Внутрішнє сумісництво

Внутрішнє сумісництво

Ann1811 » 18 серпня 2014, 07:33

Працівник прийнятий на роботу 09.01.2014 року фельдшером та на 0,25 ставки виконує обовязки молодшої медсестри. В липні 2014 року йому надавалась щорічна відпустка терміном 31 календарний день. В розрахунок взяли заробітну плату за основною посадою та за сумісництвом. З 01.08.14 року сумісництво з працівника зняли. Чи потрібно перераховувати відпускні? Якщо так, то як це правильно оформити і розрахувати ??
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 13
З нами з: 18 квітня 2014, 09:56
Звідки: Черкассы
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черкасская Область

Внутрішнє сумісництво

Animone » 18 серпня 2014, 15:14

Ann1811, это тема на форуме обсуждалась много раз. 

Отпуск работнику начисляется по каждому месту работы, т.е. как по основному, так и по совместительству. 
Следует учесть еще и такой нюанс. Поскольку работник по совместительству работает ниже половинной нормы рабочего времени, дополнительный отпуск ему не предоставляется (см. Письмо Минтруда № 49/0/010/80-10 от 22.03.2010).
Так что, постарайтесь учесть это при перерасчете.
Что касается удержаний, то они предусмотрены ст.22 Закона об отпусках.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 704
З нами з: 30 червня 2012, 21:03
Звідки: Tegucigalpita
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 5 раз.
Регіон: Cortés




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей