продаж частини будівлі бюджетною установою

продаж частини будівлі бюджетною установою

panyutinorada » 22 жовтня 2014, 09:29

Бюджетна установа продала частину будівлі підприємцю. А системи водопостачання , теплопостачання і постачання електричної енергії залишились спільними з бюджетною установою. Підприємець за низкою причин не може укласти договори напряму з комунальними організаціями на постачання води, тепла і електроенергії.
Яким чином, згідно яких документів бюджетній установі отримувати відшкодування за спожиті комунальні послуги від підприємця ?
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: продаж частини будівлі бюджетною установою

Ковшова Олена » 23 жовтня 2014, 09:23

На нашу думку, немає юридичних підстав для відшкодування підприємцем бюджетній установі комунальних послуг. Адже установа продала частину будівлі. Варіант відшкодування комунальних послуг можливий, наприклад, у випадку оренди або позики тощо.

Тож якщо можливості від`єднати комунікації немає, треба звернутись по допомогу тільки до комунальних служб.

У свою чергу, вони можуть:
— перевірити технічну можливість встановлення окремих приладів обліку (наприклад, лічильників на воду, тепло та ін.);
— якщо це зробити неможливо, то комунальні послуги можуть бути встановлені розрахунковим способом.

При будь-якому варіанті: оплачувати спожиті комунальні послуги юридична особа (установа) та фізична особа-підприємець мають за різними договорами незалежно один від одного.

Це підтверджують вимоги діючого законодавства — житлово-комунальні послуги повинні надаватись на підставі договорів.

Так, споживач та виконавець зобов'язані укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору (ст. 20 та 21 Закону України від 24.06.04 р. № 1875-IV "Про житлово-комунальні послуги".

Типовий договір про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення затверджені постановою КМУ від 21.07.05 р. № 630.

До речі, зазначені Правила регулюють відносини між суб'єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг (тобто, виконавця), і фізичною та юридичною особою (тобто, споживача), яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 122
З нами з: 03 лютого 2014, 07:48
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: продаж частини будівлі бюджетною установою

panyutinorada » 23 жовтня 2014, 11:11

Дякую за оперативну і розгорнуту відповідь !
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: продаж частини будівлі бюджетною установою

Ковшова Олена » 23 жовтня 2014, 11:39

Будь ласка!
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 122
З нами з: 03 лютого 2014, 07:48
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість