Закупівлі за додаткові кошти

Закупівлі за додаткові кошти

yulik_zp » 02 липня 2014, 09:39

Бюджетна установа придбала товар на суму 114540 грн. Згідно довідки про зміни до кошторису додатково виділено 119880 грн. на такий самий товар. Роз'яснення Мінекономрозвитку і торгівлі від 09.12.2011 №3302-25/14839-08 стосувались Закону, що втратив чинність. Чи потрібно проводити процедуру закупівлі, якщо ні, то як це довести казначейству? Дякую
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 13 січня 2013, 20:43
Звідки: Запорожье
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская Область

Re: Закупівлі за додаткові кошти

Матвєєва Вікторія » 02 липня 2014, 11:12

Поки це роз'яснення Мінекономрозвитку чинне.
Тому вибір процедури закупівлі на додатково отримані кошти здійснюєте виходячи з очікуваної вартості такої закупівлі. У разі, якщо вартість предмета закупівлі товару перевищує 100 тисяч гривень, бюджетна установа — замовник повинна визначити таку закупівлю як окремий предмет закупівлі та проводити процедуру закупівлі.
В нашій ситуації сума додатково виділених коштів (бюджетних асигнувань) перевищує 100 тис. грн., тобто перевищує граничні суми, встановлені у ч. 1 ст. 2 Закону № 1197. Це означає, що до такої закупівлі застосовуються вимоги цього Закону, тобто необхідно проводити процедуру закупівлі.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1135
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 16 раз.
Регіон: Харків

Re: Закупівлі за додаткові кошти

yulik_zp » 02 липня 2014, 11:32

Тобто, якщо вартість товару 119880 грн. з урахуванням ПДВ (без ПДВ - 99900 грн.) процедуру закупівлі проводити не потрібно?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 13 січня 2013, 20:43
Звідки: Запорожье
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская Область

Re: Закупівлі за додаткові кошти

Матвєєва Вікторія » 02 липня 2014, 12:10

Так, якщо вартість товару з урахуванням ПДВ менше 120 тис. грн., то процедура закупівлі не потрібна.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1135
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 16 раз.
Регіон: Харків

Re: Закупівлі за додаткові кошти

Віта_ubr » 10 вересня 2014, 16:31

Згідно ЗУ "Про здійснення державних закупівель"ст.39Умови застосування процедури закупівлі в одного учасника було проведено тендерну процедуру і 20.03.2014року укладено договір між бюджетною установою та газовою компанією. Предмет закупівлі - природний газ, сума договору згідно річного плану 126864грн. Закон втратив чинність.Ціна за одиницю товару збільшилася на 80%.Невикористаних коштів залишилося 78000грн. ДОПОМОЖІТЬ!!!!!!! 1) Чи потрібно розірвати угоду? 2)Чи потрібно проводити тендер за умови застосування переговорної процедури закупівлі на 78000грн?
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 23
З нами з: 25 лютого 2013, 22:47
Звідки: Закарпатська обл.
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Закарпатская область

Re: Закупівлі за додаткові кошти

Матвєєва Вікторія » 01 жовтня 2014, 16:59

Розривати договір не потрібно. Для цього необхідно оформити додаткову угоду до договору про закупівлю, посилаючись на п. 1 ч. 5 ст. 40 Закону № 1197, у якій зазначити нову ціну на товар.
При цьому унесення таких змін має бути обґрунтованим і підтвердженим документально. Згідно зі ст. 654 Цивільного кодексу України зміна договору здійснюється в такій формі, як і договір, який змінюється, якщо інше не встановлене договором чи законом або не витікає зі звичаїв ділового обороту.
з цього питання раджу подивитися консультацію "Змінилась ціна на предмет закупівлі: як діяти замовникам" (див. Бюджетна бухгалтерія, №16, 2012).
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1135
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 16 раз.
Регіон: Харків

Re: Закупівлі за додаткові кошти

Елена11 » 21 жовтня 2014, 14:16

Чи можна збільшити вартість договору у звязку із збільшенням ціни на газ без проведення переговорної процедури? (Кількість куб.м. газу залишиться без змін). Кошти на збільшення кошторису установа отримала як додаткове фінаннсування
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 23
З нами з: 30 травня 2014, 07:45
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Закупівлі за додаткові кошти

Матвєєва Вікторія » 21 жовтня 2014, 16:23

Збільшити суму договора ви не можете. Це не дозволяє здійснити ст. 40 Закону.
Я так розумію, за старим договором ви суму вже використали. Тому відповідь на запитання: проводити чи не проводити тендер у вашій ситуації, залежить від суми додатково виділених коштів.
Якщо більше 120 тис. грн. (з ПДВ), то вам необхідно проводити закупівлі згідно з Законом. Якщо менше 120 тис. грн. - то укладаете прямий договір.
Це пов’язане з тим, що додаткова закупівля є новим предметом договору.
Тому під час надходження додаткових коштів бюджетна установа — замовник визначає таку закупівлю як окремий предмет закупівлі та повинна проводити процедуру закупівлі згідно із Законом.
Якщо сума додатково виділених коштів (бюджетних асигнувань) не перевищує 120 тис. грн., тобто не перевищує граничних сум, установлених у ч. 1 ст. 2 Закону, то на таку закупівлю не поширюється дія цього Закону.

При цьому зверніть увагу: такий договір є новим договором про закупівлю транспортних послуг, а не доповненням до договору, укладеного на початку року.

Саме про таку ситуація ми розповідали в матеріалі "Щодо можливості збільшення суми договору про закупівлю" (Бюджетна бухгалтерія, 2012, № 44, с. 22)
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1135
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 16 раз.
Регіон: Харків

Re: Закупівлі за додаткові кошти

Елена11 » 22 жовтня 2014, 14:40

Як тоді трактувати пп.8 п.5 ст 40 Закону про закупівлю, що можна змінювати істотні умови договору, якщо змінюються регульовані ціни та тарифи?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 23
З нами з: 30 травня 2014, 07:45
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Закупівлі за додаткові кошти

Матвєєва Вікторія » 22 жовтня 2014, 17:04

Підстави для зміни істотних умов договору можуть бути різні. Дійсно, це може бути згаданий підпункт. Але збільшити загальну суму договору ви не можете. Позиція МЕРУ з цього питання є незмінною вже протягом довгого часу. Якщо потрібно, перечитайте їх лист від 29.02.2012 р. N 3302-04/7500-06, роз*яснення від 27.12.2013 р. № 3302-05/46114-06
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1135
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 16 раз.
Регіон: Харків

Re: Задавайте питання з вебінару "Оплата праці" 29.10.2014

allaum7 » 30 жовтня 2014, 13:02

Збільшився тариф на теплову енергію. Коштів по тендерному договору недостатньо для оплати послуг. Чи потрібно проводити процедуру закупки? При проведенні процедури закупки постачання теплопостачання теплової енергії в договорі вказано : ціна договору; тариф за 1Гкал; також вказано що у разі зміни тарифів розрахунки за споживання теплової енергії здійснюється за новими тарифами.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 22 серпня 2013, 12:55
Звідки: Харьков
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская Область

Re: Закупівлі за додаткові кошти

Матвєєва Вікторія » 02 листопада 2014, 00:28

Перш за все необхідно виконати зобов*язання за укладеним договором. Тобто оплатити за таку кількість теплової енергії, на скільки вистачить коштів. Наступна додаткова закупівля - це вже предмет закупівлі нового договору. Проводити процедуру закупівлю чи ні - все залежить від суми. Якщо більше 120 тис., то необхідно проводити закупівлю за загальним порядком, а якщо менше 120 тис. грн. - то укладаєте прямий договір.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1135
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 16 раз.
Регіон: Харків



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей