Сплата заборгованості по тендерному договору

Сплата заборгованості по тендерному договору

Helen77 » 21 березня 2014, 09:41

Добрий день! Будь ласка, допоможіть з питанням) У нашого підприємства існує кредиторська заборгованість за товар по договору, укладеному у 2013 році за результатами проведення процедури закупівлі - відкриті торги. Чекаємо фінансування на погашення заборгованості. Але, підприємство, якому ми заборгували, уклало договір відступлення права вимоги з іншим підприємством. "За цим Договором Новий кредитор одержує право (замість Первісного кредитора) вимагати від Боржника належного виконання всіх зобов'язань за Основним договором, в частині стягнення заборгованості за неоплачений Товар". Чи маємо ми право сплатити заборгованість новому кредитору?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 10 квітня 2013, 15:14
Звідки: Кривой Рог
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская Область

Re: Сплата заборгованості по тендерному договору

Матвєєва Вікторія » 24 березня 2014, 12:32

Вважаю, що ви не маєте право сплатити заборгованість новому кредитору. Зазначу, що таке обмеження стосується тих договорів, які укладаються відповідно до вимог Закону про закупівлю.
Справа у тому, що договір про закупівлю укладається між замовником та учасником-переможцем за результатами закупівлі.
Нагадаю, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі. При цьому особливо звертаю увагу на те, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами у повному обсязі. Виключення становлять випадки, які наведені у ч. 5 ст. 40 Закону про закупівлі. Тобто у цих випадках сторони можуть уносити зміни до договору.
У випадку, коли одна із сторін договору про закупівлю змінюється на іншу без правонаступництва, то це призводить до виникнення нових правовідносин між замовником та новим учасником. Фактично ви вступаєте у відносини з особою, яка не брала участі у процедурі закупівлі.
З огляду на це вважаю, що у вас відсутні законодавчі підстави для виконання такого оновленого договору.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1135
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 15 раз.
Регіон: Харків



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
cron