зарплата і звільнення

Пишіть сюди, якщо не знаєте, де створити тему
зарплата і звільнення

danata » 06 червня 2014, 09:17

Підкажіть будь-ласка, як бюджетна установа має виплатити розрахункові працівнику в день звільнення? Тільки через казначейство офіційно 3 дні ідуть папери і це при умові, що вчасно буде підкріплення асигнувань. Інспекція по праці складає протокол про бюджетні правопорушення навіть при затримці виплати на 1 день. Добре,якщо наказ про звільнення прийшов в період виплати авансу або зарплати! Є лист Нацбанку 11-113/5437-22295 від 1.12.2009, де ніби-то дозволяється провести таку виплату з виручки. Хтось щось про це може сказати?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 45
З нами з: 04 червня 2014, 10:56
Звідки: Львов
Дякував (а): 32 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Львовская Область

зарплата і звільнення

Animone » 06 червня 2014, 12:11

danata написав:лист Нацбанку 11-113/5437-22295 від 1.12.2009

несколько из другой оперы.

п.1.2 Приказ от 02.04.2014 № 372 дается определение

касові видатки та надання кредитів - усі суми коштів, перерахованих органом Казначейства або установою банку з реєстраційних, спеціальних реєстраційних, поточних рахунків як готівкою, так і шляхом безготівкової оплати рахунків, за всіма операціями;

п.2.3 Приказа № 372 устанавливается, что

Кошти, що фактично надійшли на ім'я установи, зараховуються на особові, реєстраційні, спеціальні реєстраційні рахунки, інші рахунки, відкриті в органах Казначейства, або поточні рахунки, відкриті в установах банків, і використовуються в установленому законодавством порядку.

Так что, прежде, чем производить какие-либо расчеты через кассу, за счет выручки предприятия, подумайте, не ведут ли ваши "благие намерения" к нарушению кассовой дисциплины...
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 704
З нами з: 30 червня 2012, 21:03
Звідки: Tegucigalpita
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 5 раз.
Регіон: Cortés

зарплата і звільнення

danata » 06 червня 2014, 13:42

Положенням про ведення касових операцій в національній валюті в Україні (далі — Положення), затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. №637 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13.01.2005 р. за №40/10320 (зі змінами), не передбачена заборона використання готівки, що надійшла до каси підприємства, на виплати, пов’язані з оплатою праці.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 45
З нами з: 04 червня 2014, 10:56
Звідки: Львов
Дякував (а): 32 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Львовская Область

зарплата і звільнення

Animone » 06 червня 2014, 14:37

В бюджете несколько другой порядок. Так, например, согласно Приказа от 24.12.2012 № 1407

10.3. Суми коштів власних надходжень, що надходять готівкою в каси бюджетних установ, зараховуються на рахунки, призначені для зарахування до спеціального фонду державного бюджету власних надходжень бюджетних установ. Кошти, сплачені в касу як відновлення касових видатків, зараховуються на спеціальні реєстраційні рахунки.

10.4. На спеціальні реєстраційні рахунки кошти зараховуються без конкретного віднесення до кодів економічної класифікації видатків та класифікації кредитування бюджету, однак здійснення видатків проводиться відповідно до кошторису за конкретними кодами економічної класифікації видатків та класифікації кредитування бюджету шляхом оплати рахунків за надані послуги, виконані роботи, отримані товари тощо з урахуванням довідок про внесення змін до кошторису.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 704
З нами з: 30 червня 2012, 21:03
Звідки: Tegucigalpita
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 5 раз.
Регіон: Cortés

зарплата і звільнення

yaoleg » 06 червня 2014, 18:01

danata, працівників рідко звільняють у той самий день кли вони пишуть заяву на звільнення, а якщо написали заяву і є наказ в якому написано, що працівника звільняють через два тижні - то чому не можна проплатити через казначейство???
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2399
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Звідки: Вінниця
Дякував (а): 22 раз.
Подякували: 342 раз.
Регіон: Винницкая область

зарплата і звільнення

danata » 10 червня 2014, 07:44

Я дуже всім дякую за відповіді. Наша установа є дуже великою (4-5 тис.працівників), повірте,що накази на звільнення поступають в бухгалтерію декілька разів на тиждень. Ми не проводимо виплат розрахункових з готівки, просто шукаємо вихід зі становища, як нам провести виплату в день звільнення працівника. Якщо звільнення є за згодою сторін, про 2 тижні мова не іде. В нас були випадки, коли люди свідомо не йдуть до каси, навіть якщо там є на них відомість,чекають певний час,а потім подають на нас до суду,що ми порушили законодавство і вчасно не виплатили кошти і, повірте, суд завжди буде на стороні звільненого. Інспекцію по праці не цікавить, навіть якщо гроші виплачений на наступний день- це порушення! Просто вам повезло, що у вас таких випадків не було.  Не забудьте, що в день звільнення ви повинні віддати ще й трудову книжку! навіть коли людина не прийшла! (в той же день треба відправити по пошті з повідомленням про вручення). От такі справи...
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 45
З нами з: 04 червня 2014, 10:56
Звідки: Львов
Дякував (а): 32 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Львовская Область

зарплата і звільнення

Animone » 10 червня 2014, 09:01


danata написав:В нас були випадки, коли люди свідомо не йдуть до каси, навіть якщо там є на них відомість,чекають певний час,а потім подають на нас до суду,що ми порушили законодавство і вчасно не виплатили кошти


danata
, если соблюдать норму ст.116 КЗоТ,

О начисленных суммах, причитающихся работнику при увольнении, собственник или уполномоченный им орган должен письменно уведомить работника перед выплатой указанных сумм.

то в такой форме (письменного уведомления) можно вполне обезопасить себя. Кроме того, согласно п.2.10 Постановления от 15.12.2004 № 637, не полученная в срок заработная плата должна депонироваться и сдаваться в банк на хранение в порядке, определенном п.3.9 данной Постановы. Если порядок этот не соблюдается, то, конечно же, вам будет трудно что-либо доказать.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 704
З нами з: 30 червня 2012, 21:03
Звідки: Tegucigalpita
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 5 раз.
Регіон: Cortés

зарплата і звільнення

yaoleg » 10 червня 2014, 21:47

danata, Вам і Вашим колегам співчуваю, але зараз як то не прикро, не можна вірити на слово нікому, тому вимагайте від працівників під час написання заяви на звільнення, що він не заперечує проти того, щоб розрахункові були виплачені через певну кількість днів.
На мій погляд все ж було би краще, якби Ваші працівники мали банківські картки на які Ви могли б перераховувати їхній заробіток відразу ж як тільки можна.
Якщо працівник не "забирає" свою трудову книжку та власний заробіток складайте акт в якому члени комісії та/або профспілковий комітет підтвердять відмову працівника в отриманні документів та заробітної плати.
Цитата написав:Як бути, якщо працівник не забирає трудову книжку
 
Іноді трапляються ситуації, коли звільнений фахівець не забирає свою трудову книжку з місця роботи. Роботодавець має право в такому випадку вислати цей документ поштою, але для цього потрібна згода працівника. Якщо працівник не відповідає на запити компанії, тоді основний документ про трудову діяльність підшивається до особової справи фахівця і зберігається на підприємстві.

Вам знадобиться— бланк повідомлення; 
- Конверт; 
- Документи працівника, включаючи трудову книжку.
Інструкція
 • Напишіть повідомлення співробітнику про необхідність отримання ним трудової книжки. Вкажіть в документі прохання особистої явки співробітника за основним документом про трудову діяльність. Другим варіантом виходу із ситуації впишіть отримання трудової книжки через пошту. Напишіть на конверті адреса прописки працівника або адреса його місця проживання, який він вказав при вступі на роботу. Перешліть лист з повідомленням про вручення, що є доказовою базою про отримання повідомлення фахівцем.
 • Дочекайтеся відповідного листа від працівника. Якщо такого не надходить протягом місяця, направте ще одне подібне повідомлення. При отриманні відповіді від співробітника вишліть трудову книжку поштою. Але перед цим обов’язково складіть опис документів, які будуть входити в лист. Як правило, такий лист оцінюється. Вкажіть вартість його оцінки. Впишіть на конверті адресу співробітника, надішліть лист. Попросіть листоноші повідомити вас про вручення фахівця.
 • При відмові спеціаліста від отримання трудової книжки особисто або поштою складіть акт. Пропишіть в ньому персональні дані працівника, його посаду, за якою він працював. Вкажіть факт відмови від отримання основного документа про підтвердження трудової діяльності. Врахуйте, що за затримку видачі трудової книжки роботодавцю загрожує адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу. Тому забезпечте себе від можливих трудових спорів, витрат. Напишіть в акті дані двох-трьох свідків відмови працівника, ознайомте їх з документом під розписку.
 • Підшийте трудову книжку, акт про відмову її отримання в особисту справу фахівця. У такому вигляді зберігайте документ про трудову діяльність два роки. Якщо співробітник з’явиться за документом, видайте трудову книжку на першу вимогу. При наявності довіреності у близьких родичів співробітника передайте їм документ під розписку. Якщо працівник так і не з’явиться забирати книжку, відправте її в архів, де ви зобов’язані зберігати документи суворої звітності протягом 50 років.
 • Аватар користувача
  Коронована особа
  Коронована особа
   
  Повідомлень: 2399
  З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
  Звідки: Вінниця
  Дякував (а): 22 раз.
  Подякували: 342 раз.
  Регіон: Винницкая область
  Хто зараз онлайн
  Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей