відрахування з зарплати держслубвця

відрахування з зарплати держслубвця

Лина-23-72 » 25 січня 2015, 12:17

Підкажіть, будь ласка, чи нараховуються ранг працівнику, який прийнятий на посаду державного службовця вперше? Які правила прийому такого працівника?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 28
З нами з: 14 березня 2014, 16:12
Звідки: Сумы
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Сумская Область

Re: відрахування з зарплати держслубвця

yaoleg » 02 лютого 2015, 22:45

В наказі про призначення працівника на державну службу присвоюється ранг державного службовця відповідно до категорії посади на яку він призначається.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1995
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Звідки: Вінниця
Дякував (а): 6 раз.
Подякували: 29 раз.
Регіон: Винницкая область

Re: відрахування з зарплати держслубвця

Брусенцова Яна » 24 лютого 2015, 13:44

Одразу нагадаємо, що питання присвоєння державним службовцям рангів сьогодні врегульоване ст. 26 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII (далі – Закон № 3723) та Положенням про ранги державних службовців, затвердженим постановою КМУ від 19.06.96 р. № 658 (далі - Положення). Крім іншого можна керуватися Методичними рекомендаціями щодо застосування постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 1996 р. № 658 "Про затвердження Положення про ранги державних службовців", затвердженими наказом Головного управління державної служби України від 31.03.2006 р. № 106 (далі - Методичні рекомендації).
Так, в ст. 26 Закону № 3723 зазначається, що при прийнятті на державну службу службовцю присвоюється ранг у межах відповідної категорії посад. При цьому уточнюється, що ранги, які відповідають, зокрема, посадам третьої - сьомої категорій, присвоюються керівником державного органу, в системі якого працює державний службовець.
Тепер звернемося до вимог Положення, яке більш детально визначає порядок присвоєння рангів державним службовцям. Отже, в п. 1 цього документа встановлено, що ранги державним службовцям присвоюються в індивідуальному порядку, залежно від займаної посади, рівня професійної кваліфікації працівників та результатів їх роботи. Тут доцільно скористатися додатково ще й п.п. 2.2 Методичних рекомендацій, де визначено, що особам, які вперше зараховані на державну службу, присвоюється, як правило, найнижчий ранг, передбачений для відповідних категорій посад. Така ж вимога міститься і в п. 1 Положення, де зазначається, що особам, які вперше зараховуються на державну службу, повинен бути присвоєний, як правило, найнижчий ранг в межах відповідної категорії посад
З практики можна сказати, що власне відсутність в діючому законодавстві категоричних правил щодо присвоєння рангів вперше прийнятим на державну службу, дуже часто присвоюється не останній ранг категорії. Звертаємо також вашу увагу ще на одну особливість «зарахування до лав» державних службовців, власне яка притаманна прийняттю на будь-яку роботу. Це обумовлена ст. 18 Закону № 3723 можливість встановлювати строк випробування при прийнятті на роботу. Нагадуємо, що відповідно до цієї статті при прийнятті на державну службу може встановлюватися випробування терміном до шести місяців. Крім того, згідно зі ст. 26 Кодексу законів про працю України при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.
Зауважте, якщо працівник в період випробування був відсутній на роботі у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, строк випробування може бути продовжено на відповідну кількість днів, протягом яких він був відсутній (ст. 27 КЗпП).
Залежно від того встановлено строк випробування чи ні і буде залежати час присвоєння рангу.
Так, якщо особа зараховується на державну службу вперше, але без випробувального терміну, то ранг державного службовця присвоюється їй одночасно з призначенням на посаду. Враховуйте, що відповідно до п. 11 Положення надбавка за ранг провадиться з дня його присвоєння.
Якщо ж особа зараховується на державну службу вперше, але з випробувальним терміном, то ранг державного службовця присвоюється їй після закінчення випробувального терміну з урахуванням його результатів. Тобто і присвоєння рангу і надбавку за нього особа набуде лише після проходження випробування.
В практиці часто виникає запитання: чи можливо присвоїти ранг державного службовця особі, у якої ще не закінчився випробувальний термін? Відповідаємо: згідно з п. 3 Положення особам призначеним на посади державних службовців з установленням випробування, ранги присвоюються після закінчення терміну випробування з урахуванням його результатів.
Звертаємо вашу увагу на те, що особам, які призначені на посади державних службовців з випробувальним терміном, але мають ранг державного службовця, присвоєний їм за попереднім місцем роботи, надбавка за ранг державного службовця у період випробування провадиться відповідно до цього рангу (п. 11 Положення). Тобто за таких умов особа вже на стадії випробування буде отримувати надбавку за ранг, але за той, який встановлений за попереднім місцем роботи. За новим місцем роботи така особа зможе отримувати нову надбавку лише після закінчення терміну випробування (звісно ж за умови позитивних результатів).
Ще однин момент, на який необхідно зважати при встановленні рангу державному службовцю. Він врахований у п. 11 Положення і стосується тих державних службовців, які працюють неповний робочий день (тиждень). Таким особам надбавка за ранг здійснюється пропорційно відпрацьованому часу.
Тепер доцільно декілька слів сказати про випадки переходу посадової особи органу місцевого самоврядування на державну службу, які до речі, є непоодинокими у практиці. У такій ситуації колишній посадовій особі органу місцевого самоврядування присвоюється ранг державного службовця на рівні того, який вона мала відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III (далі – Закон № 2493). Тобто, якщо категорія посади, яку особа обійняла в органі виконавчої влади, є рівнозначною, або нижчою від тієї, яку вона обіймала в органі місцевого самоврядування (п. 4 розділу VII Закону № 2493).
Наприкінці зазначимо про можливі ситуації, коли присвоєння рангу відбулося з порушенням вимог законодаства.
Нагадаємо, що відповідно до п. 10 Положення присвоєння рангу оформляється наказом чи розпорядженням керівника державного органу, про що робиться запис у трудовій книжці. Отже, у разі, наприклад, виявлення невідповідності присвоєного рангу державного службовця категорії займаної посади, орган, який невірно присвоїв ранг (а у разі його ліквідації – правонаступник) або орган, у якому в даний час працює держаний службовець, має видати наказ (розпорядження) про приведення рангу у відповідність до законодавства. Тобто необхідно змінити невірно присвоєний ранг на ранг у межах відповідної категорії посад. Такий висновок випливає зі змісту п. 2.6. Методичних рекомендацій, в якому зазначається, що у разі виявлення порушень Закону № 3723 при присвоєнні рангів, вони мають бути усунені розпорядженням або наказом керівника відповідного державного органу.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Харків

Re: відрахування з зарплати держслубвця

Ольга 090762 » 23 березня 2016, 14:27

ЯКА ДОПЛАТА ДО ПОСАДОВОГО ОКЛАДУ ПЕРЕДБАЧЕНА ЗА РАНГ? ЯКИМ ДОКУМЕНТОМ ЦЕ ПЕРЕДБАЧЕНО?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 23 березня 2016, 09:49
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Донецкая область

Re: відрахування з зарплати держслубвця

EVGENIY » 23 березня 2016, 14:50

Ольга 090762 написав:ЯКА ДОПЛАТА ДО ПОСАДОВОГО ОКЛАДУ ПЕРЕДБАЧЕНА ЗА РАНГ? ЯКИМ ДОКУМЕНТОМ ЦЕ ПЕРЕДБАЧЕНО?

 
Додаток 57
до постанови Кабінету Міністрів України
від 9 березня 2006 р. N 268 
 

 


РОЗМІР


надбавок до посадових окладів за ранги державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування


 


Ранг державного службовця 

 


Розмір надбавки, гривень 

 


 


160 

 


 


150 

 


 


145 

 


 


140 

 


 


130 

 


 


120 

 


 


110 

 


 


100 

 


 


90 

 


10 

 


80 

 


11 

 


70 

 


12 

 


60 

 


13 

 


55 

 


14 

 


50 

 


15 

 


45 

 

 

 

Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 6937
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 8 раз.
Подякували: 64 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: відрахування з зарплати держслубвця

Мацокін Андрій » 11 травня 2016, 10:13

Порядок присвоєння рангів державним службовцям, затверджений постановою КМУ від 20.04.2016 р. № 306., постанова КМУ «Деякі питання оплати праці
державних службовців у 2016 році» від 06.04.2016 р. № 292
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 24
З нами з: 03 лютого 2014, 07:50
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: відрахування з зарплати держслубвця

SankaIva » 12 травня 2016, 11:09

Мацокін Андрій написав:Порядок присвоєння рангів державним службовцям, затверджений постановою КМУ від 20.04.2016 р. № 306., постанова КМУ «Деякі питання оплати праці
державних службовців у 2016 році» від 06.04.2016 р. № 292

В травні ніхто ціх рангів не отримає.... Бо в нашій країні спочатку приймають нові документи, а потім думають як їх втілювати в життя. Спочатку введуться нові штатні розписи, оформляться призначення та встановлення рангів, вислуг й т.інш. може ближче до осіні.... А ближче до нового року отримаємо перші роз'яснення щодо нарахування відпусток, матеріальних допомог та виявиться, що новий велосипед, як завжди, їде не в ту сторону. Тож нас чекає багато прогнозованих перерахунків заробітної плати.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 4
З нами з: 01 квітня 2016, 09:18
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Херсонская область

Re: відрахування з зарплати держслубвця

Радистка_Кэт » 12 травня 2016, 19:05

А куда ж денутся? Все, старый закон не действует. НАм сказали штатный делать уже
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2106
З нами з: 20 вересня 2012, 19:18
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Киев

Re: відрахування з зарплати держслубвця

SankaIva » 13 травня 2016, 10:49

Робити і мати на руках затверджений штатний розпис - трохи різні речі... І ви впевнені, що вам вистачить фонда для оплати по новому закону?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 4
З нами з: 01 квітня 2016, 09:18
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Херсонская область



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: lubka і 1 гість