Нарахування ЄСВ

Нарахування ЄСВ

Ulyasya » 18 вересня 2014, 09:30

1. Працівниці встановлено інвалідність на строк до серпня 2014 р. Вона хворіла з 21.04.14р. по 10.09.14р. В серпні було нараховано і виплачено лікарняні за липень-серпень 2014р. Чи правильно нарахувати ЄСВ на всі ці лікарняні в розмірі 33,2%?
2. Та ж працівниця принесла наступну довідку МСЕК про встановлення інвалідності з 11.09.14р. Нарахування ЄСВ 36,3% та 8,41% проводити з розрахунку робочих чи календарних днів?
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 175
З нами з: 22 серпня 2012, 16:32
Звідки: Львов
Дякував (а): 4 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: Львовская область

Нарахування ЄСВ

natalisa » 22 січня 2015, 15:04

Потрібна допомога.Працівник працює на 0,5 ставки.Утримувати ЄСВ з 0,5 ставки,чи виходячи з 3,6% від мінімальної з/пл?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 34
З нами з: 02 січня 2013, 20:44
Звідки: Николаев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Николаевская Область

Нарахування ЄСВ

Лен4ик30 » 22 січня 2015, 15:53

Хто що зрозумів із внесенних змін до Податкового кодексу. Ми бюджетна організація, по нормативам дуже багато неповних ставок, що робити з нарахуванням єдиного внеску????
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 26
З нами з: 18 лютого 2014, 13:24
Звідки: Александрия
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Кировоградская Область

Нарахування ЄСВ

eMelya » 22 січня 2015, 16:49

Лен4ик30, тільки повідомили, що бюджетних організацій це не стосується. Нормативних документів поки що немає, можливо на днях з'яляться -  викладу.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1962
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 14 раз.
Подякували: 64 раз.
Регіон: Полтавская область

Нарахування ЄСВ

berezka_ubr » 22 січня 2015, 18:54

eMelya написав:тільки повідомили, що бюджетних організацій це не стосується. Нормативних документів поки що немає, можливо на днях з'яляться -  викладу.

Отличная новость)))
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 131
З нами з: 31 січня 2013, 20:26
Дякував (а): 6 раз.
Подякували: 4 раз.
Регіон: Луганская область

Нарахування ЄСВ

Alisa7670 » 27 січня 2015, 11:04

хто підкаже, як нараховувати ЄСВ з 2015 року по новому законодавству? Хто повинен вираховувати середньомісячну базу?

Якщо заробіток перевищує 4 тис. як нарахувати податки?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 16
З нами з: 25 грудня 2014, 16:49
Звідки: Харьков
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская Область

Нарахування ЄСВ

Танюшка » 28 січня 2015, 10:15

Зміни вже є.Згідно із частиною п’ятою ст. 8 Закону № 2464 для бюджетних установ ЄВ встановлюється у розмірі 36,3 відс. визначеної бази нарахування.
     У разі якщо база нарахування ЄВ (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄВ, встановленої для відповідної категорії платника.
     При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставки ЄВ, встановлені цією частиною, застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру без застосування коефіцієнта бази нарахування.
     Абзацом першим п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464 визначено, що базою нарахування ЄВ для платників, зазначених у п. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464, є, зокрема, сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці».
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 35
З нами з: 29 серпня 2011, 10:27
Звідки: Николаев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Николаевская Область

Нарахування ЄСВ

НТП » 28 січня 2015, 14:15

eMelya, не мовчіть, скажіть щось. Ми- теж бюджетники, вже потрібно закривати місяць, а керуватися не знаємо чим.
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 88
З нами з: 08 лютого 2012, 10:45
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: Ровенская область

Нарахування ЄСВ

Татьяна2743 » 28 січня 2015, 16:35

я теж чекаю . і кошторису по   КЕКВ 2120 для нарахування мінімального  ЄСВ немає і штрафи куди не повернись  розяснень ніяких ніде немає . що робити бюджетним установам
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 28
З нами з: 22 січня 2013, 14:08
Звідки: Красноармейск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Житомирская Область

Нарахування ЄСВ

berezka_ubr » 28 січня 2015, 16:51

Цитата Сегодня опять звонила в налоговую, для бюджетников никаких исключений нет, поэтому насчитала ЕСВ, как требует новое законодательство. Еще у меня есть работающий инвалид на 0,5 ставки, так ей тоже нужно начислять ЕСВ из расчета: 1218 грн. х 8,41%. Так мне объяснили, так я и сделала. Кошториса мне хватает, потому что я как только узнала об этом нововведении, сразу на первое полугодие запланировала.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 131
З нами з: 31 січня 2013, 20:26
Дякував (а): 6 раз.
Подякували: 4 раз.
Регіон: Луганская область

Нарахування ЄСВ

eMelya » 28 січня 2015, 22:34

НТП, вибачайте, деякі користувачі створюють новий одноіменний форум не звертаючи уваги (чи полінившись) що така тема вже існує. Вже було посилання на коментар ДФСУ, де сказано, що нарахування ЄСВ на мінімальну зарплату тільки в тому випадку, коли дохід менше мінімально зарплати, а працівник відпрацював повний робочий місяць. Тобто для тих, хто працює на півставки, хворів, був у відпусці, був прийнятий чи звільнений - нарахування ЄСВ на фактичний  отриманий дохід. Можливо будуть якісь ньюанси, але на сьогодні на семінарах податкової говорили тільки про це.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1962
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 14 раз.
Подякували: 64 раз.
Регіон: Полтавская область

Нарахування ЄСВ

Tolik » 29 січня 2015, 09:44

eMelya написав:посилання на коментар ДФСУ, де сказано, що нарахування ЄСВ на мінімальну зарплату тільки в тому випадку, коли дохід менше мінімально зарплати, а працівник відпрацював повний робочий місяць. Тобто для тих, хто працює на півставки, хворів, був у відпусці, був прийнятий чи звільнений - нарахування ЄСВ на фактичний  отриманий дохід. Можливо будуть якісь ньюанси

Вот нюанс например по совместителям. Вроде их это не должно коснуться
Не совсем понял, а почему тех кто работает не на полную ставку это не касается?
А вот только что звонил в поддержку ГНИ с конкретным примером, когда работник не отработал полный календырный месяц в связи в отпуском за свой счет - ответ был такой: "Нараховувати на мин. з-п", потому что той фразы, как в комментариях в ст. 8 Закона 77 нет.
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 79
З нами з: 21 жовтня 2012, 07:40
Звідки: Днепропетровск
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Днепропетровская Область

Нарахування ЄСВ

eMelya » 29 січня 2015, 10:59

Tolik, т.е. ГФСУ сама себе противоречит? На сайте ГФСУ есть хотя бы текст, который все уже зафиксировали, а поддержка она такая разная smile Ну, давайте все будем звонить в налоговую пока их не "достанем", может быстрее внесут ясность.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1962
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 14 раз.
Подякували: 64 раз.
Регіон: Полтавская область

Нарахування ЄСВ

Tolik » 29 січня 2015, 12:11

Противоречит не противоречит, не знаю. Работник сослался на конкретный факт - в законе о ЕСВ таких строк как в комментариях на сайте налоговой нет. МЫ же должны руководствоваться не комментариями на сайте какими-то же, верно? Они завтра исчезнут и что тогда? Это же не письмо. Поэтому вопросы остались
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 79
З нами з: 21 жовтня 2012, 07:40
Звідки: Днепропетровск
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Днепропетровская Область

Нарахування ЄСВ

eMelya » 29 січня 2015, 14:39

Tolik, если не налоговая, то никто не объяснит. А вопросов сейчас больше, чем ответов, если не брать во внимание текущее объяснение налоговой. Например, в законе не прописано как быть с работниками, работающими на неполную ставку, работниками, которые болееют, в ежегодном отпуске, за свой счет, принятые, уволенные, с премиями за квартал, с премией за предыдущий месяц, зарплата по среднему и т.д. и т.п
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1962
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 14 раз.
Подякували: 64 раз.
Регіон: Полтавская область

Нарахування ЄСВ

Базик » 29 січня 2015, 17:34

Это точно,в налоговой сказали,что ждут по этому поводу разъяснений
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 5
З нами з: 30 січня 2014, 17:17
Звідки: Харьков
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская Область

Нарахування ЄСВ

Радистка_Кэт » 30 січня 2015, 12:03

Вообще, насчет больничных и отпусков - периоды для расчета налогов делятся. За период отпуска сотрудник получил зарплату на месяц раньше. Ну, если по логике
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2214
З нами з: 20 вересня 2012, 19:18
Звідки: Киев
Дякував (а): 43 раз.
Подякували: 21 раз.
Регіон: Киев

Нарахування ЄСВ

veta3699 » 30 січня 2015, 17:03

Радистка_Кэт написав:насчет больничных и отпусков - периоды для расчета налогов делятся. За период отпуска сотрудник получил зарплату на месяц раньше. Ну, если по логике
А де взагалі логіка була. Тепер бюджетним установам доводиться штучно завищувати ФОП по 2120, якого і так не вистачає, і сплачувати більше ЄСВ 36,3 %.  Невже в бюджеті десь є нелегалізована заробітна плата ?
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 354
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Звідки: Одесса
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 4 раз.
Регіон: Одесская Область

Нарахування ЄСВ

eMelya » 30 січня 2015, 17:10

Радистка_Кэт, ну ладно с отпуском можно разобраться, а с больничным как угадать - когда бухгалтер его получит и получит ли вообще?!
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1962
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 14 раз.
Подякували: 64 раз.
Регіон: Полтавская область

Нарахування ЄСВ

Радистка_Кэт » 31 січня 2015, 11:22

Да уж...

А если отпуск за свой счет - то однозначно надо насчитывать на 1218?
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2214
З нами з: 20 вересня 2012, 19:18
Звідки: Киев
Дякував (а): 43 раз.
Подякували: 21 раз.
Регіон: Киев

Далі



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей