UPR » 24 травня 2013, 13:57

Доброго дня! Я так розумію,що я маю право на додаткову відпустку,але мені у відділі кадрів сказали навпаки,що НЕ маю. То як мені вирішити це питання? Підкажіть будь ласка
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 5
З нами з: 23 січня 2013, 10:19
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киев

Відпустки

mulberry » 24 травня 2013, 14:26

UPR, а чим відділ кадрів мотивує свою відмову?
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 530
З нами з: 09 серпня 2012, 09:33
Звідки: Barrio San Antonio
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Cortés

Відпустки

economist102 » 24 травня 2013, 14:33

UPR написав:Я так розумію,що я маю право на додаткову відпустку,але мені у відділі кадрів сказали навпаки,що НЕ маю
Напишіть трохи чіткіше яку саме додаткову відпустку ви маєте на увазі
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 86
З нами з: 17 травня 2013, 11:47
Звідки: Черновцы
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черновицкая Область

Поперед.Далі



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Majestic-12 [Bot] і 1 гість