Роздуми на тему бухгалтерського обліку у державному секторі

Пишіть сюди, якщо не знаєте, де створити тему
Re: Річна звітність

Иванников Алексей » 17 січня 2018, 00:42

Обліко меморіале!


Пливли, пливли та на березі втопилися... Сьогодні, як й обіцяв, треба продовжувати бухгалтерську казочку. Але, ось воно і «але». Сьогодні хочу трохи детальніші поглянути на нових-старих ворогів. Отже, меморіальні ордери, ця ода про вас. Зараз дуже модним у кінематографі є робити алюзії, де доктор Хаус та Уилсон є Холмсом та Уотсоном від медицини. Ось і в цій казочці я спробую побудувати алюзію, вишикуючи білі плями та підводні камінці такої системи обліку.
По-перше, щиро хочу подякувати міністерству фінансів за найскладніший труд у прийнятті та затверджені нових форм. Тільки поміркуйте: майже рік люди розробляли форми для нового плану рахунків, виключно змінивши по сутті номер і дату наказу. Старі форми 2000 року змінювали та вигадували рік так, що нічого не змінили. Так працювати треба вміти! Дай Боже кожному!
Саме цікаве, що ці типові форми, а це саме типові форми, тобто ті в які можна на потребу установи вносити зміни, зовсім не відповідають ані сутті бухобліку у державному секторі, ані жодному національному положенню (стандарту) бухобліку в державному секторі. Так, крім того, кожна з них затверджена у двох варіантах, де останні, з додаванням «авт», потрібно використовувати у автоматизованому обліку. Дивився сьогодні, роздивлявся, склалось враження, що первісне їх прийняття у 2000 році ще казначейством мало сенс, так як комп’ютерна техніка була рідкістю, а матричні принтери з програмами погано у 2000 році друкували в альбомній орієнтації сторінки. Але час минув і сьогодні дві форми, де «авт» - це книжне представлення тих самих даних у декількох строках, є вже чимось недоречним і зовсім незрозумілим. Отже, недолік перший – технічна недосконалість реалізації вимог до форми і ймовірна плутанина. Якщо хтось робить їх в Excel то це теж є у деякому ступеню автоматизацією. Це призводить до того, що або купляєте (друкуйте) чисті бланки та заповнюйте власноруч, або за формою «авт». В останньому випадку його читати важко, а заповнювати – «казні та питки».
Придивляюсь уважно до перших трьох форм. За формою і змістом вони є однаковими. Якщо так, то чому приймати 3 форми. Згоден з тим що готівкові кошти та безготівкові треба розділити. Але поділяти безготівкові кошти за загальним і спеціальним фондами бухоблік яких окремо не ведеться, не існує окремих субрахунків та виділяння їх у складі звітності – недоречно. Проте, майстри копіювання, забули про такі грошові активи як еквіваленти. Отже, недолік другий – поділяння облікових регістрів за неіснуючими розрізами обліку та повне нехтування існуючих. Розумію, що критикувати легше ніж робити, так я і розробити можу. Наприклад, я би зробив так:
№ 1. Накопичувальна відомість руху готівкових грошових коштів, їх еквівалентів;
№ 2. Накопичувальна відомість руху безготівкових коштів на рахунках, відкритих в органах Державної казначейської служби України або банках;
де за першою формою обліковувалась вся готівка й еквіваленти (талони, марки тощо), тобто все те, що є сфері матеріальної відповідальності касирів. За другою формою здійснювався облік у розрізі всіх відкритих розрахункових рахунків, у тому числі й облік надходжень та видатків за рахунок коштів ФСС з ТВП. Тобто є рахунок і рух по ньому, викриваємо по кожному меморіальний ордер за формою № 2. З трьох в мене залишилось два, але які повністю покривають рух всіх коштів і еквівалентів.
На часі ордери, що високодумно нумеруються четвертим та шостим та відображають розрахунки з контрагентами. Перше, що кинулось у очі, – залишок на початок та кінець. Що стало цікавим? А то що за дебіторами не буває залишку по кредиту, а за кредиторами – по дебіту. А якщо таке раптом відбулось, то це вже не бухгалтерській облік. Дві зайві колонки? Може колись до введення стандартів якісь інструкції радянського зразку і передбачали, але міжнародні стандарти, які використовуються у Європі, до якої ми навколішках йдемо, такого не передбачають. Навіть більше, визнання кредитора кредитором можливо лише за наявністю зобов’язання, а дебітора за наявністю права вимоги, тобто боргу. Потім такими ж незрозумілими є так званні другі записи. Це що таке друге відбулося? Це як, один пишемо, два – в умі? Ей богу, морська бухгалтерія – дебет і кредит, кінці в воду… Так, ці записи виникали іноді при придбанні основних засобів за старим планом рахунків, але зараз я не знайшов жодної операції із розрахунків з контрагентами, де можуть виникнути такі обставини. Є ще багато чого до чого можна чіплятися, але висновок такий, що зазначені форми не відповідають принципам бухгалтерського обліку, надають можливість для фіктивних записів, не відповідають НП(С)БОДС. Недолік третій – невідповідність облікових регістрів вимогам стандартів та методології обліку. Звісно і на це є що запропонувати.
Незрозуміло мені і чим відрізняються за формою п’ятий із сімнадцятим. Та й п’ятий ордер може бути більш гармонійним, де можна у більше детальнішою формою робити записи. Але тут причепитись не можу, хіба що до його оборотної сторони, в якій трьохзначні цифри можна роздивитися виключно за допомогою лупи.
Далі я дивився інші форми, та до кожної маю багато зауважень. Але шоком для мене була відсутність ордерів для операцій з капіталом та виробництвом. Як так субрахунки існують, операції складні, а їх зведення не передбачено? Отже, недолік четвертий – облікові регістри не відповідають потребам бухгалтерського обліку.
Щодо ордерів, пов’язаних із продуктами харчування та батьківською платою. Регістри обліку запасів, доходів та розрахунків вже існують, навіщо потрібні регістри, які за суттю не є самодостатніми? Недолік п'ятий – штучне розширення (роздування) кількості облікових регістрів для ускладнення бухобліку, потреба в яких не виникає за методологією обліку.
Треба завершувати на сьогодні. Підсумок. З шістнадцяти балансових ордерів, №3 – непотрібен, №11,12,15 – штучні, №7 – поки що мені особисто не зрозумілий, 17 – єдиний гарний хлопець у цій компанії. Викинувши штучні, у нас залишаються одинадцять ордерів, які формують баланс. На одинадцять ордерів маємо п'ять істотних недоліків. Є ще і інші недоліки, по них всіх можна дисертацію написати,шкода що тема не моєї. Питання: що робили-розробляли майже рік, та якою частиною тіла вони думали? Отже, пливли, пливли та на березі втопилися...    
P. S. Взявся за новий квест – розроблю форми ордерів та направлю пропозицію у мінфін.
P.S.S от 18 января 2018. Присмотреться еще внимательнее и не нашел реальной разницы между 10 и 13, так что реальных ордеров осталось десять. :-(
(то далі буде, буду план рахунків паскудити)
Востаннє редагувалось Иванников Алексей в 18 січня 2018, 12:40, всього редагувалось 2 разів.
МСФЗ і МСБО - це сила!
И аудиторы скучают иногда...
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 309
З нами з: 06 січня 2018, 00:35
Звідки: Ukraine, Odessa
Дякував (а): 27 раз.
Подякували: 385 раз.
Регіон: Одесская область

Re: Річна звітність

VOV » 17 січня 2018, 01:40

Супер!!! Повністю погоджуюся у усим вищесказаним. Я як розробник програмного засобу дуже багато часу потратив щоб реалізувати форми ордерів у звичних для користувачів формах (вирішив не «лякати» їх формами авто. в які формувати легко але щось розібрати в них дуже важко). Але проблем було так багато що вже майже 10 років потрібно постійно «підтягувати гайки» в цих ордерах. Другі записи взагалі не піддаються алгоритмам формоутворення а зворотну частину 5 ордера я так і не реалізував тому що вона якось зовсім не відноситься до класичного меморіально-ордерного будівництва (це скоріш відомість нарахування заробітної плати). А з впровадженням нового бухобліку скільки вартувало розділити нерозділюване (це я про 2 та 3 ордери) і т.д.

Тому пропозицію про розробку нових оптимальних з погляду стандартів (і взагалі здорового бухгалтерського глузду) ордерів всіляко підтримую і готовий приєднатися.
Програма РБюджет
Скачати версію 17.1.2 можна за посиланням
http://rbudjet.com.ua/obnov/RBudjet_17.1.2_Setup.zip
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1089
З нами з: 11 січня 2016, 18:51
Дякував (а): 26 раз.
Подякували: 187 раз.
Регіон: Полтавская область

Роздуми на тему бухгалтерського обліку у державному секторі

Иванников Алексей » 17 січня 2018, 16:53

Пропаную ділитися роздумами на теми:
1. Як повернутися до дійсно бухгалтерського обліку після років бюджетно-казначейської оперативного обліку виконання бюджету?
2. Методологія обліку та його ведення у сучасній Україні.
3. Наближення до міжнародних стандартів, та недоліки національного законодавства.
МСФЗ і МСБО - це сила!
И аудиторы скучают иногда...
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 309
З нами з: 06 січня 2018, 00:35
Звідки: Ukraine, Odessa
Дякував (а): 27 раз.
Подякували: 385 раз.
Регіон: Одесская область

Re: Роздуми на тему бухгалтерського обліку у державному секторі

Иванников Алексей » 17 січня 2018, 16:56

Невеличкий опит: яку систему накопичувальних регістрів ви вважаєте більш доцільною у державному секторі?
1. За меморіальними ордерами із використання зведення у Журналі-головна.
2. За журналами-ордерами із використання зведення у Головній книзі.
МСФЗ і МСБО - це сила!
И аудиторы скучают иногда...
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 309
З нами з: 06 січня 2018, 00:35
Звідки: Ukraine, Odessa
Дякував (а): 27 раз.
Подякували: 385 раз.
Регіон: Одесская область

Re: Роздуми на тему бухгалтерського обліку у державному секторі

VOV » 17 січня 2018, 18:50

Иванников Алексей написав:Пропаную ділитися роздумами на теми:
1. Як повернутися до дійсно бухгалтерського обліку після років бюджетно-казначейської оперативного обліку виконання бюджету?
2. Методологія обліку та його ведення у сучасній Україні.
3. Наближення до міжнародних стандартів, та недоліки національного законодавства.

На перше питання у мене є 3 варіанти відповідей:
1. Чекати поки  там «вверху» все зроблять по уму і буде всім счастя.
   Переваги: нікого не чіпаємо і нас ніхто не чіпає.
   Недоліки: чекати можна вічно.
2. Спільно розробити методологічну базу наближену до міжнародних стандартів, обгрунтувати її та «пропихнути» наверх
  Переваги: кардинальне і найправильніше вирішення проблеми.
  Недоліки: «пропхати», думаю буде дуже важко.
3. Максимально оптимізувати (в межах дозволеного існуючою нормативною базою) облік використовуючи те що є (за допомогою правильного опису всього цього в обліковій політиці)
  Переваги: можна полегшити життя «малою кров’ю».
  Недоліки: не будуть вирішені принципові недоліки, буде сильний супротив казначейства та вищестоячих організацій для яких відхід від типових форм найчастіше прирівнюється до тяжкого злочину. Для захисту своєї позиції потрібно досконало знати методологічну базу та мати активну позицію.

Який з цих варіантів кращий важко сказати.
Програма РБюджет
Скачати версію 17.1.2 можна за посиланням
http://rbudjet.com.ua/obnov/RBudjet_17.1.2_Setup.zip
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1089
З нами з: 11 січня 2016, 18:51
Дякував (а): 26 раз.
Подякували: 187 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: Роздуми на тему бухгалтерського обліку у державному секторі

VOV » 17 січня 2018, 18:53

Иванников Алексей написав:Невеличкий опит: яку систему накопичувальних регістрів ви вважаєте більш доцільною у державному секторі?
1. За меморіальними ордерами із використання зведення у Журналі-головна.
2. За журналами-ордерами із використання зведення у Головній книзі.

А можна коротко пояснити в чому принципова різниця між меморіальними ордерами і журналами-ордерами. Щось я ніяк не можу цього зрозуміти.
Програма РБюджет
Скачати версію 17.1.2 можна за посиланням
http://rbudjet.com.ua/obnov/RBudjet_17.1.2_Setup.zip
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1089
З нами з: 11 січня 2016, 18:51
Дякував (а): 26 раз.
Подякували: 187 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: Роздуми на тему бухгалтерського обліку у державному секторі

Иванников Алексей » 17 січня 2018, 19:24

VOV написав:
Иванников Алексей написав:Невеличкий опит: яку систему накопичувальних регістрів ви вважаєте більш доцільною у державному секторі?
1. За меморіальними ордерами із використання зведення у Журналі-головна.
2. За журналами-ордерами із використання зведення у Головній книзі.

А можна коротко пояснити в чому принципова різниця між меморіальними ордерами і журналами-ордерами. Щось я ніяк не можу цього зрозуміти.

За меморіальними ордерами типових форм відображаються однотипні господарські операції операції, а у ордері довільної форми єдина нетипова (рідка) операція. Про тому, що таки операції потребують свого ордеру на кожну. У бюджеті довільна форма №17, а ордери на кожну господарську операцію нумеруються починаючи з 17 і далі та заносяться до журналу-головної за датою такої операції. Зараз існує невірне розуміння у багатьох бухгалтерів, що 17 ордер повинен бути один і на все, що суперечить інструкції:
1. Меморіальний ордер N 17 застосовується для відображення операцій, що не фіксуються в меморіальних ордерах N 1 - 16, та для операцій, за якими непотрібно складати накопичувальні відомості та зведення.
2. Записи в меморіальному ордері здійснюються як за окремими первинними документами, так і за групами однорідних документів.
3. Кореспонденція субрахунків у меморіальному ордері записується залежно від характеру операцій за дебетом одного субрахунку та за кредитом іншого субрахунку чи дебетом одного субрахунку та кредитом декількох субрахунків або навпаки - за кредитом одного субрахунку і дебетом декількох.
4. Таким меморіальним ордерам присвоюються номери, починаючи з N 17, за кожен місяць окремо.
Тобто ордер на амортизацію та зміни в капіталі - різні ордери за однаковою формою.
Журнал-ордер - цє форма обліку де здійснюється облік окремих об'єктів за зведеним принципом та складається з різних компонентів залежно від розділу обліку. Наприклад, №1 - рух всіх грошових коштів і еквівалентів. Сам журнал ордер представляє собою декілька відомостей, аналітичних карток, аркушів-розшифровок. 
Для порівняння:
За МО2 - бачимо рух коштів на єдиному рахунку в банку. Читаємо як статтю з журналу.
За ЖО1 - бачимо увесь рух всіх коштів з необхідним рівнем деталізації. Читаємо як журнал про весь розділ обліку.

Залежно від форми обліку різниться й головна книга та методика її складання. Журнал-ордерна система може бути стандартизована, або розроблена чи доповнена на потребу підприємства. При автоматизації частіше не передбачається складання ЖО, оскільки вважається що ПО і є накопичувальним регістром.
МСФЗ і МСБО - це сила!
И аудиторы скучают иногда...
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 309
З нами з: 06 січня 2018, 00:35
Звідки: Ukraine, Odessa
Дякував (а): 27 раз.
Подякували: 385 раз.
Регіон: Одесская область

Re: Роздуми на тему бухгалтерського обліку у державному секторі

Иванников Алексей » 17 січня 2018, 19:39

Детально можна почитати за посиланням.
http://subject.com.ua/economic/accounting/22.html
МСФЗ і МСБО - це сила!
И аудиторы скучают иногда...
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 309
З нами з: 06 січня 2018, 00:35
Звідки: Ukraine, Odessa
Дякував (а): 27 раз.
Подякували: 385 раз.
Регіон: Одесская область

Re: Роздуми на тему бухгалтерського обліку у державному секторі

VOV » 17 січня 2018, 20:19

1. Я вірно розумію, що в меморіально-ордерній системі ордери заздалегідь пристосовуються для обліку операції певного характеру (за рахунок видозміни форми) а в журнально ордерній системі ордери більш універсалізовані і будуються за однаковим принципом? Але тоді що значить: «за зведеним принципом та складається з різних компонентів залежно від розділу обліку» - це ж мовби і є те що властиве для меморіальних ордерів?

2. «Присвоюються номери, починаючи з N 17, за кожен місяць окремо». Це слід розуміти що в одному місяці амортизація може бути в МО17 а в іншому МО19. Це ж не дуже зручно. А як бути з назвами цих ордерів. Виходить номер і назва не будуть «дружити». Я орієнтую свою програму на резервування номерів для певних операцій. Наприклад зараз зарезервовано 17- Нарахування амортизації, 18 - Введення в експлуатацію основних засобів, 19- Закриття рахунків, інші номери використовуються на розсуд користувача Це зроблено для того щоб бачитии у головній книзі рядки з цими ордерами і знати які операції ними внесено а не листати книгу щоб догадатися що саме цього місяця живе в МО 17. Чи вірний це підхід?

3. «При автоматизації частіше не передбачається складання ЖО, оскільки вважається що ПО і є накопичувальним регістром». Але ж «автоматизацію» не можна потрогати руками. І виходить формувати головну можна з одного рядка? А якщо ж все таки ні то все одно ж ордери будуть регістрами.

4. «Зараз існує невірне розуміння у багатьох бухгалтерів, що 17 ордер повинен бути один і на все, що суперечить інструкції». Зустрічав такі ситуації. Звичайно ж це не вірно але ж по суті і не є помилкою, операції ж все одно відображені а чітких критеріїв виділення операцій в окремий ордер я не зустрічав. Так чи є помилкою «скидання безхозних проведень» в 17 ордер?
Програма РБюджет
Скачати версію 17.1.2 можна за посиланням
http://rbudjet.com.ua/obnov/RBudjet_17.1.2_Setup.zip
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1089
З нами з: 11 січня 2016, 18:51
Дякував (а): 26 раз.
Подякували: 187 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: Роздуми на тему бухгалтерського обліку у державному секторі

Иванников Алексей » 17 січня 2018, 20:47

VOV написав:1. Я вірно розумію, що в меморіально-ордерній системі ордери заздалегідь пристосовуються для обліку операції певного характеру (за рахунок видозміни форми) а в журнально ордерній системі ордери більш універсалізовані і будуються за однаковим принципом? Але тоді що значить: «за зведеним принципом та складається з різних компонентів залежно від розділу обліку» - це ж мовби і є те що властиве для меморіальних ордерів?

2. «Присвоюються номери, починаючи з N 17, за кожен місяць окремо». Це слід розуміти що в одному місяці амортизація може бути в МО17 а в іншому МО19. Це ж не дуже зручно. А як бути з назвами цих ордерів. Виходить номер і назва не будуть «дружити». Я орієнтую свою програму на резервування номерів для певних операцій. Наприклад зараз зарезервовано 17- Нарахування амортизації, 18 - Введення в експлуатацію основних засобів, 19- Закриття рахунків, інші номери використовуються на розсуд користувача Це зроблено для того щоб бачитии у головній книзі рядки з цими ордерами і знати які операції ними внесено а не листати книгу щоб догадатися що саме цього місяця живе в МО 17. Чи вірний це підхід?

3. «При автоматизації частіше не передбачається складання ЖО, оскільки вважається що ПО і є накопичувальним регістром». Але ж «автоматизацію» не можна потрогати руками. І виходить формувати головну можна з одного рядка? А якщо ж все таки ні то все одно ж ордери будуть регістрами.

4. «Зараз існує невірне розуміння у багатьох бухгалтерів, що 17 ордер повинен бути один і на все, що суперечить інструкції». Зустрічав такі ситуації. Звичайно ж це не вірно але ж по суті і не є помилкою, операції ж все одно відображені а чітких критеріїв виділення операцій в окремий ордер я не зустрічав. Так чи є помилкою «скидання безхозних проведень» в 17 ордер?

1. Не зовсім
2. Логічно, але не відповідає клятій інструкції
3. Головна книга і Журнал головна різні речі. Є ще картки та оборотно-сальдові відомості.
4. Безхозні там і мають бути, але деякі розумніший зробити хозними. :)
Приклад журналів-ордерів та головної книги https://minfin.com.ua/taxes/-/!news/nnakminfin_356/nnakminfin_356.html
МСФЗ і МСБО - це сила!
И аудиторы скучают иногда...
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 309
З нами з: 06 січня 2018, 00:35
Звідки: Ukraine, Odessa
Дякував (а): 27 раз.
Подякували: 385 раз.
Регіон: Одесская область

Re: Роздуми на тему бухгалтерського обліку у державному секторі

VOV » 17 січня 2018, 22:56

1. З виду мовби різні але можна трішки точніше описати принципові відмінності меморіальних ордерів від журналів ордерів. Як на мене то суть їх однакова.
2. В такому випадку як же їх таки нумерувати. Виходить створити ордер з назвою Нарахування амортизації і присвоєнням йому припустимо №17 є порушенням інструкції? І якщо в наступному місяці в №17 будуть інші операції то навіщо ж тоді давати ордерам назви? Чи назви давати не потрібно (просто якісь проведення а які краще нікому знати крім бухгалтера)?
3. Але ж по суті все це є відображення одних і тих же даних в різних іпостасях? В чому ж тоді струнка система? Картки обліку і ордери в яких по суті ці ж самі дані?
4. Тобто цей процес залежить від того наскільки кожен бухгалтер хоче «заморочитися». А можна і не морочитися і звалити все в кучу (в один ордер) комп’ютеру все одно, він і так залишки порахує
Програма РБюджет
Скачати версію 17.1.2 можна за посиланням
http://rbudjet.com.ua/obnov/RBudjet_17.1.2_Setup.zip
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1089
З нами з: 11 січня 2016, 18:51
Дякував (а): 26 раз.
Подякували: 187 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: Роздуми на тему бухгалтерського обліку у державному секторі

VOV » 17 січня 2018, 22:57

Ще запитання. Як все таки правильно відображати в головній книзі обороти по рахунках які попадають в різні ордери. Десь є якісь конкретні рекомендації (наприклад Д 2211 – К 2311 з якого ордера повинен попасти в головну?)
Програма РБюджет
Скачати версію 17.1.2 можна за посиланням
http://rbudjet.com.ua/obnov/RBudjet_17.1.2_Setup.zip
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1089
З нами з: 11 січня 2016, 18:51
Дякував (а): 26 раз.
Подякували: 187 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: Роздуми на тему бухгалтерського обліку у державному секторі

Иванников Алексей » 18 січня 2018, 10:28

VOV написав:Ще запитання. Як все таки правильно відображати в головній книзі обороти по рахунках які попадають в різні ордери. Десь є якісь конкретні рекомендації (наприклад Д 2211 – К 2311 з якого ордера повинен попасти в головну?)

Принцип побудови залежить від ліквідності активів. З наведеного прикладу, готівка більш ліквідна, то і інформація повинна попасти до першого ордеру.
МСФЗ і МСБО - це сила!
И аудиторы скучают иногда...
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 309
З нами з: 06 січня 2018, 00:35
Звідки: Ukraine, Odessa
Дякував (а): 27 раз.
Подякували: 385 раз.
Регіон: Одесская область

Re: Роздуми на тему бухгалтерського обліку у державному секторі

VOV » 18 січня 2018, 11:28

Иванников Алексей написав:
VOV написав:Ще запитання. Як все таки правильно відображати в головній книзі обороти по рахунках які попадають в різні ордери. Десь є якісь конкретні рекомендації (наприклад Д 2211 – К 2311 з якого ордера повинен попасти в головну?)

Принцип побудови залежить від ліквідності активів. З наведеного прикладу, готівка більш ліквідна, то і інформація повинна попасти до першого ордеру.

Я так розумію що відображатися буде в обох ордерах? Чому це проведення не попаде до 2 ордера (він же обліковує рахунки в банку)?
Я як поступити згідно цього принципу з проведенням Д2111 - К7111. Якщо я вірно розумію, то воно відображається і в МО4 і В МО14
Програма РБюджет
Скачати версію 17.1.2 можна за посиланням
http://rbudjet.com.ua/obnov/RBudjet_17.1.2_Setup.zip
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1089
З нами з: 11 січня 2016, 18:51
Дякував (а): 26 раз.
Подякували: 187 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: Роздуми на тему бухгалтерського обліку у державному секторі

Иванников Алексей » 18 січня 2018, 11:54

VOV написав:
Иванников Алексей написав:
VOV написав:Ще запитання. Як все таки правильно відображати в головній книзі обороти по рахунках які попадають в різні ордери. Десь є якісь конкретні рекомендації (наприклад Д 2211 – К 2311 з якого ордера повинен попасти в головну?)

Принцип побудови залежить від ліквідності активів. З наведеного прикладу, готівка більш ліквідна, то і інформація повинна попасти до першого ордеру.

Я так розумію що відображатися буде в обох ордерах? Чому це проведення не попаде до 2 ордера (він же обліковує рахунки в банку)?
Я як поступити згідно цього принципу з проведенням Д2111 - К7111. Якщо я вірно розумію, то воно відображається і в МО4 і В МО14

Не зовсім так.
Рух відображається у відповідних ордерах, проте у журналі-головній логічно так:
Дт 2211Кт 2211Дт 2313Кт 2313Дт 6511Кт 6511
Меморіальний ордер №11000050005000
Меморіальний ордер №250005000
МСФЗ і МСБО - це сила!
И аудиторы скучают иногда...
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 309
З нами з: 06 січня 2018, 00:35
Звідки: Ukraine, Odessa
Дякував (а): 27 раз.
Подякували: 385 раз.
Регіон: Одесская область

Re: Роздуми на тему бухгалтерського обліку у державному секторі

VOV » 18 січня 2018, 11:58

Не зрозумів при чому тут К 6511 Якщо проведення Д 2211 К2313
Програма РБюджет
Скачати версію 17.1.2 можна за посиланням
http://rbudjet.com.ua/obnov/RBudjet_17.1.2_Setup.zip
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1089
З нами з: 11 січня 2016, 18:51
Дякував (а): 26 раз.
Подякували: 187 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: Роздуми на тему бухгалтерського обліку у державному секторі

Иванников Алексей » 18 січня 2018, 12:33

VOV написав:Не зрозумів при чому тут К 6511 Якщо проведення Д 2211 К2313

Чтоб пример был развернутым.
МСФЗ і МСБО - це сила!
И аудиторы скучают иногда...
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 309
З нами з: 06 січня 2018, 00:35
Звідки: Ukraine, Odessa
Дякував (а): 27 раз.
Подякували: 385 раз.
Регіон: Одесская область

Re: Роздуми на тему бухгалтерського обліку у державному секторі

VOV » 18 січня 2018, 12:45

Иванников Алексей написав:
VOV написав:Не зрозумів при чому тут К 6511 Якщо проведення Д 2211 К2313

Чтоб пример был развернутым.

Тобто проведення Д 2211 К2313 на 5000 має бути відображено в головній книзі за дебетом в одному рядку а за кредитом в іншому?
Програма РБюджет
Скачати версію 17.1.2 можна за посиланням
http://rbudjet.com.ua/obnov/RBudjet_17.1.2_Setup.zip
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1089
З нами з: 11 січня 2016, 18:51
Дякував (а): 26 раз.
Подякували: 187 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: Роздуми на тему бухгалтерського обліку у державному секторі

Иванников Алексей » 18 січня 2018, 20:25

VOV написав:
Иванников Алексей написав:
VOV написав:Не зрозумів при чому тут К 6511 Якщо проведення Д 2211 К2313

Чтоб пример был развернутым.

Тобто проведення Д 2211 К2313 на 5000 має бути відображено в головній книзі за дебетом в одному рядку а за кредитом в іншому?

Иначе остатки не совпадают и двоится проводка.
МСФЗ і МСБО - це сила!
И аудиторы скучают иногда...
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 309
З нами з: 06 січня 2018, 00:35
Звідки: Ukraine, Odessa
Дякував (а): 27 раз.
Подякували: 385 раз.
Регіон: Одесская область

Re: Роздуми на тему бухгалтерського обліку у державному секторі

VOV » 18 січня 2018, 21:14

Иванников Алексей написав:
VOV написав:
Иванников Алексей написав:
VOV написав:Не зрозумів при чому тут К 6511 Якщо проведення Д 2211 К2313

Чтоб пример был развернутым.

Тобто проведення Д 2211 К2313 на 5000 має бути відображено в головній книзі за дебетом в одному рядку а за кредитом в іншому?

Иначе остатки не совпадают и двоится проводка.

Я ж це розумію зовсім по іншому і як не дивно вже майже років це працює.
Показую на прикладі роботу автоматики формування ордерів і головної. Вкажіть де методологічні помилки.

1. Вихідне положення: залишок по 2313 – 5000грн.

Зображення

2. Вносимо проведення Д2211 К2313 на 5000 грн. Автоматика визначає для відображення 2 ордери МО1 по дебетовому рахунку та МО2 по кредитовому, при тому згідно пріоритету МО2 вище (можна зробити і навпаки але було прийнято так)

Зображення

3. Дивимось як сформувало МО1. Бачимо проведення та залишок на кінець але сума оборотів нульова тому що проведення має відтягує на себе більш пріоритетний ордер

Зображення

4. Дивимось як сформувало МО2. Бачимо проведення, залишок на початок та суму оборотів 5000 грн що відповідає внесеному проведенню

Зображення

5. Тепер перекидаємо ці дані у книгу «Журнал-головна». Автоматика проставляє проведення у рядок пріоритетного ордера як по дебету так і по кредиту щоб було видно саме подвійне проведення (якби дебет і кредит був по різних рядках то неможливо було б це встановити) Сума оборотів відповідає тому що стоїть в ордері.

Зображення

Все працює логічно і в мене (як і в користувачів цього творіння, в тому числі казначеїв) запитань не викликає. Але не відповідає представленим Вами прикладам. Як бути?
Програма РБюджет
Скачати версію 17.1.2 можна за посиланням
http://rbudjet.com.ua/obnov/RBudjet_17.1.2_Setup.zip
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1089
З нами з: 11 січня 2016, 18:51
Дякував (а): 26 раз.
Подякували: 187 раз.
Регіон: Полтавская область

ДаліХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість