Податкова соціальна пільга 2013

Податкова соціальна пільга 2013

myzschool » 04 березня 2014, 16:58

дякую)
Аватар користувача
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 89
З нами з: 19 вересня 2012, 14:40
Звідки: Винница
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Винницкая Область

Податкова соціальна пільга 2013

eMelya » 04 березня 2014, 17:30

Volodiimr, має право на пільгу, навіть якщо працює як приватний підприємець
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1949
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 13 раз.
Подякували: 47 раз.
Регіон: Полтавская область

Податкова соціальна пільга 2013

Volodiimr » 05 березня 2014, 10:28

eMelya, дякую. Чи можна аргументувати надання пільги приватному підприємцю абзацом 3 ст. 169.2.3 який вказує, що податкова соціальна пільга не може бути застосована до: доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності, але не вказує, що її не можна надавати на доходи отримані не від підприємницької діяльності, скажімо на заробітну плату отриману у закладі охорони здоров’я.

Ще одне питання, чи можна здійснити перерахунок прибуткового податку у поточному місяці з врахування надання ПСП за попередні місяці?

Який розмір ПСП встановити батькові, який сплачує аліменти на одну дитину (після розлучення дитина залишилася з матір’ю), та на утриманні є ще одна дитина вже від іншого шлюбу - 100% чи 200%?
Аватар користувача
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 52
З нами з: 08 січня 2013, 11:25
Звідки: Золотой Поток
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Тернопольская Область

Податкова соціальна пільга 2013

eMelya » 05 березня 2014, 12:41

Volodiimr, 1. Раніше було: "Податкова соціальна пільга не може бути застосована до інших доходів платника податку, якщо він отримує протягом звітного податкового місяця одночасно такі доходи, як:  доходи самозайнятої особи від підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності" ч."е" пп. 6.3.3.
Зараз: "Податкова соціальна пільга не може бути застосована до: доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності" (пп.169.2.3).
Знято залежність застосування ПСП до доходу у вигляді заробітної плати з одночасним отриманням доходу самозайнятої особи. Як кажуть мухи окремо, котлети окремо.
2. Не зрозуміло питання. ПСП надається з моменту написання заяви починаючи з 1 числа місяця, в якому таку заяву було подано (звітний податковий місяць). Якщо написали "заднім числом" - то перерахуйте податок, ні офіційної форми, ні відомостей реєстрації таких заяв не ведеться.
3. Він утримує одну дитину (і то, якщо є офіційний запис) - пільга не надається (якщо дитина не інвалід та не є одиноким батьком, або опікуном).
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1949
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 13 раз.
Подякували: 47 раз.
Регіон: Полтавская область

Податкова соціальна пільга 2013

Winse » 12 березня 2014, 17:57

Подскажите пожалуйста нужно ли делать перерасчет подох. налога на предмет Налог.льготы, если работнику в январе 2014 была начислена ЗП за январь и больничный за декабрь2013
Как это сделать и можно ли это сделать в марте 2014 т.к раньше не было сделано
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 25
З нами з: 08 лютого 2014, 16:32
Звідки: Днепрорудное
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская Область

Податкова соціальна пільга 2013

eMelya » 12 березня 2014, 21:26

Winse, нужно и можно
Роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги. п.169.4.3 ПКУ
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1949
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 13 раз.
Подякували: 47 раз.
Регіон: Полтавская область

Податкова соціальна пільга 2013

Bir23 » 24 березня 2014, 12:38

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як вчинити, якщо працівниця має 2-х дітей до 18 років, а ЗП 1218 грн., Прибутковий податок із ПСП виходить (1218-3,6%-(1218*50%*2))*15%=-6,57, чи прибутковий податок не нараховується взагалі?
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 13
З нами з: 02 жовтня 2013, 17:04
Звідки: Городище
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черкасская Область

Податкова соціальна пільга 2013

НТП » 24 березня 2014, 12:52

Bir23, прибутковий податок не береться
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 86
З нами з: 08 лютого 2012, 10:45
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Ровенская область

Податкова соціальна пільга 2013

eMelya » 24 березня 2014, 15:42

Bir23, добавлю: не береться,  якщо заява на пільгу написана на 2-х дітей, згідно пункту 169.1.2 ПКУ. А то всяке буває smile
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1949
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 13 раз.
Подякували: 47 раз.
Регіон: Полтавская область

Податкова соціальна пільга 2013

Bir23 » 24 березня 2014, 16:23

Дякую!
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 13
З нами з: 02 жовтня 2013, 17:04
Звідки: Городище
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черкасская Область

Податкова соціальна пільга 2013

mamochka » 14 квітня 2014, 12:00

просвітіть мене, будь ласка: п. 169.1.1 - всі працівники, дохід до 1710 грн - за одним місцем роботи; п. 169.1.2 - один з батьків, якщо дітей 2 і більше, а другий має лише зг. п. 169.1.1 (якщо дозволяє дохід)?
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 344
З нами з: 29 січня 2014, 14:18
Дякував (а): 5 раз.
Подякували: 0 раз.

Податкова соціальна пільга 2013

Pyti4ka » 14 квітня 2014, 12:59

mamochka написав:п. 169.1.2 - один з батьків, якщо дітей 2 і більше,
це у розрахунку на кожну дитину, а 169.1.1 - да, якщо менше 1710
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 22
З нами з: 10 червня 2013, 14:51
Звідки: Запорожье
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская Область

Податкова соціальна пільга 2013

eMelya » 14 квітня 2014, 13:01

mamochka, один з батьків (2-є і більше дітей) - пільга 609*кількість дітей, якщо гранична сума доходу не перевищує 1710*кількість дітей, другий - 609*кількість дітей, якщо гранична сума доходу не перевищує 1710 грн.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1949
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 13 раз.
Подякували: 47 раз.
Регіон: Полтавская область

Податкова соціальна пільга 2013

mamochka » 14 квітня 2014, 13:15

а діти рахуються віком від 3 років?
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 344
З нами з: 29 січня 2014, 14:18
Дякував (а): 5 раз.
Подякували: 0 раз.

Податкова соціальна пільга 2013

eMelya » 14 квітня 2014, 13:26

mamochka написав:а діти рахуються віком від 3 років?
головне не більше 18 років, а так з народження, коли отримаєте документи і зможете їх надати в бухгалтерію
"для платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, - у розрахунку на кожну таку дитину" ПКУ 169.1.2
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1949
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 13 раз.
Подякували: 47 раз.
Регіон: Полтавская область

Податкова соціальна пільга 2013

mamochka » 14 квітня 2014, 13:35

дякую, розібралась smile
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 344
З нами з: 29 січня 2014, 14:18
Дякував (а): 5 раз.
Подякували: 0 раз.

Податкова соціальна пільга 2013

Дина » 22 квітня 2014, 12:03

Доброго дня! Підскажіть, будь-ласка, працівнику в квітні місяці було нараховано ЗП за 14 роб.днів у сумі 1200,00 грн. та нараховано відпустку перехідну: 7 днів за квітень на 420,00 грн. та решту 13 днів на травень - 780 грн. Виходить що сукупний дохід за квітень місяць 1620,00. Отже працівник має право на застосування ПСП в розмірі 100%, але в квітні я повина виплатити йому 2400 грн. Як розрахувати ПСП та приб.податок? дякую.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 12
З нами з: 13 лютого 2013, 12:27
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киев

Податкова соціальна пільга 2013

eMelya » 22 квітня 2014, 12:55

Дина, п.169.4.1 ПКУ
Якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування.
Тобто, квітень розраховуємо окремо, травень окремо, незалежно від нарахування та виплати.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1949
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 13 раз.
Подякували: 47 раз.
Регіон: Полтавская область

Податкова соціальна пільга 2013

Ulyasya » 05 червня 2014, 10:59

Чи правильне утримання ПДФО?
Жінка користується пільгою на 2-х дітей віком до 18-ти років (одна дитина-інвалід).
В квітні нараховано: з\п - 2534,68
                                лікарняні за рахунок роботодавця - 479,05
В травні донараховано лікарняні за квітень за рахунок Фонду - 574,86

Утримано та перераховано ПДФО в квітні: 2534,68*3,6%=80,45
                                                               479,05*2%=9,58
                        (2534,68+479,05-80,45-9,58-609,00(ПСП)-913,50(ПСП))*15%=210,18
В травні Фонд повернув на рахунок 3711 лікарняні в сумі 574,86, з них було утримано та перераховано ЄСВ - 11,50 та ПДФО - (574,86-11,50)*15%=84,50
Перерахунок ПДФО в травні за квітень: (2534,68+479,05+574,86-80,45-9,58-11,50)*15%=523,06-210,18=312,88
Доутримати - 312,88, перерахувати в податкову - 523,06-210,18-84,50=228,38
???
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 173
З нами з: 22 серпня 2012, 16:32
Звідки: Львов
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Львовская область

Податкова соціальна пільга 2013

eMelya » 05 червня 2014, 11:59

Ulyasya, якщо всі суми за квітень то правильно. Такі варіанти часто трапляються, коли нарахування проходять на межі ПСП. В одному місяці дали ПСП, в наступному донарахували суму зарплати і повернули назад ПСП.
Якщо 84,50 було утримано і перераховано, то доутримати 312,88-84,50=228,38
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1949
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 13 раз.
Подякували: 47 раз.
Регіон: Полтавская область

Поперед.Далі



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей