правомірність планування по спеціальному фонду

Кошторис складання, затвердження, виконання та інше
правомірність планування по спеціальному фонду

Валентина Василівна » 19 червня 2014, 14:16

У КУ "Терцентр" є відділення соціальної реабілітації дітей - інвалідів. При плануванні кошторису на 2014 рік було закладено кошти не в повному обсязі на придбання харчування по загальному фонду. Відділення не надає платні послуги, чи маємо ми право зробити довідку по 02 чи 03 спец. фонду на оплату послуг за харчування дітей - інвалідів?
Буду вдячна за відповідь!!!
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 4
З нами з: 29 травня 2014, 10:23
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: правомірність планування по спеціальному фонду

Станкус Тетяна » 25 червня 2014, 09:50

Спочатку прояснимо, що відповідно до Порядку складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2012 р. № 44 та Звіт про надходження і використання коштів, отриманих як плата за послуги (форма N 4-1д, N 4-1м), затвердженого цим Порядком 020 – це надходження за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю, а 030 – це надходження від додаткової (господарської) діяльності.
Для того щоб визначитись чи можна такі надходження використати на харчування дітей-інвалідів слід звернутись до ст. 13 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі - БКУ).
Так, у п.4 ст.13 БКУ визначено, що плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю відноситься до першої підгрупи першої групи власних надходжень бюджетних установ.
Витрачати кошти цієї підгрупи можна на покриття витрат, пов'язаних з організацією та наданням послуг, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю.
Надходження від додаткової (господарської) діяльності відносяться до другої підгрупи першої групи власних надходжень бюджетних установ.
Кошти цієї підгрупи можна витрачати на організацію додаткової (господарської) діяльності бюджетних установ та господарські потреби бюджетних установ, включаючи оплату комунальних послуг і енергоносіїв.
Як бачимо, БКУ не передбачає використання коштів зазначених у запитанні груп надходжень на харчування дітей-інвалідів.
Але, в даному випадку можна керуватись черговістю витрачання коштів спеціального фонду, передбаченою п.49 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228.
Так, кошти спеціального фонду кошторису за рахунок власних надходжень витрачаються у такій послідовності:
1) за встановленими напрямами використання (тобто за напрямами використання,
визначеними п.4 ст.13 БКУ, про які йшлось вище за текстом);
2) на погашення заборгованості установи з бюджетних зобов'язань за спеціальним та загальним фондом кошторису;
3) на проведення заходів, пов'язаних з виконанням основних функцій, які не забезпечені (або частково забезпечені) видатками загального фонду.
Отже, як бачимо, витратити кошти спецфонду за рахунок власних надходжень на харчування дітей-інвалідів у даному випадку можна у третю чергу. Тобто, якщо у вас залишаться кошти після їх витрачання за напрямами використання, передбаченими п.4 ст.13 БКУ та на погашення заборгованості установи, ви матимете змогу витратити їх на харчування дітей-інвалідів.
Також зауважимо, що видатки загального фонду кошторису на забезпечення продуктами харчування відповідно до ст.55 БКУ є захищеною статтею видатків і мають забезпечуватись в повному обсязі.
Можливо в даному випадку була помилка в розрахунках потреби коштів на харчування на етапі планування цих видатків. Або ж така ситуація склалась в зв’язку з підвищенням цін на продукти харчування. Якщо це так, то необхідно звернутись до головного розпорядника коштів з проханням щодо виділення додаткових коштів на харчування підопічних відповідно до розрахунку, який врахує об’єктивну потребу в таких коштах.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 545
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская область



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей