матеріальна допомога на оздоровлення

матеріальна допомога на оздоровлення

ANNA6724 » 19 листопада 2014, 09:02

Державний службовець працює на 0,5 пос.окладу 636,50 грн. - в якому розміри повинна бути матеріальна допомога на оздоровлення 636,50 грн. чи 1273,00 грн. (ст.35 Закону Про державну службу "у розмірі посадового окладу"))? Дякую
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 116
З нами з: 19 вересня 2014, 10:32
Звідки: Сумы
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Сумская область

Re: матеріальна допомога на оздоровлення

panyutinorada » 19 листопада 2014, 09:37

Якщо в установі нема фінансової можливості виплачувати МД на оздоровлення в розмірі середньомісячної заробітної плати, то тоді обов'язкова виплата в розмірі посадового окладу, але саме цього працівника ( як за штатним розписом), тобто, посадового окладу виходячи з 0,5 його ставки.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 5 раз.

Re: матеріальна допомога на оздоровлення

ANNA6724 » 20 січня 2015, 16:58

Підскажіть, будь-ласка, якщо держслужбовець (і не держслужбовець також по постанові 1298) в січні під час часткової відпустки отримає мат.допомогу на оздоровлення в розмірі одного пос.окладу, а на протязі року звільнеться, чи має він на іншому підприємстві під час відпустки отримати мат.допомогу на оздоровлення?
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 116
З нами з: 19 вересня 2014, 10:32
Звідки: Сумы
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Сумская область

Re: матеріальна допомога на оздоровлення

Брусенцова Яна » 24 лютого 2015, 14:57

Ні, не має. Зокрема, Закон України "Про державну службу" (ст. 35) передбачає, що така допомога виплачується при наданні щорічної відпустки працівнику. Як розумієте така відпустка є одна на рік, а отже і матеріальна допомога на оздоровлення також.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: Харків

Re: матеріальна допомога на оздоровлення

Брусенцова Яна » 26 лютого 2015, 11:57

Нагадаємо, що відповідно до ст. 35 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII (далі – Закон № 3723) державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавством не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу. При цьому відповідно до пп. 3 п. 2 постанови КМУ «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268 (далі – постанова № 268) керівникам місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів, органів прокуратури, судів та інших органів державної влади у межах установленого фонду оплати праці надано право надавати працівникам допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.
А тепер звернемо вашу увагу на позицію щодо цього питання Національного агентства України з питань державної служби, яка була висловлена ним у листі ще від 02.11.2011 р. № 7183/12-11. В ньому, власне, Нацдержслужба також оперує вимогами ст. 35 Закону № 3723.
Крім іншого в листі наводяться положення Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі – Закон № 504), які стосуються терміну настання права на відпустку та можливості поділу її на частини. Це ключові моменти, які є важливими при вирішенні питання відповідно настання права державного службовця на отримання матеріальної допомоги на оздоровлення.
Нагадаємо і про це зазначає Нацдержслужба, що відповідно до ст. 10 Закону № 504 право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.
При цьому Нацдержслужби робить висновок, що у осіб, які працювали менше одного року, право на одержання вказаної допомоги у повному обсязі настає після закінчення шести місяців безперервної роботи у відповідному державному органі.
Також Нацдержслужба у своєму листі інформує, що відповідно до ст. 12 Закону № 504 щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.
Отже, на думку Нацдержслужби, вказана матеріальна допомога у повному обсязі надається до основної безперервної частини щорічної відпустки, яка має становити не менше 14 календарних днів.
Змушені констатувати, що позиція Нацдержслужби щодо питання виплати матеріальної допомоги на оздоровлення не є єдиною.
З цього приводу також висловлювало свою думку Міністерство праці і соціальної політики України (сьогодні Мінпраці). Відповідні листі були підготовлені в 2008 та 2010 роках. Одразу зазначимо, що вона є дещо іншою. Так, наприклад, в листі від 26.02.2008 р. № 87/13/84-08 «Щодо можливості поділу щорічної відпустки і виплати матеріальної допомоги на оздоровлення» також продублювала вимоги ст. 12 Закону № 504, , що згідно зі статтею 12 Закону України «Про відпустки» щорічну відпустку на прохання. Але при цьому Мінсоцполітики уточнило, що основна частина відпустки (яка складається з 14 днів) не обов'язково повинна бути першою її частиною. Наприкінці свого листа Мінсоцполітики констатувало, що у випадку поділу щорічної відпустки на частини, допомога на оздоровлення виплачується працівникові один раз на рік при наданні будь-якої з частин щорічної відпустки.
В більш пізньому листі від 19.07.2010 р. № 671/13-84-10 "Щодо виплати допомоги для оздоровлення державним службовцям" Мінпраці підтримує раніше висловлену думку.
В цьому листі, зокрема, зазначається, що ч. 1 ст. 35 Закону № 3723 передбачено надання державним службовцям щорічної відпустки тривалістю 30 календарних днів з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу.
При цьому згідно з пп. 3 п. 2 постанови № 268 керівникам органів надано право за наявності коштів надавати працівникам допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки в розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.
Це одна й та сама допомога, виплата якої у розмірі посадового окладу є обов'язковою при наданні щорічної відпустки, а за наявності коштів - у розмірі середньомісячної заробітної плати.
При цьому під час формування фонду оплати праці на відповідний бюджетний рік для кожного працівника передбачається одна допомога для оздоровлення.
Що стосується виплати допомоги на оздоровлення при наданні частини відпустки, то відповідно до ст. 12 Закону № 504 щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.
У випадку поділу щорічної відпустки на частини зазначена допомога виплачується працівникові один раз на рік при наданні будь-якої з частин щорічної відпустки.
Тобто, позиції Мінсоцполітики (Мінпраці) та Нацдержслужби щодо «прикріплення» матеріальної допомоги на оздоровлення до частини щорічної відпустки дещо різняться. Так, Мінсоцполітики дотримується думки, що така допомога може надаватися з будь-якою частиною відпустки. В той же час Нацдержслжби у своєму листі роз’яснила, що матеріальна допомога надається лише з основною частиною відпустки (яка складає 14 календарних днів).
Слід відмітити, що на практиці вже багато років дійсно матеріальна допомога державним службовцям виплачується одночасно з наданням основної частини відпустки. В той же час стосовно такої практики постійно виникають запитання: чиїми рекомендаціями керуватися - Мінсоцполітики (Мінпраці) чи Нацдержслужби?
Готуючи відповідь на запитання з форуму ми натрапили ще на один лист Мінпраці, датований 28.08.2014 р. Його було розміщено на сайті Запорізької обласної державної адміністрації і підготовлено на запит департаменту соціального захисту населення. В ньому знову ж таки Мінпраці наполягає на тому, що матеріальна допомога на оздоровлення виплачується працівникові один раз при наданні будь-якої з частин щорічної основної відпустки за його заявою. При цьому уточнюється, що вимоги щодо виплати допомоги на оздоровлення до більшої частини щорічної основної відпустки або до основної безперервної її частини законодавством не визначено. Більше того, Мінпраці у цьому ж листі висловило свою думку і щодо листа Нацдержслужби (з позицією щодо виплати допомоги разом з наданням основної частини відпустки). Мінпраці, зокрема, зазначило, що повноважень щодо надання роз'яснень з питань праці Положенням про Національне агентство з питань державної служби не передбачено. Цікава думка...
Отже по факту маємо дві протилежні позиції щодо приєднання виплати матеріальної допомоги до тієї чи іншої частини відпустки. В такій ситуації можна лише говорити про те, що відповідальність за прийняття відповідного рішення повинен взяти на себе керівник і бути готовим відстоювати його.
Знову ж таки нагадаємо, що листи міністерств та інших центральних органів виконавчої влади не є нормативно правовими актами, які врегулюють правовідносини. Вони лише роз'яснюють норми права, які встановлені законодавством і такі листи не можуть визначати норми права. Такі листи мають лише рекомендаційний характер, тому при прийнятті того чи іншого рішення необхідно керуватися нормами діючого законодавства.
Тепер власне щодо питання, яке було розміщено на форумі. Ми не даремно вище привели загальні правила виплати матеріальної допомоги на оздоровлення. З наведених вище норм діючого законодавства та роз’яснень, наданих Мінсоцполітики (Мінпраці) та Нацдержслужби, вбачається, що матеріальна допомога на оздоровлення виплачується лише один раз на рік при наданні щорічної відпустки (її частини). Тобто, на нашу думку, незалежно від того змінив державний службовець місце роботи, він має право на отримання такої допомоги лише один раз. у більшості може постати запитання: яким чином перевірити, чи отримував державний службовець за попереднім місцем роботи матеріальну допомогу? Відповідаючи на це запитання одразу звернемо вашу увагу на ст. 25 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), в якій зазначається, що при укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством. Нагадаємо, що відповідно до ст. 24 КЗпП при укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи. Отже, ваш працівник під час прийняття на роботу не зобов'язаний повідомляти про виплати одержані за попереднім місцем роботи і у вас право вимоги таких відомостей законом не передбачено... Хоча в той же час законодавством не заборонено, щоб ви зробили відповідний запит за попереднім місцем роботи державного службовця. Це наше бачення вирішення зазначеної у запитанні ситуації. Всі інші дії ви маєте вчиняти на ваш розсуд.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: Харків

Re: матеріальна допомога на оздоровлення

ANNA6724 » 26 лютого 2015, 13:01

Дякую за розгорнуту відповідь!
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 116
З нами з: 19 вересня 2014, 10:32
Звідки: Сумы
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Сумская область

Re: матеріальна допомога на оздоровлення

JAFA » 17 травня 2016, 09:00

Брусенцова Яна, доброго дня. Підкажіть, будь ласка, в такій ситуації: матеріальна допомога на оздоровлення керівнику та заступнику погоджується органом вищого рівня?
Аватар користувача
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 95
З нами з: 01 лютого 2011, 10:42
Звідки: Киев
Дякував (а): 6 раз.
Подякували: 19 раз.
Регіон: Киев

Re: матеріальна допомога на оздоровлення

Anna Finuprav » 19 травня 2016, 15:04

[font='Noto Sans', sans-serif]Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, як розраховувати суму відпускних, якщо держслужбовець йде у відпустку у травні 2016 року? Брати в розрахунковий період попередні 12 місяців чи використовувати порядок №100 і нараховувати по новим окладам? і чи можливо буде зробити перерахунок суми відпускних, якщо відпускні нараховано за старою схемою?[/font]
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 19 травня 2016, 13:56
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская область

Re: матеріальна допомога на оздоровлення

lanasw » 18 серпня 2016, 09:49

Доброго дня! Допоможіть будь, ласка. Державний службовець іде у відпустку із 5 серпня 2016 року. У липні місяці 2016 року йому виплачують відпускні та грошову допомогу на оздоровлення. Які місяці (травень-червень) чи (червень-липень) повинні братися для розрахунку виплати середьономісячної грошової допомоги на оздоровлення. Дякую
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 13
З нами з: 30 листопада 2015, 08:55
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: матеріальна допомога на оздоровлення

Светлана1736 » 18 серпня 2016, 10:56

lanasw написав:Доброго дня! Допоможіть будь, ласка. Державний службовець іде у відпустку із 5 серпня 2016 року. У липні місяці 2016 року йому виплачують відпускні та грошову допомогу на оздоровлення. Які місяці (травень-червень) чи (червень-липень) повинні братися для розрахунку виплати середьономісячної грошової допомоги на оздоровлення. Дякую

Для розрахунку мат. допомоги беруться 2 м-ці , що передують відпустці, у Вашому випадку це  червень-липень
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 215
З нами з: 04 січня 2013, 11:06
Дякував (а): 6 раз.
Подякували: 5 раз.
Регіон: Херсонская Область

Re: матеріальна допомога на оздоровлення

Natochka » 12 грудня 2016, 21:14

Підскажіть, будь-ласка, я працюю на підприємстві з 2003 року. В період з  2012 по 17.09.2017 року перебувала у відпустці по догляду за дитиною до 4 років. на роботу вийшла з 19.09.2016 року. За попередні роки маю невикористану щорічну відпустку 16 календарних днів. чи маю я право на отримання матеріальної допомоги, якщо я візьму невикористану частину щорічну відпустку за попередні роки. Те що в мене була відпустка по догляду за дитиною не  означає ж що я зновприйнятий робітник на даному підприємстві? я правильно розумію.
Допоможіть будь-ласка!!!
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 09 серпня 2011, 23:58
Звідки: Львов
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Львовская Область

Re: матеріальна допомога на оздоровлення

Радистка_Кэт » 12 грудня 2016, 23:03

Да, не означает, конечно
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2214
З нами з: 20 вересня 2012, 19:18
Звідки: Киев
Дякував (а): 43 раз.
Подякували: 21 раз.
Регіон: Киев

Re: матеріальна допомога на оздоровлення

ksanka_vv » 21 липня 2017, 21:52

Доброго вечора, підкажіть будь-ласка Комунальна установа що фінансується з районного бюджету. Працівнця має право на додаткову відпустку (матір "одиначка") чи можливо виплатити їй при додатковій відпустці матеріальну допомогу на оздоровлення? Дякую.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 18 квітня 2017, 20:55
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киевская область

Re: матеріальна допомога на оздоровлення

yaoleg » 23 липня 2017, 14:27

Natochka написав:Підскажіть, будь-ласка, я працюю на підприємстві з 2003 року. В період з  2012 по 17.09.2017 року перебувала у відпустці по догляду за дитиною до 4 років. на роботу вийшла з 19.09.2016 року. За попередні роки маю невикористану щорічну відпустку 16 календарних днів. чи маю я право на отримання матеріальної допомоги, якщо я візьму невикористану частину щорічну відпустку за попередні роки. Те що в мене була відпустка по догляду за дитиною не  означає ж що я зновприйнятий робітник на даному підприємстві? я правильно розумію.
Допоможіть будь-ласка!!!

Матеріальна допомога на оздоровлення надається один раз на рік до основної частини відпустки. По суті, немає ніякої різниці чи Ви її отримаєте до частини щорічної відпустки за попередні роки або за поточний робочий рік - все одно Ви маєте право на одну допомогу на рік!
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2458
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Звідки: Вінниця
Дякував (а): 22 раз.
Подякували: 395 раз.
Регіон: Винницкая область

Re: матеріальна допомога на оздоровлення

Liliia.rada » 03 жовтня 2017, 15:48

Доброго дня! Будь ласка, допоможіть. Зрозуміло, що мат.допомогу на оздоровлення виплачують один раз на рік до будь-якої частини відпустки (у разі її поділу). Також умовою надання мат.допомоги є право на відпустку. А якщо працівник у минулому році взяв 14 днів відпустки за період 2015-2016 років з виплатою мат.доп. і більше не ходив у відпустку, а в цьому році хоче догуляти свої 16 днів (загальна тривалість 30 днів, посадова оосба місцевого самоврядування) за 2015-2016р. Чи може він отримати мат.допомогу в цьому році під відпустку минулого періоду? Чи обов"язково брати "новий" (поточний) період , щоб отримати мат.допомогу на оздоровлення? Заздалегідь вдячна!!!
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 32
З нами з: 03 березня 2015, 14:45
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: матеріальна допомога на оздоровлення

yaoleg » 04 жовтня 2017, 05:20

Наскільки мені відомо матеріалка не прив'зяується до періоду за який надається відпустка, матеріальна надається одна на весь бюджетний рік. Але, з іншої сторони працівник має відбути відпустку згідно графіку відпусток до кінця року, а за ненадання відпустки більше двох років на роботодавця може бути накладено штраф.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2458
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Звідки: Вінниця
Дякував (а): 22 раз.
Подякували: 395 раз.
Регіон: Винницкая область

Re: матеріальна допомога на оздоровлення

Инна31 » 19 жовтня 2017, 14:47

Доброго дня, така ситуація, я працюю з травня 2017 року, у відпустці не була, з 24 жовтня йду у дикретну відпустку, хотіла дізнатися чи можу я якимось чином отримати МД на оздоровлення?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 19 жовтня 2017, 14:36
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская область

Re: матеріальна допомога на оздоровлення

Козиренко Віталій » 20 жовтня 2017, 11:42

декретна це по вагітності і пологам? тоді такий варіант:
Закон: "Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника надаються:

1) жінкам - перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда;..."

отже, берете 30 днів відпустки з виплатою грошової допомоги з 20 (чи з 21, 22, 23) жовтня (щоб до Вас не застосували роз’яснення НАДС що мат допомога надається лише тоді коли працівник отримав право на відпустку повної тривалості - ч-з 6 місяців), а 24-го приносите лікарняний і займаєтеся найважливішим - чекаєте дитину.

За законом частина основної відпустки з 24 жовтня, яка збіжиться з відпусткою пологовою, перенесеться й використається за Вашою заявою: "Щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі:
...
3) настання строку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами;"
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 909
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Дякував (а): 27 раз.
Подякували: 166 раз.
Регіон: Луганська область

Re: матеріальна допомога на оздоровлення

Daryna » 17 січня 2018, 18:28

Доброго дня, підкажіть будь ласка, якщо основний пацівник виходить на роботу після 3-річної декретної відпустки в червні - хто повинен отримати матеріальну допомогу на оздоровлення за бюджетний рік - він, чи працівник, які заміняв його на час декретної відпустки? Дякую
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 17 січня 2018, 16:16
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Львовская область

Re: матеріальна допомога на оздоровлення

Радистка_Кэт » 17 січня 2018, 22:38

Daryna написав:Доброго дня, підкажіть будь ласка, якщо основний пацівник виходить на роботу після 3-річної декретної відпустки в червні - хто повинен отримати матеріальну допомогу на оздоровлення за бюджетний рік - він, чи працівник, які заміняв його на час декретної відпустки? Дякую

Вообще-то, оба могут получить.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2214
З нами з: 20 вересня 2012, 19:18
Звідки: Киев
Дякував (а): 43 раз.
Подякували: 21 раз.
Регіон: Киев

ДаліХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей