Табель

Табель

veta3699 » 23 березня 2015, 16:09

ludmilkka21 написав:А яким документом можна аргументувати про те , що "сектор юридичної та кадрової роботи" повинен робити накази на премію, матеріальну допомогу, надбавки, про оплату праці, про зміни в оплаті праці (зміна рангу, вислуги) і надавати копії у бухгалтерію, а не навпаки?!
Спробуйте переконати  свого керівника пунктом 3 Типового положення про кадрову службу, затверджену постановою КМУ № 912 від 02.08.1996 року (наразі чінна). Цей пункт стверджує, що основним завданням кадрової служби є документальне оформлення проходження державної служби та трудових відносин, тобто кадровик  повинен  готувати накази на встановлення і зміну  відсотків надбавки за  вислугу років, рангу, тощо. А бухгалтер потім опрацьовує накази керівника, підготовлені " сектором юридичної і кадрової роботи ".
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 354
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Звідки: Одесса
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: Одесская Область

Табель

fanny » 24 березня 2015, 11:55

Радистка_Кэт, а где можно почитать про эти изменения (насчет аванса за фактически отработанное время)? 
И подскажите, пожалуйста, следующее: сотрудница не хочет получать аванс, пишет заявление на директора, что не против получать зп 1 раз в месяц, можно ли в таком случае не выплачивать аванс? Спасибо!
Аватар користувача
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 88
З нами з: 29 січня 2014, 15:17
Звідки: Николаев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Николаевская Область

Табель

Радистка_Кэт » 24 березня 2015, 12:52

Сотрудник не может отказаться от аванса, выплата аванса - это обязательная норма.

Добавлено (24.03.2015, 12:52)
---------------------------------------------
Стаття 24. Строки, періодичність і місце виплати заробітної плати
Заробітна плата виплачується працівникам
регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або
нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної
профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим
колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками,
обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на
місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не
пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
{Частина перша статті 24 в
редакції Закону № 2559-VI від 23.09.2010}
У разі, коли день виплати заробітної плати
збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата
виплачується напередодні.
Розмір заробітної плати за першу половину місяця
визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим
з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на
представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів -
представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше
оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового
окладу) працівника.
{Статтю 24 доповнено новою
частиною згідно із Законом № 2559-VI від 23.09.2010}
Виплата заробітної плати здійснюється за місцем
роботи. Забороняється провадити виплату заробітної плати у магазинах роздрібної
торгівлі, питних і розважальних закладах, за винятком тих випадків, коли
заробітна плата виплачується працюючим у цих закладах особам.
За особистою письмовою згодою працівника виплата
заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами
на вказаний ними рахунок (адресу) з обов'язковою оплатою цих послуг за рахунок
роботодавця.
Своєчасність та обсяги виплати заробітної плати
працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів
та їх черговості.

http://zakon4.rada.gov.ua/laws....5509665
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2211
З нами з: 20 вересня 2012, 19:18
Звідки: Киев
Дякував (а): 40 раз.
Подякували: 19 раз.
Регіон: Киев

Табель

ОК » 24 березня 2015, 15:27

Підскажіть будьласка. Працівник працює неповний робочий день на 0,75 ставки, 30-ти годинна робоча неділя. Як проставляти тривалість робочого часу в табелі? Чи необхідно скоручувати на 1 годину тривалість робочого часу перед вихідними днями та перед святковими днями?
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 15
З нами з: 05 січня 2012, 13:11
Звідки: Волноваха
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Донецкая Область

Поперед.



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість