Харчування та медикаменти

Пишіть сюди, якщо не знаєте, де створити тему
Харчування та медикаменти

BYXGALTER » 17 березня 2015, 10:57

Підкажіть будь ласка, чи потрібно додавати суму ПДВ до вартості медикаментів та продуктів харчування при оприбуткуванні по бухобліку у бюджетній установі у 2015році?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 3
З нами з: 06 січня 2012, 15:47
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киев

Re: Харчування та медикаменти

Крот Юлія » 17 березня 2015, 20:26

Людмила64 написав:Підкажіть будь ласка, чи потрібно додавати суму ПДВ до вартості медикаментів та продуктів харчування при оприбуткуванні по бухобліку у бюджетній установі у 2015році?


Медикаменти та продукти харчування обліковуються у складі запасів. У свою чергу, первісна вартість запасів, придбаних за плату, складається з таких фактичних витрат (п.8 розд. ІІ НП(С)БО 123):

- суми, що сплачуються згідно з договором постачальнику (продавцю), за вирахуванням непрямих податків;

- суми ввізного мита;

- суми непрямих податків у зв'язку з придбанням запасів, які не відшкодовуються суб'єктам державного сектору;

- транспортно-заготівельні витрати (затрати на заготівлю запасів, оплата тарифів (фрахту) за вантажно-розвантажувальні роботи і транспортування запасів усіма видами транспорту до місця їх використання, включаючи витрати зі страхування ризиків транспортування запасів);

- інші витрати, які безпосередньо пов'язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях. До таких витрат, зокрема, належать прямі матеріальні витрати, прямі витрати на оплату праці, інші прямі витрати суб'єкта державного сектору на доопрацювання і підвищення якісно технічних характеристик запасів.

Отже, до первісної вартості всіх видів запасів (у тому числі й медикаментів та продуктів харчування) потрібно включати ПДВ. Виняток становить лише придбання запасів за рахунок коштів спецфонду, якщо установа має право на включення сум ПДВ до податкового кредиту.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Дякував (а): 28 раз.
Подякували: 146 раз.
Регіон: Харків
Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей