Погашення займа комунального підприємства за рахунок бюджетних коштів

Кошторис складання, затвердження, виконання та інше
Погашення займа комунального підприємства за рахунок бюджетних коштів

Pleshko » 27 травня 2016, 12:10

У 2006р. комунальне підприємство взяло займ  у ТОВ на закупівлю модульної кательні. У Комунальному підприємстві заборгованість відображалась у  фінансових звітів.  В казначействі не реєструвався ні договір займа, ні заборгованість. Як зараз можно за рахунок місцевого бюджету виділити кошти комунальному підприємству на погашення займу ????
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 17 січня 2013, 10:12
Звідки: Одесса
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Одесская Область

Re: Погашення займа комунального підприємства за рахунок бюджетних коштів

Матвєєва Вікторія » 27 травня 2016, 12:38

Діючим законодавством передбачено можливість погашення податкового боргу комунальних підприємств за рахунок коштів місцевого бюджету. Про це мова йде в п.96.1 ПКУ, у якому   передбачено організаційно-правові заходи погашення податкового боргу комунальними підприємствами.

       Вищезазначений пункт ПКУ застосовується у разі якщо сума коштів, отримана від продажу внесеного в податкову заставу майна комунального підприємства, не покриває суму його податкового боргу і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, або у разі відсутності у такого боржника власного майна, що відповідно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та відчужено.


        З огляду на це, передумовою правозастосування заходів, передбачених   п. 96.1 ПКУ є :


- проведення публічного продажу майна комунальних підприємств, внесеного в податкову заставу. Процедура продажу такого майна урегульована ст. 95 ПКУ.


- отримана від такого продажу сума грошових коштів не покриває суму податкового боргу комунального підприємства і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, або у разі відсутності у такого боржника власного майна, що відповідно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та відчужено.


            Таким чином, селищна рада має право розглянути питання про виділення коштів із місцевого бюджету на сплату податкового боргу комунального підприємства лише за умови недостатності суми коштів, отриманих від продажу майна для покриття податкового боргу. До речі, з цього питання є судові рішення, що підтверджують вищенаведений висновок (постанова ВСУ від 07.04.2015 р. № 21-104а-15)
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1247
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Дякував (а): 4 раз.
Подякували: 135 раз.
Регіон: Харків




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість