Вихідна допомога

Вихідна допомога

eleonore » 03 грудня 2013, 12:50

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, какой размер выходного пособия нужно заплатить работнику при увольнении по причине отказа переезда в другую местность вместе  с предприятием.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 43
З нами з: 07 березня 2013, 00:05
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киев

Вихідна допомога

Paradeigma » 03 грудня 2013, 14:02

См.ст.44 КЗоТ
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 147
З нами з: 01 липня 2012, 19:35
Звідки: Ялта
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: Крым

Вихідна допомога

kan2013 » 10 грудня 2013, 12:12

Вихідна допомога виплачується у розмірі не менше середнього місячного заробітку http://budgetnik.com.ua/groups....a-yakiy
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 11
З нами з: 12 вересня 2013, 09:24
Звідки: Харьков
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская Область

Вихідна допомога

eleonore » 11 лютого 2014, 16:03

Подскажите ещё такой вопрос, среднемесячная з/п расчитывается исходя из последних двух месяцев, среднемесячное количество отработанных дней расчитывается делением суммы отработанных рабочих дней за 2 последних месяца на 2. Так вот в чём суть вопроса 22+21=43 если я поделю 43 на 2 выходит 21,5 рабочих дней, нужно так и брать или округлять?

Добавлено (11.02.2014, 16:03)
---------------------------------------------
Доброго времени суток, подскажите, может кто с таким сталкивался. У меня невестка уже год находится в отпуске по уходу за ребёнком до трёх лет. Предприятие, на котором она работала, ликвидировали, а её уволили (вроде так делать нельзя), должны ли ей выплатить компенсацию и в каком размере?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 43
З нами з: 07 березня 2013, 00:05
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киев

Вихідна допомога

mulberry » 11 лютого 2014, 18:51

eleonore, якщо підприємство, на якому працювала ваша невістка, повністю ліквідоване, то її звільнили напевно згідно  п. 1 ст. 40 КЗпП та мали  виплатити вихідну допомогу при звільненні в розмірі середньомісячного заробітку а також компенсацію за невикористану відпустку. Якщо якихось окремих нюансів при звільненні дотримано не було, то ваша невістка має право позиватись до суду та вимагати зарплатню за час вимушеного прогулу. Докладно про це тут:http://buhgalter.com.ua/news/334499/
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 530
З нами з: 09 серпня 2012, 09:33
Звідки: Barrio San Antonio
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Cortés

Вихідна допомога

orif » 11 лютого 2014, 19:11

eleonore, вы складываете 2 последние з/п и делите их на 2 = выходное пособие, дни на 2 делить не надо

а невестка наверное  должна обратиться в суд, ее нельзя было увольнять без дальнейшего трудоустройства
си 184 КЗоТ
...Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років -частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору....
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 389
З нами з: 13 квітня 2011, 08:38
Звідки: Луганск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Луганская Область

Вихідна допомога

N@t@sh@ » 03 березня 2014, 21:12

Здравствуйте, всем! Помогите, пожалуйста, работник увольняется по сокращению 28 февраля, но он взял отпуск (с последующим увольнением) до 6 марта. Рассчитан был в феврале перед отпуском, поэтому выходное пособие посчитала исходя из ЗП за декабрь и январь. А теперь засомневалась - может надо было брать январь и февраль для расчета средней ЗП? Спасибо заранее.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 4
З нами з: 14 січня 2014, 17:34
Звідки: Севастополь
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Севастополь

Вихідна допомога

Animone » 04 березня 2014, 10:20

N@t@sh@ написав:может надо было брать январь и февраль для расчета средней ЗП?

Согласно Порядка № 100 для расчета берутся 2 месяца работы, предшествующих событию, с которым связана соответствующая выплата. Если в феврале чел не работал, то этот месяц не берется в расчет. Об этом так же говорится и в предпоследней части Раздела III Порядка № 100.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 704
З нами з: 30 червня 2012, 21:03
Звідки: Tegucigalpita
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 5 раз.
Регіон: Cortés

Вихідна допомога

kapka » 04 червня 2014, 11:15

Доброго дня! Скорочуємо працівників, є зп, компенсація за невикористану відпустку та вихідна допомога, яка не обкладається єсв. Питання: як вихідні допомогу показати у звіті єсв? Чи її взагалі не показувати, лише зп і компенсацію?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 19 грудня 2012, 20:40
Звідки: Волочиск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Хмельницкая Область

Вихідна допомога

zmses » 05 червня 2014, 09:29

kapka, 2 роки назад така сама ситуація була - не показували взагалі. При цьому активно спілкувались з ПФУ. Консультуйтесь з ними (щоб не виникли конфузів), адже вас будуть перевіряти для видачі довідки.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 106
З нами з: 11 червня 2012, 08:14
Звідки: Харьков
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская Область

Вихідна допомога

Андріївськарада » 15 жовтня 2014, 13:27

Подскажите,пожалуйста,выплачивается ли выходное пособие внешнему совместителю?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 14
З нами з: 17 жовтня 2013, 08:05
Звідки: Андреевка
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Донецкая Область




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей