Виплата при виході на пенсію

Виплата при виході на пенсію

SvetlanaS » 27 січня 2014, 15:35

Подскажите, пожалуйста, платится ли гослужащему(женщина) при выходе на пенсию в 55 лет выплата "10 окладов"?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 4
З нами з: 25 лютого 2013, 13:43
Звідки: Луганск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Луганская Область

Виплата при виході на пенсію

KOTIK » 13 лютого 2014, 11:15

SvetlanaS, если ей в этом году - 55 лет, то у нее нет права на пенсию и соответственно ей не платите 10 окладов.  10 окладов платите после назначения пенсию госслужащего на основании справки ПФ.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 101
З нами з: 11 квітня 2011, 08:03
Звідки: Днепропетровск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Виплата при виході на пенсію

вінкс » 08 квітня 2014, 11:53

доброго дня скажіть будьласка процівник держслужбовець 31.03.14р написав заяву на звільнення але до цього часу він отримував пенсію по досягненню пенсійного віку (в 55 років) з роботи не розраховувався і продовжував працювати на посаді держслужбовця.Чи правомірно виплатити йому 10 посадових окладів ,згідно чого беручи до уваги зміни про заборону виплати 10 посадових.вдячна за відповідь
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 10 лютого 2014, 15:54
Звідки: Винница
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Винницкая Область

Виплата при виході на пенсію

Animone » 08 квітня 2014, 12:31

вінкс написав:Чи правомірно виплатити йому 10 посадових окладів

ИМХО, право на получение единовременной выплаты в размере 10 месячных пенсий имеют только те лица, которые ранее не получали никакой вид пенсий. См. п. 7.1 "Заключительного положения" Закона Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании".
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 704
З нами з: 30 червня 2012, 21:03
Звідки: Tegucigalpita
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 5 раз.
Регіон: Cortés

Виплата при виході на пенсію

фсснв » 18 листопада 2014, 22:13

утримання із виплат нарах 10 окладів при вих на пенсію

Добавлено (18.11.2014, 22:13)
---------------------------------------------
фсснв написав:Сообщений
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 27 липня 2014, 16:33
Звідки: Березовка
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Одесская Область

Виплата при виході на пенсію

Antei » 04 грудня 2014, 11:10

Доброго времени суток!
Подскажите пожалуйста, зам главного врача в следующем году (2015) выходит на пенсию по возрасту. Она консультировалась в пенсионном и ей сказали что положено 10 окладов. Если помнится, то 10 окладов для госслужащих. А для простых смертных, в коммунальном учреждении, для врача положено ли ей 10 окладов.
Спасибо заранее.
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 34
З нами з: 22 листопада 2013, 10:12
Звідки: Николаев
Дякував (а): 11 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Николаевская Область

Виплата при виході на пенсію

Animone » 04 грудня 2014, 13:35

Antei написав:А для простых смертных, в коммунальном учреждении, для врача положено ли ей 10 окладов.

Та категория работников, которой "положено" wink , определена п.7-1 Заключительных положений Закона "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании"
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 704
З нами з: 30 червня 2012, 21:03
Звідки: Tegucigalpita
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 5 раз.
Регіон: Cortés

Виплата при виході на пенсію

yaoleg » 04 грудня 2014, 13:52

Anteihttp://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1058-15/page9
Цитата написав:7-1. Особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та
установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"-"ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" ( 1788-12 ), і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.

Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги
встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2346
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Звідки: Вінниця
Дякував (а): 22 раз.
Подякували: 269 раз.
Регіон: Винницкая область

Виплата при виході на пенсію

Antei » 14 січня 2015, 16:01

Вот только сегодня дошло (как до жирафа на 3 сутки): "при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення".
Т.е. не 10 окладов, а 10 пенсий. Значит (т.к. мы не рассчитываем и не начисляем пенсию), это должны выплачивать в Пенсионном фонде 10 пенсий, а не по месту работы?
Объясните пожалуйста. Заранее спасибо!
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 34
З нами з: 22 листопада 2013, 10:12
Звідки: Николаев
Дякував (а): 11 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Николаевская Область

Re: Виплата при виході на пенсію

СвітлАнна » 16 березня 2016, 09:39

Добрий день. В мене таке питання: Керівник нашого закладу іде на пенсію, але не звільняється. По контракту йому потрібно виплатити 5 окладів.  Ці кошти в кошторисі закладені на 2016 рік. У контракті говориться так: У разі виходу Керівника на пенсію йому виплачується грошова допомога в розмірі п"яти посадових окладів. Питання: Чи потрібно дозвіл голови  обласної ради на виплату 5 окладів, чи потрібно утримувати ПДФО та військовий збір з цієї виплати?  Да, керівник не є державним службовцем. Це директор обласної бібліотеки.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 24
З нами з: 26 травня 2014, 14:30
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Хмельницкая область

Re: Виплата при виході на пенсію

EVGENIY » 16 березня 2016, 09:43

Чи оподатковується ПДФО вихідна допомога у зв'язку із звільненням працівника, в т. ч. при виході на пенсію?
Відповідь:

Відповідно до пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), заробітна плата для цілей розд. IV ПКУ - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Згідно з пп. "з" пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума щорічної разової грошової допомоги, яка надається згідно із Законом України від 22 жовтня 1993 року N 3551-XII "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", із змінами та доповненнями.

Винятки, передбачені пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, не поширюються на виплату заробітної плати, грошової (вихідної) допомоги при виході на пенсію (у відставку) та виплату, пов'язану з тимчасовою втратою працездатності.

Відповідно до п. 167.1 ст. 167 ПКУ ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пп. 167.2 - 167.5 ст. 167 ПКУ), у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Отже, вихідна допомога у зв'язку із звільненням працівника, в т. ч. при виході на пенсію, оподатковується за ставкою 18 відсотків.

 

Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 7602
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 53 раз.
Подякували: 516 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Виплата при виході на пенсію

СвітлАнна » 16 березня 2016, 10:55

Дякую Вам. А чи потрібен дозвіл на виплату керівнику допомоги при виході на пенсію з обласної ради?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 24
З нами з: 26 травня 2014, 14:30
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Хмельницкая область

Re: Виплата при виході на пенсію

EVGENIY » 16 березня 2016, 11:01

СвітлАнна написав:Дякую Вам. А чи потрібен дозвіл на виплату керівнику допомоги  при виході на пенсію з обласної ради?

А хто наказ на звільнення буде видавати? Думаю в наказі і буде сказано звільнити та виплатити!
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 7602
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 53 раз.
Подякували: 516 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Виплата при виході на пенсію

СвітлАнна » 16 березня 2016, 12:59

EVGENIY написав:
СвітлАнна написав:Дякую Вам. А чи потрібен дозвіл на виплату керівнику допомоги  при виході на пенсію з обласної ради?

А хто наказ на звільнення буде видавати? Думаю в наказі і буде сказано звільнити та виплатити!

Керівник не звільняється, а оформляє пенсію. Чи треба дозвіл з обласної ради?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 24
З нами з: 26 травня 2014, 14:30
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Хмельницкая область

Re: Виплата при виході на пенсію

EVGENIY » 17 березня 2016, 11:42

СвітлАнна написав:
EVGENIY написав:
СвітлАнна написав:Дякую Вам. А чи потрібен дозвіл на виплату керівнику допомоги  при виході на пенсію з обласної ради?

А хто наказ на звільнення буде видавати? Думаю в наказі і буде сказано звільнити та виплатити!

Керівник не звільняється, а оформляє пенсію. Чи треба дозвіл з обласної ради?

А контракт підписував голова облради? Якщо він, то він підписуючи контракт вже надав такий дозвіл!
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 7602
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 53 раз.
Подякували: 516 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Виплата при виході на пенсію

СвітлАнна » 18 березня 2016, 10:52

Дякую Вам!!!
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 24
З нами з: 26 травня 2014, 14:30
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Хмельницкая область




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість