Благодійна допомога

Кошторис складання, затвердження, виконання та інше
Благодійна допомога

tanyas_07 » 07 квітня 2014, 07:26

У військову частину надійшла благодійна допомога від приватної особи в натуральній формі. Який порядок обліку та приймання зазначеної допомоги? Чи потрібний кошторис, який рахунок застосувати? Дякую
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 4
З нами з: 07 квітня 2014, 07:25
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Благодійна допомога

Матвєєва Вікторія » 08 квітня 2014, 08:51

Питання обліку благодійної допомоги на сторінках газети "Бюджетна бухгалтерія" висвітлювали неодноразово. Нагадаю основні правила.
1. Приймає благодійну допомогу комісія, створена наказом керівника установи, до складу якої обов'язково входить працівник бухгалтерської служби та для нижчестоящих розпорядників бюджетних коштів - представники установи вищого рівня.
Комісія складає акт, в якому зазначають найменування, кількість і вартість отриманих матеріальних цінностей.

2. Зараховують отримані цінності до складу необоротних активів чи запасів (продукти харчування, господарчі матеріали, паливо, медикаменти). Зараховуєте такі цінності на субрахунки, призначені для обліку необоротних активів чи запасів. З цього питання раджу подивитися матеріал в газеті “Бюджетна бухгалтерія”, 2014, № 8, с. 29.

3. При отриманні благодійної допомоги необхідно подати до органу Держказначейської служби не пізніше останнього робочого дня звітного місяця Довідку про надходження в натуральній формі.

4. Тепер щодо кошторису. Звичайно, розпорядники бюджетних коштів рідко планують у кошторисі надходження благодійної допомоги. Тому у разі фактичного її отримання потрібно внести зміни до кошторису в частині спеціального фонду. Підставою для внесення таких змін є довідка Держказначейської служби про підтвердження надходжень та довідка про зміни до кошторису. Такі вимоги встановлені пп. 47 та 49 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228.
Установи, які отримали благодійну допомогу, зобов’язані складати та подавати «Звіт про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень бюджетних установ» (форма № 4-2д, № 4-2м). Це передбачено п.п. 3.5.2 Порядку складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженого постановою КМУ від 24.01.2012 р. № 44.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1154
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 30 раз.
Регіон: Харків



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість